Eglė KVIESULAITIENĖ
Praeitą savaitę „Regitroje“ bei Techninių apžiūrų stotyje susiklosčiusią situaciją darbuotojai vadina tiesiog apgultimi. Tik paskutinę minutę transporto priemonių savininkai susirūpino, kad jų automobiliai bus automatiškai išregistruoti.
Paskutinę minutę
Pirmadienį prasidėjo automatiškas transporto priemonių, kurių savininkai nuo liepos 1-osios jų neapdraudė ir neatliko techninės apžiūros, išregistravimas. Nors Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostatos įsigaliojo nuo liepos 1 d. ir transporto priemonių savininkai turėjo 90 dienų susitvarkyti transporto priemones bei dokumentus, rūpintis savo turtu pradėjo tik supratę, jog netrukus teks kulniuoti pėsčiomis. Mat išregistruotoms transporto priemonėms automatiškai naikinamas leidimas dalyvauti eisme, valstybinio registracijos numerio ženklai pripažįstami negaliojančiais ir juos reikia grąžinti „Regitrai“.
Tokį įstatymą politikai inicijavo dėl to, kad didelė dalis iš 2 mln. 300 tūkst. Lietuvoje registruotų transporto priemonių realiai nebeegzistuoja. Jos seniai parduotos užsieniečiams ar išardytos dalimis.
Tįsta eilės
VĮ „Regitra“ Vilkaviškio grupės vyresnysis specialistas Juozas Oleka sakė, jog paskutinėmis dienomis žmonių buvo itin daug, daugelis skubėjo prasitęsti leidimus dalyvauti eisme. „Regitros“ darbuotojams teko išklausyti aibes priekaištų dėl naujojo įstatymo spragų.
Kol kas galutinių duomenų, kiek mūsų rajono automobilių automatiškai išregistruota, VĮ „Regitra“ neturi. Automatinis išregistravimas bus baigtas per šią savaitę.
Ažiotažo sulaukė ir Vilkaviškio techninių apžiūrų stoties darbuotojai. Stoties kontrolierius Sigitas Dargevičius sakė, kad automobilių eilės pastarosiomis dienomis nutįsta per visą kiemą ir net užsiriečia kelyje Vilkaviškis–Marijampolė. Per dieną patikrinama apie 60 automobilių.
Taisys įstatymą
Naujasis įstatymas daugiausia problemų sukėlė į užsienį išvykusiems ir transporto priemones gimtinėje palikusiems žmonėms, taip pat tik sezoniškai jomis važinėjantiems asmenims. Ypač įstatymu pasipiktino motociklų ir motorolerių savininkai, mat jie važinėja tik kelis mėnesius per metus, tad tam laikui ir perka draudimą. Ne nuolatos savo transporto priemones naudoja ir priekabas turintys vairuotojai.
Įstatymą priėmę Seimo nariai jau oficialiai pripažino, jog, siekdami išspręsti problemas dėl neeksploatuojamų ar į užsienį išvežtų automobilių registracijos, nepagalvojo apie tam tikras kelių eismo dalyvių grupes. Įstatymo pataisos jau pateiktos svarstyti Seime. Vidaus reikalų ministerija nurodė, kad taip pat būtų supaprastinta išregistruotų automobilių sugrąžinimo į registrą procedūra.
Nusuka numerius
Rajono kelių policijos pareigūnai jau nubaudė dvi pirmąsias naujo įstatymo „aukas“. Sustabdę neblaivų vairuotoją, kurio mopedas išregistruotas, pareigūnai nusuko valstybinius numerius. Tas pats nutiko ir automobilio vairuotojui.
Policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininkas Arūnas Kučinskas sakė, jog pareigūnai jokių papildomų nurodymų ar išregistruotų automobilių sąrašų tikrai negavo. Kaip ir visuomet, sustabdžius transporto priemonę duomenų bazėje patikrinama, ar ji perėjusi techninę apžiūrą, ar drausta civilinės atsakomybės draudimu ir registruota. Paaiškėjus, kad transporto priemonė išregistruota, vairuotojui pasiūloma pačiam nuimti numerius ir juos pateikti pareigūnams. Jei vairuotojas tai daryti atsisako, numerius nusuka patys policininkai.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.