Tapkime draugais!

Kybartų „užkulisiai“ panašūs į Indijos kaimo lūšnynus

Paskelbė:

Paskelbta:


Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ

Kybartuose, nuo pagrindinių miesto gatvių nužengus į šoną, atsiveria visai kitokie vaizdai nei sutvarkytame centre.

Pasibaigus daugiaaukščių kvartalui, toje dalyje, kur žmonės neturi miesto katilinės šildymo ir naudojasi lauko išvietėmis, įsikūrę tarsi Indijos kaimo lūšnynai.

Bemaž prie kiekvieno seno daugiabučio kaip kregždės lizdų lipdyta prilipdyta įvairių pašiūrių, malkinių, garažiukų. Iš jų labai retas turi savo egzistavimo legalumą patvirtinančius dokumentus. Tačiau nei įteisinti, nei nusigriauti nelegalių statinių kybartiečiai net neketina – netgi priešingai.

Neseniai su skundu, kad kaimynas užėmė jai priklausantį sandėliuką, į rajono merą Algirdą Neiberką kreipėsi romė Avstralija Beleckienė. Pasak moters, jai nėra kur susidėti malkų, nes turinti tik vieną sandėliuką kieme prie namo, kuriame jai skirtas socialinis būstas. A. Beleckienė kaltino kaimyną, kuris anksčiau naudojosi antru neva „prie jos buto priklausančiu“ sandėliuku, o dabar, jai atsikrausčius, nesutinka šio grąžinti.

Aiškintis situacijos pas A. Beleckienę meras nuvyko kartu su Kybartų seniūnu Romu Šunoku. Kieme sutiktas moters vyras kaltino seniūną, jog jis „leido“ kaimynui taip elgtis, nes šis esąs lietuvis, o vargšė Avstralija – čigonė. Todėl ir skriaudžia… Netrukus į kiemą sugužėjo visa Beleckų šeima: lubas būste dažiusi Avstralija Beleckienė, jos dukra, žentas ir anūkai. Moteris emocingai aiškino merui, kad anksčiau jos bute gyvenusiems žmonėms priklausė net trys sandėliukai, o dabar ji turi tik vieną – ir tas apgriuvęs.

Po ilgų ir karštų diskusijų išaiškėjo, jog visi kiemo statiniai yra nelegalūs. Tad atimti sandėliuko ar kažkam jį duoti seniūnija net negalėjo, nes jo paprasčiausiai… nėra. Daugiabutyje be patogumų gyvenantys žmonės per daugelį metų prisistatė pašiūrių malkoms, kitokiems rakandams laikyti. Statė kaip kas išmanė ir, žinoma, be jokių dokumentų. Paaiškėjo, kad ir minėtą sandėliuką, A. Beleckienė, statėsi ankstesni jos buto gyventojai, o išsikraustydami jį paliko giminaičiui. Tad šis juo ir naudojasi.

Beleckų šeimos skundas verčia Savivaldybę rimtai susimąstyti dėl nelegalių statinių. Ši problema jau daugelį metų smaugia Kybartus, nes įvairių formų ir spalvų pašiūrės labai gadina miesto vaizdą. Tad pajudintas miesto skaudulys gali turėti rimtų pasekmių.

Rajono Savivaldybė ketina kreiptis į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, kad šioje istorijoje būtų padėtas taškas. Gali būti, jog visi nelegalių statinių neįsiteisinę žmonės turės savo pašiūres nusigriauti, nors jomis naudojosi daugybę metų.

Terminai nemokamai įteisinti juridiškai neegzistuojačiusį statinius jau seniai pasibaigęs. Tam lietuvaičiai turėjo net dvejus metus. Tačiau kai kuriems asmenims dar liko galimybė turtą įteisinti be privalomos įmokos. Ją reikalaujama mokėti tada, kai statybos inspektoriai yra užfiksavę savavališką statybą. Tuo metu turto, kuris praslydo pro inspektorių akis, šeimininkas įteisinti statybą dar gali pasirūpinęs statybos leidimais, kol neužklupo inspekcija. Konstatavus savavališkos statybos aktą, prie visų reikalavimų dar pridedamas ir baudos kvitas. O baudų intervalas labai platus – nuo 10 iki 10 tūkst. eurų.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content