Tapkime draugais!

Tikrins skolininkus ir nemokius verslo partnerius

Paskelbė:

Paskelbta:


Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — VMI) informuoja, kad tęsia projektą, kurio metu atlieka patikrinimus įmonėse, tyčia vengiančiose atsiskaityti su valstybės biudžetu ir partneriais.

VMI akiratyje – bendrovės, reguliariai laiku nevykdančios mokestinių prievolių valstybei, bėgančios nuo lėšų arešto, vykdant atsiskaitymus grynaisiais pinigais, atsidarant vienadienes sąskaitas, piniginius srautus nukreipiančios per įvairius tarpininkus, ieškančios vis naujesnių būdų pradelsti skolų grąžinimą.

VMI, nustačiusi, kad įmonės, turinčios pakankamai apyvartinių lėšų neskuba atsiskaityti su valstybe, o piniginius srautus nukreipia kitiems atsiskaitymams, griežčiau ėmė taikyti išieškojimo procedūras (išieškojimą iš sąskaitų, turto areštą, nepriemokų išieškojimo perdavimą antstoliams ir t.t.) nuolatiniams ir piktybiniams skolininkams. Po operatyvių patikrinimų įmonės sumokėjo ar VMI išieškojo 12, 6 mln. eurų mokesčių.

„Valstybinė mokesčių inspekcija, atstovaudama valstybės interesus ir gindama sąžiningai veikiantį verslą, yra priversta naudoti griežtas skolų išieškojimo procedūras nedidelei daliai mokesčių mokėtojų. I š.m. ketvirtį beveik 95 proc. pagrindinių mokesčių (GPM, PVM, pelno) buvo sumokėta laiku, dar dalis mokesčių mokėtojų šiek tiek vėluodami savarankiškai ar po VMI priminimų įvykdė savo prievoles. Tačiau nedidelė dalis mokėtojų tyčia ir nuolatos net po VMI raginimų nemoka privalomų mokesčių valstybei, augina skolas verslo partneriams. Tokiam verslui negalime nuolaidžiauti“, – sako VMI prie FM Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova.

2014 m. VMI atliko per 260 operatyvių patikrinimų, kurių metu vertino įmonių atsiskaitymų eiliškumą, sudarytus sandorius; ar įmonės, nemokėdamos mokesčių, nepažeidė valstybės, kaip kreditoriaus, teisių. Projekto metu į biudžetą papildomai sumokėta/išieškota 10, 4 mln. eurų. Be to, surinkta ir vertinama medžiaga dėl baudžiamosios atsakomybės už mokesčių nemokėjimą taikymo per 40 įmonių atsakingiems asmenims – savininkams ir vadovams. Per 2014 metus teismams pateikta 10 ieškinių dėl sandorių nuginčijimo ir žalos atlyginimo. Šiuo metu jau panaikinti 4 sandoriai, priteista beveik 0, 5 mln. eurų žalos. 2015 m. I ketvirtį VMI atliko 24 operatyvius patikrinimus, kurių metu į biudžetą sumokėta/išieškota 2, 2 mln. eurų.

Siekiant apsaugoti valstybės bei verslo partnerių interesus, eliminuoti iš rinkos nemokias įmones, kurių tolimesnė veikla neigiamai paveiktų valstybės ir verslo partnerių finansinę padėtį , VMI 2014 metais iniciavo 217 bankroto bylų, o bendra pareiškimų suma – 27, 4 mln. eurų. Pernai taip pat VMI teismui pateikė 76 prašymus taikyti administracinio poveikio priemones dėl laiku neinicijuotos bankroto bylos bei dėl atsiskaitymų grynaisiais ir negrynaisiais pinigais eiliškumo pažeidimų. Pagal šiuos prašymus pirmoje instancijoje yra išnagrinėta 61 byla, paskirta 50, 54 tūkst. eurų baudų.

Per 2015 metų I ketvirtį VMI teismui pateikė 210 pareiškimų dėl bankroto bylų iškėlimo, bendra pareiškimų suma – 18 mln. eurų, 39 prašymus taikyti administracinio poveikio priemones dėl laiku neinicijuotos bankroto bylos bei dėl atsiskaitymų grynaisiais ir negrynaisiais pinigais eiliškumo pažeidimų, 14 ieškinių dėl sandorių nuginčijimo ir žalos atlyginimo.

Iš viso 2014 metais VMI išieškojo iš skolininkų 255, 1 mln. eurų nesumokėtų mokesčių (2013 metais – 209, 8 mln. eurų), 2015 m. I ketvirtį VMI išieškojo 53, 5 mln. eurų. Šiuo metu mokesčių mokėtojai valstybei skolingi apie 317, 6 mln. eurų, o didžioji skolos dalis (apie 73 proc.) tenka įmonėms. Daugiausiai įmonės skolingos PVM – apie 62 proc., Pelno mokesčio – apie 19 proc., GPM – apie 11 proc. „Lyderiaujantys“ skolininkų sektoriai – didmeninė ir mažmeninė prekyba, variklinių transporto priemonių ir motociklų remontas (31 proc. skolos), statyba (10 proc.), apdirbamoji gamyba (9 proc.), transportas ir saugojimas (11 proc.).

VMI inf.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content