Priėmus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas dėl ritualinio skerdimo įteisinimo, lietuviškos mėsos ir jos gaminių eksportui atsiveria viena pelningiausių bei įtakingiausių pasaulyjeHalal produktų rinka.
Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) susirinkusi darbo grupė, sudaryta iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Lietuvos musulmonų sunitų dvasinio centro, Lietuvos žydų bendruomenės, mėsos ir paukštienos perdirbėjų atstovų, diskutavo dėl reikalingų Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų parengimo.
Susitikimo metu Žemės ūkio ministerijos specialistai darbo grupės nariams pristatė pradinį Religinėms apeigoms tinkamų skerdimo metodų, kontrolės ir apskaitos tvarkos aprašo projekto variantą, kuriuo siekiama reglamentuoti ūkių gyvūnų skerdimą specialioms reikmėms. „Svarbu nustatyti asmenis, atsakingus už tai, kad šalyje ūkinių gyvūnų be apsvaiginimo neskerstų kaip kas išmano, be jokios kontrolės. Mes turime griežtai reglamentuoti visą šį procesą. Nustačius bendruosius reikalavimus bus atvertas kelias veiklai“, – kalbėjo ŽŪM Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis, atkreipęs dėmesį į tai, kad pirkėjas visada teisus – pagal jo reikalavimus ir turi būti ruošiamas produktas.
Rengiamas tvarkos aprašas bus privalomas žemės ūkio subjektams, kurie gamybos procese taikys bet kurį religinėms apeigoms priskiriamą ūkinių gyvūnų skerdimo metodą. Darbo grupėje buvo apsvarstytos tvarkos aprašo bendrosios nuostatos, aptarti galimi ritualinio skerdimo metodai ir jų kontrolė, apskaita bei paskerstų ūkinių gyvūnų mėsos ženklinimo ir realizavimo tvarka. Atkreiptas dėmesys į tai, kad asmenys, skerdžiantys gyvūnus, turės turėti oficialiai išduotus kompetencijos pažymėjimus. Diskutuota ir dėl tiekimo vietos rinkai bei ženklinimo tų skerdenos dalių, kurios nebus eksportuotos.
ŽŪM info
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.