Renata VITKAUSKIENĖ
Šiemet sueina 150 metų nuo vaikų rašytojo Prano Mašioto gimimo. Šiai sukakčiai pažymėti Sūdavos vidurinės mokyklos pradinių klasių mokytojos organizavo respublikinį 1–4 klasių mokinių piešinių konkursą „Vaikystės takeliu“.
Pūstelninkų kaimas, kuriame gimė P. Mašiotas, yra netoli nuo Sūdavos, tad konkurso idėją įgyvendinusios mokytojos Alita Balčiūnienė ir Laimutė Melninkienė siekė priminti apie šią pedagogikai ir literatūrai nusipelniusią Suvalkijos krašto asmenybę. Pedagogės sumanymo ėmėsi norėdamos sukurti kūrybinę erdvę, kurioje kuo daugiau vaikų turėtų galimybę atskleisti savo gebėjimus ir talentą, ieškodamos būdų skatinti skaityti vaikų literatūros tėvu tituluojamo P. Mašioto kūrinius.
Konkurso dalyviams buvo pasiūlytos šešių Prano Mašioto kūrinių ištraukos. Vieną iš jų pradinukai turėjo iliustruoti.
Susidomėjimas sūdaviečių idėja buvo tikrai didelis ir kur kas pranoko organizatorių lūkesčius. Konkurso iniciatorė A. Balčiūnienė sakė, kad konkurse „Vaikystės takeliu“ dalyvavo 194 pradinių klasių mokytojų ugdytiniai iš 76 Lietuvos mokyklų. Į Sūdavą atsiųsta 415 piešinių iš 23 šalies miestų ir rajonų.
Komisija atrinko pačius meniškiausius, originaliausius, savarankiškai bei savita technika atliktus darbus. Atsižvelgus į tai, kad pirmaklasio ir ketvirtoko gebėjimai ir įgūdžiai yra labai nevienodi, skyriumi buvo vertinami 1 klasės mokiniai, kitą grupę sudarė 2 ir 3 klasių vaikai, į trečią kategoriją išskirti 4 klasės mokiniai. Atskirai kiekvieno kūrinio ištraukos iliustracijoms buvo skirtos I, II ir III vietos. Be to, buvo išrinkti parodos lankytojams labiausiai patikę darbai. Tad į laureatų sąrašą pateko net 74 konkurse dalyvavę mokiniai ir juos ruošę pedagogai. Konkursas „Vaikystės takeliu“ sudomino ir Vilkaviškio rajono mokytojus. Jų paraginti, iliustracijas P. Mašioto pasakaičių ištraukoms nupiešė 23 vaikai iš įvairių ugdymo įstaigų.
Konkursas baigėsi švente mokykloje ir edukacine išvyka. Svečiai – pradinių klasių mokiniai, juos atlydėję tėveliai, mokytojai – į Sūdavą suvažiavo iš Kelmės, Šiaulių, Šakių, Kauno, Trakų, Vilniaus, Kazlų Rūdos, Marijampolės ir mūsų rajono mokyklų.
Laureatams buvo įteikti apdovanojimai, I, II, III vietų diplomai, pedagogams – padėkos raštai. Visus maloniai nustebino Prano ir Jono Mašiotų palikimo puoselėtojų draugija, kuri kiekvienam laureatui atsiuntė dovanų po knygą iš „Prano Mašioto knygynėlio“ serijos ir sveikinimo laišką. Draugijos pirmininkė Virginija Pūrienė džiaugėsi pradinukų piešiniuose atgimusiomis amžinosiomis vertybėmis, vertino tai, kad atsigręžta į tuos dalykus, kurie padeda vaikui suvokti pasaulį, o jo mažai širdutei pajausti grožį bei meilę.
Įstaigos, o kartu ir rajono svečius sveikino Sūdavos vidurinės mokyklos direktorė Laima Pakinkienė bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Meseckienė, koncertavo mokytojos Violetos Adomavičienės vadovaujamas jaunučių choras.
Nuošalyje neliko ir Sūdavos pradinukai. Svečiams jie paruošė malonias staigmenas. Iš mokinių sudaryta komisija savo nuožiūra nusprendė, kurių piešinių autoriai verti aukso, sidabro ir bronzos medalių, ir juos apdovanojo.
Dar sūdaviečiai buvo įsteigę tris nominacijas: „Bendravardžiai“, „Mūsų daugiausia“ ir „Kur mes?“. Jas pelniusieji apdovanoti knygomis, į kurias sudėti konkurse dalyvavusių mokinių piešiniai.
Konkursas „Vaikystės takeliu“ baigėsi ekskursija po Vilkaviškio rajoną: aplankyta P. Mašioto tėviškė Pūstelninkų kaime, Paežerių dvaras ir dr. Jono Basanavičiaus gimtinė.
Edukacinėje išvykoje svečiai vertino progą atrasti Vilkaviškio rajoną. „Labai džiaugiamės galimybe pažinti jūsų kraštą. Nors ir kaimynai esame, bet šių vietų nebuvau aplankiusi“, – naujais įspūdžiais dalijosi mokytoja Itana Dirvelienė iš Šakių rajono.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.