Tapkime draugais!

8 faktai apie greitai paruošiamus makaronus

Paskelbė:

Paskelbta:


Šių dienų žmonės visame pasaulyje kraustosi iš proto dėl greitai paruošiamų makaronų. Tradiciniai restoranai, kuriuose gaminami patiekalai iš šių makaronų, įsikūrę visuose svarbiausiuose pasaulio taškuose, o laisvų vietų pavalgyti juose praktiškai nebūna.

Žmonėms taip patiko šis greitas, vos per 5 minutes paruošiamas maistas, kad jie greitai paruošiamus makaronus pavertė „ramen burgeriais“, omarų suktinukais ir net burrito. Šiame straipsnyje pateikiami 8 įdomiausi faktai apie šį patiekalą, kurie privers aiktelėti.

  1. Prekybos tinkluose atsiradę pirmieji greitai paruošiami makaronai buvo laikomi prabangos preke. Greitai paruošiamus makaronus 1958 m. išrado taivaniečių-japonų verslininkas Momofuku Ando, kuris buvo Japonijos maisto bendrovės „Nissin Foods“ įkūrėjas. Jo išradimas tapo revoliucija kulinarijos pasaulyje ir tais pačiais metais pakrikštytas „Chicken Ramen“ vardu pradėtas pardavinėti. Pirmieji greitai paruošiami makaronai buvo sausi, supakuoti į plastikinius puodelius. Kai šis produktas atkeliavo į Japonijos prekybos centrų lentynas, jis buvo laikomas prabangos preke, kai tuo tarpu švieži šaldyti makaronai kainavo šeštadaliu pigiau nei „Chicken Ramen“.
  2. Kai kurie žmonės greitai paruošiamus makaronus valgo nevirtus. Davidas Changas, ne viena „Michelin“ žvaigžde apdovanotų Momofuku Ando restoranų imperijos įkūrėjas, žymus korėjiečių-amerikiečių virtuvės šefas vienam kulinarijos žurnalui teigė, kad gardžiausias jo mokyklos laikų užkandis buvo nevirti makaronai, pabarstyti prieskoniais. „Pirmą kartą šio patiekalo paragavau kai man buvo aštuoneri. Grįžau iš mokyklos ir užuot valgęs karštą maistą, suvalgiau nevirtų greitai paruošiamų makaronų. Man iki šiol tai vienas gardžiausių užkandžių“, – sakė Davidas Changas.
  3. Vienas pakelis = du teniso kortai .

Kaip manote, kokio ilgio yra supresuoti greitai paruošiami makaronai pakeliuose? Tyrėjai tai jau išmatavo ir konstatavo, kad viename pakelyje esančių makaronų ilgis – 51 metras. Kad geriau įsivaizduotumėte – tai atitinka dviejų teniso kortų ilgį.

4. Kinijoje suvalgoma daugiausiai greitai paruošiamų makaronų nei bet kurioje kitoje šalyje .

Kinijoje šio produkto paklausa – milžiniška. Remiantis Pasaulinės greitai paruošiamų makaronų asociacijos duomenimis, lyginant 2013 m. su 2012 m. greitai paruošiamų makaronų suvartojimas pasaulyje išaugo 4 proc. ir dabar siekia apie 106 milijardus vienetų per metus. Kinai jų suvartoja daugiau nei 46 milijardus vienetų per metus, t.y. virš 40 proc. viso pasaulio kiekio.

5. Kosminiai makaronai.

Prieš mirtį greitai paruošiamų makaronų išradėjas Momofuku Ando daugiausiai laiko skyrė kosminių makaronų sukūrimui, kurie turėjo būti naudojami skrydžių į kosmosą metu. Po griežtų NASA kokybės ir įrangos saugos patikrinimų kosminius greitai paruošiamus makaronus 2005 m. skrisdamas erdvėlaiviu „Space Shuttle Discovery“ pirmasis išbandė japonų astronautas Soichi Noguchi. Kosminiai greitai paruošiami makaronai buvo sukurti remiantis per daugelį metų išplėtota technologija, kada taikomos specialios sistemos, neleidžiančios makaronams ar sriubai išsilakstyti esant nulinei gravitacijai.

6. Japonijos mieste Osaka atidarytas muziejus, kuriame eksponuojami greitai paruošiami makaronai puodeliuose .

Šis muziejus vadinamas „CupNoodles“ ir yra skirtas įamžinti šio unikalaus produkto istoriją ir patį Momofuku Ando. Muziejuje ne tik pasakojama šio produkto atsiradimo istorija, bet įrengta makaronų gamybos linija, kur kiekvienas lankytojas gali pats pasigaminti savo mėgstamo skonio greitai paruošiamų makaronų. Muziejaus svetainėje rašoma, kad kiekvienas lankytojas gali susikurti puodelio dizainą, išsirinkti ingredientus ir pasigaminti produktą. Šiuo metu muziejuje užregistruota 5460 skonio derinių. Toks užsiėmimas lankytojams atsieina apie 12 Lt.

7. Japonai greitai paruošiamus makaronus laiko pagrindiniu savo 20 a. išradimu .

Kaip sakė Fuji tyrimų instituto tyrėjai, šie makaronai, jau seniai tapę prekiniu ženklu „Pagaminta Japonijoje“, dabar yra ne tik nacionalinis maistas, bet pasaulio maistas. Japonai, įvertinę per paskutiniuosius dešimtmečius savo šalyje padarytus technologinius perversmus, šį produktą paskelbė savo geriausiu išradimu 20 amžiuje.

7. Lietuvoje veikia vienintelė Baltijos šalių regione greitai paruošiamų makaronų gamykla.

Joje gaminama net 12 skirtingų rūšių makaronų ir 71 skirtingo skonio sultinių receptūros, iš viso apie 3, 5 milijono produkto vienetų per mėnesį. Nors dauguma šioje gamykloje gaminamų makaronų skirti užsienio šalių vartotojams, tačiau gaminama ir tradicinių lietuviškų skonių linija „Dorea“, kuri yra natūrali, pagaminta be konservantų. Lietuvių gamintojų greitai paruošiamų makaronų linija „City Taste“, sukurta, kad perteiktų skonio asociaciją su miestu, praėjusių metų tarptautinėje maisto pramonės ir gėrimų parodoje „SIAL 2014“ pelnė „SIAL Innovation Selection 2014“ įvertinimą.

Inga Lebrikaitė

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content