Tapkime draugais!

Prieš šimtmečius užmegzti Lietuvos ir Italijos ryšiai sėkmingai tęsiami

Paskelbė:

Paskelbta:


Kiekviena šalis, dalyvaujanti pasaulinėje parodoje „EXPO 2015“, turi ypatingą užduotį – rasti sąsajų tarp savo šalies ir Italijos. Lietuva atsakymą į šį klausimą rado labai greitai. Prieš kelis šimtmečius būtent iš Italijos į Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę (LDK) atvyko Žygimanto Augusto motina, Lenkijos karalienė ir LDK kunigaikštienė Bona Sforca. Todėl Lietuvos nacionalinė diena, kuri „EXPO 2015“ parodoje minima liepos 15–ąją, prasidėjo dar išvakarėse, kai Milane, Sforcų pilyje, buvo atidaryta LDK Valdovų rūmų paroda, skirta kunigaikštienei Bonai Sforcai. Lietuva – vienintelė šalis iš 147 pasaulinės parodos „EXPO 2015" dalyvių, pristatanti save ir Milano Sforcų pilyje.

„Lietuvos istorija prieš 500 metų buvo glaudžiai susijusi su Italija. Milano hercogo duktė tapo Lenkijos ir LDK karaliene, su ja pamatėme renesansą. Kunigaikštienės Bonos Sforcos prieš šimtmečius užmegzti ryšiai dabartiniams Lietuvos ir Italijos santykiams suteikia istorinį senos giminystės atspalvį. Šiandien mūsų šalys sėkmingai bendradarbiauja įvairiose srityse – kultūros, mokslo, prekybos“, – parodos atidaryme kalbėjo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Nacionalinė diena – tai bene svarbiausias renginys kiekvienai šaliai, kuri dalyvauja „EXPO 2015 parodoje. Lietuvos nacionalinės dienos metu „EXPO 2015“ parodoje daugiausia bus kalbama apie šalies kulinarinį paveldą, taip pat pristatomi geriausi maisto produktai. „Mūsų produktai yra gerai žinomi visame pasaulyje, todėl Lietuvos nacionalinės dienos metu paviljono svečiams ketiname parodyti tai, ką turime geriausio. Pristatysime pieno ir mėsos produktus, duonos gaminius, bus kepami šakočiai. Kaip ir Italijoje, taip ir Lietuvoje, žinome ir labai vertiname kokybišką bei šviežią maistą“, – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Apsilankiusieji Lietuvos paviljone „EXPO 2015“ parodoje taip pat pamatys su Bona Sforca susijusių eksponatų. Tai XVI a. vidurio kokliai su Sforcų herbiniu skydeliu bei šakutė, kaip kunigaikštienės iš Italijos atvežtų naujų virtuvės ir maisto tradicijų simbolis. Manoma, kad Žygimanto Augusto motina į Lietuvą atvežė pomidorus, bulves ir agurkus. Ji laikoma šiuolaikinės Lietuvos ir Lenkijos virtuvės pradininke.

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas Donato Katkaus, ir Vilniaus mokytojų namų mišrus choras „Bel Canto“ suteiks muzikinį apipavidalinimą Nacionalinės dienos iškilmėms. Šv. Kristoforo kamerinio orkestro atliekamų kūrinių svečiai galėjo paklausyti ir Sforcų pilyje, kai buvo atidaroma Lietuvai skirta paroda (ji veiks iki rugpjūčio 2 d.).

Žemės ūkio ministerijos informacija

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content