Tapkime draugais!

Sunkmetis praryja net ir patyrusius verslo „banginius“

Paskelbė:

Paskelbta:


Kristina VAITKEVIČIENĖ

Per šiuos metus Vilkaviškio verslininkų laukė nemenki išbandymai. Daugeliui teko rimtai apriboti išlaidas, atleisti dalį darbuotojų, sumažinti atlyginimus ir griebtis kitų ne itin malonių priemonių.

Nuo kalendorinių metų pradžios bankrotas paskelbtas net aštuonioms rajono įmonėms. Keletas iš jų – kažkada klestėjusios ir garsėjusios kaip labai turtingos, pinigų neskaičiuojančios firmos.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, per šiuos metus rajone išregistruota viena tikroji ūkinė bendrija, trys uždarosios akcinės bendrovės, viena žemės ūkio bendrovė, dvi viešosios įstaigos, 36 individualiosios įmonės ir viena biudžetinės įstaiga.

Pirmajame metų ketvirtyje bankrotas palietė trąšomis, augalų apsaugos priemonėmis ir degalais prekiavusią įmonę „Agro partneris“, įregistruotą Vilkaviškyje, J. Janonio gatvėje. Birželį, išsprendus bylą supaprastinta tvarka, ši įmonė likviduota.

Antroji sunkmečio auka – Vaidučio Vidžiūno įkurta UAB „Ravaida“, kuri vertėsi krovininių automobilių remontu, jų gabenimu geležinkeliais ir panašia veikla. Bankroto byla įmonei iškelta ankstyvą gegužę. Pusmetį užsitęsus procesui, lapkričio viduryje įmonė likviduota. Neseniai paskelbta apie verslininkų namo Žilvičių gatvėje pardavimą iš varžytynių.

Trečioji nelygioje kovoje su ekonomine padėtimi „krito“ vis tebesispyriojusi UAB „Rymanto medis“. Medžio apdirbimo įmonės darbininkus bankroto administratorius paliko darbuotis toliau ir mažinti įmonės skolas.

Labiausiai nustebino UAB „Viva Victoria“ bankrotas, paskelbtas gegužės pabaigoje. Procesas dar tebesitęsia, veikla „Viktorijos“ poilsiavietėje-kempinge apmirusi. Niekas nebeatsiliepia anksčiau veikusiais telefonais, tačiau atvažiavus į vietą galima patekti į baseiną, savaitgaliais dirba kavinė. Buvusieji savininkai šiuo turtu jau nedisponuoja, tačiau bankroto administratorius UAB „Forum regis“ neatskleidžia, kas valdo garsią ir nemažų investicijų pareikalavusią poilsiavietę.

Birželį bankrotas paskelbtas ir laivų gamintojai UAB „Vėtrungė“. Paskutinės šių metų netektys verslo padangėje – tai automobilių remontu užsiėmusi UAB „Saugrema“, mobiliojo ryšio paslaugas teikusi IĮ „Giedrafonas“ ir Bartninkų miestelyje registruota Gintaro Gudaičio įmonė. Visų šių bendrovių ir įmonių bankroto bylos dar nepasibaigusios.

Tačiau yra ir šviesesnių momentų. Pernai bankrutavusią UAB „Virbalio baldai“ nupirko vilkaviškietis verslininkas, rajono Savivaldybės tarybos narys Gintautas Plečkaitis. Pakalbintas naujasis savininkas sakė, kad nusipirktose patalpose tikrai sugalvos ką daryti, nes jos nėra įsigytos tam, kad stovėtų. Ką konkrečiai planuoja daryti Virbalyje, verslininkas neatskleidė, nes sakė dar galvojantis. Tačiau patikino, jog ši, kaip ir kitos jo valdomos įmonės, dirbs ir joje bus įdarbinta žmonių.

Neseniai savo parduotuvę Vilkaviškyje atidariusi marijampoliečių UAB „Kraitenė“, kuri užsiėmė maisto produktų perdirbimu, gamyba ir prekyba, už 10 mln. litų buvo nupirkta UAB „CFP LT“. Ši firma įregistruota Kaune spalio viduryje, o jau lapkričio viduryje tapo žinoma, jog būtent ji tapo naująja įmonės savininke.

Per pirmąsias varžytynes 2007 m. „Kraitenės“ turtas buvo įvertintas 31 mln. litų. Neaišku, ar kauniečiai gaivins verslą ir paliks darbo apskrities žmonėms. Pati įmonė deklaruoja, jog užsiima atvėsintų produktų gamyba ir prekyba.

Vis dėlto guodžia faktai, kad išliko mokančios skaičiuoti ir inovatyviai veiklą organizuojančios įmonės. Be to, galima pasidžiaugti, jog įsteigta ir naujų. Šįmet susikūrė ir įregistruotos keturios sodininkų bendrijos, septyniolika uždarųjų akcinių bendrovių, dvylika asociacijų, viena kooperatinė bendrovė, trys individualiosios įmonės.

Specialistų teigimu, naujieji verslininkai šiuo metu išnaudoja sunkmečio teikiamas galimybes – sumažėjusias verslo valdymo sąnaudas ir dėl to sumenkėjusią verslo riziką. Kai kuriems naujiems verslams atsirasti padėjo prasta jau esamų įmonių paslaugų kokybė, kiti rado laisvą nišą ir ėmėsi trūkstamų paslaugų plėtros.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content