Tapkime draugais!

Prasidėjo „Metų knygos rinkimai 2014“

Paskelbė:

Paskelbta:


Jau dešimtą kartą skaitytojai kviečiami išrinkti Metų knygą keturiose kategorijose: suaugusiųjų, poezijos, paauglių ir vaikų.

Ekspertų komisijos iš viso atrinko dvidešimt knygų, po penkias kiekvienoje kategorijoje. Akcijoje dalyvaujančios knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių ir išleistos nuo 2013 m. rugsėjo 1 dienos iki 2014 m. rugpjūčio.

Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius šiemet jau septintą kartą dalyvauja Metų knygos rinkimų akcijoje. Bibliotekininkės savo skaitytojus supažindins su vaikų Metų knygomis ir rašytojais bibliotekos informaciniuose stenduose, išleis lankstinukus, paruoš literatūros parodą.

Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro vaidybinių improvizacijų būrelis (vad. Ilona Viltrakienė) paruoš teatralizuotą vaikų Metų knygų pristatymą ir parodys jį Vilkaviškio vaikų lopšeliuose-darželiuose bei pradinėje mokykloje. Darželinukai ir pradinukai už labiausiai patikusią knygelę balsuos piešiniais, o bibliotekininkės juos perduos Metų knygos rinkimų akcijos organizatoriams.

Už labiausiai patikusią knygą visose kategorijose galima balsuoti interneto svetainėse metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt ir lrt.lt , taip pat elektroniniu paštu metuknyga@lrt.lt arba rašant laišką adresu: „Metų knygos rinkimams“, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, 413 kab., LT-01504 Vilnius.

Daugiausiai skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2015 metų vasario mėnesį.

Metų knygos rinkimus organizuoja Kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.

Alvina RADŽVILIENĖ / Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja



PRETENDENTAI

Knygos suaugusiesiems

Rasos Aškinytės

„Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“

Romualdo Granausko

„Trečias gyvenimas“

Jaroslavo Melniko

„Maša, arba Postfašizmas“

Paulinos Pukytės

„Bedalis ir labdarys“

Agnės Žagrakalytės

„Eigulio duktė: byla F 117“

Poezijos knygos

Antano Gailiaus „Penkiapėdžio sugrįžimas“

Giedrės Kazlauskaitės „Meninos“

Mindaugo Nastaravičiaus „Mo“

Kęstučio Navako „100 du“

Stankaus „Iš veidrodžio, už“

Knygos paaugliams

Danutės Grigaliūnienės

„Kažkas ne taip“

Vytauto Račicko „Aš, dviratis,

pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“

Kazio Sajos „Liepsnojanti“

Virginos Šukytės „Laimės formulė“

Neringos Vaitkutės

„Titnago plunksna“

Knygos vaikams

Gintarės Adomaitytės

„Čiobrelių dvaras“

Jurgos Baltrukonytė

„Torčiukas ant debesėlio“

Danguolės Kandrotienės

„Spintos istorijos“

Kotrynos Zylės „Milžinas mažylis“

Linos Žutautės „Ferdinandas ir Pū: žygis į Australiją“ („Alma littera“).

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content