Tapkime draugais!

Kaip apmokestinami pinigai iš užsienio?

Paskelbė:

Paskelbta:


Žmonėms kyla nemažai klausimų, susijusių su pinigais, gautais iš užsienio valstybių, mat Vilkaviškyje, kaip ir visoje šalyje, nedaug yra emigracijos nepaliestų šeimų.

Marijampolės apskrities mokesčių inspekcijos spesialistai, siekdami padėti teisingai vykdyti mokestines prievoles, aiškina, kaip turi būti apmokestinamos nuolatinių Lietuvos gyventojų iš užsienio valstybių į jų banko sąskaitas pervestos ar kitokiu būdu perduotos pinigų sumos, kurios gali būti pripažįstamos jas gavusio gyventojo pajamomis.

Į banko sąskaitas pervestų ar kitokiu būdu perduotų pinigų sumų deklaruoti ir gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) nuo tokių sumų mokėti nereikia šiais atvejais:

  • jei pinigus perveda vienas iš sutuoktinių, dirbantis užsienio valstybėje, kitam sutuoktiniui – nuolatiniam Lietuvos gyventojui;
  • kai abu tėvai dirba užsienio valstybėje ir tam tikras pinigų sumas perveda jų nepilnamečius vaikus Lietuvoje prižiūrintiems asmenims;
  • kai užsienio valstybėje dirbančiam vienam iš tėvų teismo sprendimu yra pavesta išlaikyti arba pagal susitarimą jis išlaiko Lietuvoje gyvenantį (-čius) nepilnametį (-čius) vaiką (-us) ir pinigų sumas perveda tokį vaiką auginančiam asmeniui Lietuvoje.

Kai užsienyje dirbantys vaikai perveda ar kitokiu būdu perduoda pinigų sumas savo tėvams, ar užsienyje dirbantys tėvai pinigais paremia savo pilnamečius vaikus, laikoma, kad pinigų gavėjas gauna dovanų. Dovanojimo būdu gautos pajamos iš sutuoktinio, vaikų (įvaikių), tėvų (įtėvių), brolių, seserų, vaikaičių ir senelių yra neapmokestinamos GPM, tačiau atkreipiame dėmesį, kad gyventojai, iš minėtų asmenų per metus gavę dovanų daugiau kaip 3000 eurų (10000 Lt), visą gautą sumą turi nurodyti metinėje pajamų deklaracijoje.

Kai gyventojas iš užsienio valstybės perveda pinigus Lietuvos gyventojui (kuris nėra jo sutuoktinis, vaikas (įvaikis), brolis, sesuo, vaikaitis ar senelis) ir tarp tokių gyventojų yra sudaryta dovanojimo sutartis, gautų pajamų deklaruoti ir nuo jų mokėti GPM nereikia tuo atveju, jei gautų pajamų suma per metus neviršija 2500 eurų (8000 Lt). Jei gyventojas per metus iš kitų gyventojų gavo daugiau nei 2500 eurų, nuo viršijančios pinigų sumos turi sumokėti 15 proc. GPM bei visą dovanų gautą sumą ir sumokėtą pajamų mokestį privalo nurodyti metinėje pajamų deklaracijoje.

Jei gyventojas gauna pajamų iš užsienio valstybės, dėl kurių yra susitarta su siuntėju ir kuriomis jis neturi teisės disponuoti (t. y. grąžinama skola, arba pinigų gavėjas įgaliotas juos pervesti kitiems asmenims ir pan.) bei turi dokumentus, įrodančius, kad tokių susitarimų buvo laikomasi, gautos pajamos GPM taip pat neapmokestinamos, jų deklaruoti nereikia. Jei įrodymų, kad gautos pinigų sumos nėra jo pajamos ar yra priskiriamos neapmokestinamosioms pajamoms, gyventojas neturi, privalo jas deklaruoti bei sumokėti 15 proc. GPM.

Primename, kad 2014 metais gautas pajamas deklaruoti ir GPM sumokėti reikės iki šių metų gegužės 1 d.

Daugiau informacijos apie teisingą mokestinių prievolių vykdymą galima rasti Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainėje www.vmi.lt , o konsultacijas visais mokesčių klausimais teikia VMI Mokesčių informacijos centras telefonu 1882.

Marijampolės AVMI info

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content