Tapkime draugais!

Kaip susigrąžinti pinigus už neįvykusį renginį?

Paskelbė:

Paskelbta:


– Kartu su vyru nusipirkome du bilietus į koncertą, tačiau kelios dienos prieš renginį gavome žinutę, kad jis neįvyks. Į kokią įstaigą turėčiau kreiptis dėl pinigų grąžinimo? – teiraujasi skaitytoja.

Į klausimą atsako teisingumo ministras Juozas Bernatonis:

– Ne vienam žmogui teko susidurti su situacija, kai renginys, į kurį jis buvo nusipirkęs bilietą ir sumokėjęs pinigus, yra atšaukiamas. Pasitaiko, kad tokiose situacijose renginių organizatoriai pinigų grąžinti neskuba. Tačiau lankytojai tokiu atveju turėtų nepasiduoti ir kovoti už savo teises.

Pirkdamas bilietus į renginį vartotojas su jo organizatoriumi sudaro sutartį. Pagal Civilinį kodeksą, sutarties neįvykdymu laikomas bet kokios iš sutarties atsiradusios prievolės neįvykdymas, įskaitant netinkamą įvykdymą ir įvykdymo termino praleidimą. Neįvykęs renginys laikomas sutarties neįvykdymu ir organizatoriui atsiranda pareiga atlyginti vartotojui jo patirtą žalą.

Neįvykus renginiui ar jį nukėlus vartotojas, vadovaudamasis Vartotojų teisių apsaugos įstatymu, pirmiausia raštu turi kreiptis į renginio organizatorių – paslaugos teikėją ir išdėstyti savo reikalavimus. Svarbu žinoti, kad vartotojas turi teisę reikalauti grąžinti ne tik už bilietus sumokėtus pinigus, bet ir atlyginti kitas išlaidas, patirtas dėl neįvykusio renginio (pavyzdžiui, kelionės išlaidas, arenos, bilietų spausdinimo mokesčius).

Jeigu paslaugos teikėjas nesutinka su vartotojo reikalavimais, jis turi per 10 dienų pateikti motyvuotą rašytinį atsakymą, pagrįstą dokumentais. Jei paslaugų teikėjo atsakymo vartotojas nesulaukia arba tas atsakymas jo netenkina, vartotojas turi teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (VVTAT).

Jei VVTAT, išnagrinėjusi situaciją, priims sprendimą vartotojo naudai, ji kreipsis į renginio organizatorių, nurodydama grąžinti vartotojui už bilietus sumokėtus pinigus iki tam tikro termino. Jei organizatorius į VVTAT kreipimąsi nereaguos, tarnyba kreipsis į teismą.

Vartotojas, norėdamas atgauti pinigus už bilietus į neįvykusį ar nukeltą renginį ir už kitas su bilieto įsigijimu susijusias paslaugas, gali ir pats kreiptis į teismą.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content