Už tarptautinį bendradarbiavimą ir vystymąsi atsakingas Europos Komisijos narys Nevenas Mimica pristatė naują „Eurobarometro“ tyrimą, skirtą Europos metams. Tyrimo rezultatai rodo, kad žmonių, pritariančių pagalbos besivystančioms šalims didinimui, dalis labai išaugo ir kad europiečiai ir toliau labai teigiamai žiūri į vystomąjį bendradarbiavimą.
67 % respondentų Europos Sąjungoje mano, kad pagalbą vystymuisi reikėtų didinti – nepaisant ekonominės padėties, tai didesnė dalis nei ankstesniais metais. 85 % europiečių mano, kad svarbu padėti besivystančių šalių gyventojams.
Beveik pusė respondentų sako, kad sutiktų mokėti brangiau už produktus iš besivystančių šalių, o beveik du trečdaliai sako, kad kova su skurdu tose šalyse turėtų būt pagrindinis ES prioritetas.
Lietuvoje jaunesnieji respondentai yra kur kas labiau nei vyresnieji linkę manyti, kad galima asmeniškai prisidėti prie kovos su skurdu besivystančiosiose šalyse (53 proc. palyginti su 31 proc., ES 56 proc. palyginti su 49 proc.). Be to, jaunesnieji Lietuvos respondentai būtų kur kas labiau pasirengę daugiau mokėti už gaminius iš besivystančiųjų šalių nei vyresnieji (40 proc. palyginti su 28 proc., ES 55 proc. palyginti su 48 proc.). Lietuvoje, priešingai nei bendrai ES, jaunesnieji respondentai yra labiau nei vyresnieji pasirengę asmeniškai prisidėti prie pagalbos besivystančiųjų šalių žmonėms (21 proc. palyginti su 15 proc., ES 29 proc. palyginti su 35 proc.).
Daugiau nei trys ketvirtadaliai (77 proc.) apklaustųjų Lietuvoje mano, kad padėti besivystančiųjų šalių žmonėms yra svarbu. Taip manančiųjų kitose ES šalyse yra kur kas daugiau, išskyrus Slovėniją, kurioje, kaip ir Lietuvoje, taip mano 77 proc. respondentų, Estiją (71 proc.) ir Bulgariją (74 proc.). Vos daugiau nei pusė (53 proc.) visų apklaustųjų Lietuvoje sutinka, kad kova su skurdu turėtų būti vienas iš pagrindinių ES prioritetų. Gerokai mažiau (27 proc.) respondentų mano, jog ši kova turėtų būti Lietuvos vyriausybės prioritetas.
Europos Kamisijos atstovybės Lietuvoje info
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.