Šiandien visoje šalyje prasideda aplinkosauginė akcija „Povandenininkai”. Jos tikslas – užkirsti kelią neteisėtai povandeninei žūklei.
Įsibėgėjant vasarai intensyvėja ir povandeninė žūklė. Tačiau žvejoti po vandeniu galima toli gražu ne visuose šalies telkiniuose. Povandeninė limituota žūklė leidžiama Alaušo ežere (Utenos r.), Asvejos ežere nuo Dubingių tilto iki Žingių tilto (Molėtų, Švenčionių r.), Didžiulio (Daugų) ežere (Alytaus r.), Drūkšių ežere (Zarasų r.), Vištyčio ežere (Vilkaviškio r.) ir Elektrėnų tvenkinyje (Elektrėnų sav.). Norintieji juose žvejoti povandeninės žūklės mėgėjai privalo turėti žvejo mėgėjo kortelę. Ją galima įsigyti vienai dienai, savaitei ar mėnesiui.
Privačiame vandens telkinyje povandeninę žūklę gali leisti jo savininkas, išnuomotame – žvejybos plotų naudotojai, tai įrašę į mėgėjų žvejybos leidimo sąlygas, jeigu šie vandens telkiniai nepatenka į valstybinių parkų ir jų zonų ribų planuose nustatytas rekreacinio funkcinio prioriteto zonas.
Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės draudžia žvejoti naudojant akvalangus ir kitus autonominio kvėpavimo prietaisus, žvejoti po vandeniu tamsiuoju paros metu – nuo saulės laidos iki patekėjimo, paplūdimiuose ir arčiau kaip 50 m nuo jų. Povandeninei žūklei negalima naudoti strėlių platesniais kaip 10 cm antgaliais, ilgesnių kaip 120 cm šautuvų, šaudyti šiais šautuvais iš valties, braidant ar vaikštant pakrantėmis, žvejoti po vandeniu žūklės vietoje neturint ryškiai matomo plūduro ir peilio su savimi, naudoti kitų nei unguriai žuvų povandeninei žūklei dvišakius ar daugiašakius strėlių antgalius.
Akcijos metu vadinamuosius „povandenininkus“ itin atidžiai stebės regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai. Jiems talkins neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai. Pažeidėjams už mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimus gresia iki 289 eurų baudos ir pažeidimo padarymo įrankių bei priemonių konfiskavimas. Už neteisėtai sugautas žuvis jiems teks atlyginti gamtai padarytą žalą.
Akcija „Povandenininkai” vyks iki rugpjūčio pabaigos. Aplinkosaugininkai primena, kad pastebėjus gamtosaugos pažeidimus reikia pranešti bendruoju pagalbos numeriu 112.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.