Vlado Markūno vedamos mankštos vasaros vakarais prie Paežerių ežero surenka vis daugiau susidomėjusių žmonių. Lengvais judesiais išsilaisvinti iš įtampos ir atsipalaiduoti mankštindamasis gali kiekvienas, o pasirūpinti savo kūnu ir siela nekainuoja nieko, išskyrus valandėlę tam skiriamo laiko.
Sudomino mankšta
V. Markūno susidomėjimas sportu prasidėjo dar vaikystėje, kai daug piešiantis berniukas nusprendė savo dienas paįvairinti aktyviu laisvalaikiu: „Vaikystėje lankiau dailės mokyklą ir labai mažai judėjau. Komandiniai žaidimai manęs visai netraukė – juose mačiau pernelyg daug agresijos ir įtampos, todėl susidomėjau individualiais sporto užsiėmimais.“
Pradėjęs domėtis mankšta ir kovos menais, dailininkas sporte ieškojo ryšio su menu: „Žmogaus gyvenime labai svarbus tobulėjimas. Tobulėti galima ne tik darbe – siekti rezultatų ir džiaugtis tobulėjimu galima ir užsiimant patinkančia sporto šaka.“
Moko atsipalaiduoti
Aktyvų ir sportišką gyvenimo būdą propaguojančiam vyrui Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pasiūlė rengti mankštas. Projektas sulaukė didelės sėkmės: į pirmąsias mankštas susirinko daug susidomėjusių žmonių, todėl jos rengiamos jau ketverius metus.
V. Markūno teigimu, sudėtingiausia yra žmonėms atsipalaiduoti. Į mankštą jie atsineša daug įtampos ir streso, todėl net paprasčiausias pratimas ramiai pagulėti penkias minutes ant kilimėlio kartais tampa iššūkiu. Tik įsijautus į mankštos ritmą nebelieka įtampos.
Kviečia pažinti save
Mankšta yra svarbi kiekvienam žmogui, ypač tiems, kurie visą dieną sėdi darbe. „Svarbiausia yra pajausti atliekamą judesį ir suprasti savo kūną. Daugelis žmonių galvoja vien apie rezultatą ir nesusimąsto, jog didžioji mankštos nauda yra pačiame procese“, – teigė V. Markūnas.
Jo vedamų užsiėmimų tikslas yra ne didinti raumenų masę, bet rūpintis savo fizine ir dvasine sveikata, pajausti mankštos teikiamą malonumą, atsipalaiduoti. Vadovas siekia išmokyti žmones, kaip derinti judesį su kvėpavimu, ir įrodyti, kad tai gali teikti malonumą.
„Mankšta klaidingai lyginama su sportu, o į ją susirinkę žmonės dažnai tikisi greitų kūno pokyčių ir ryškiai matomų rezultatų: atėję į mankštą pradeda sportuoti ir spausti save. To neturėtų būti – mano tikslas yra parodyti, jog mankšta ir sportas nėra tas pats“, – sakė V. Markūnas.
Malonumas judėti
Mankšta yra prieinama visiems, nepriklausomai nuo fizinių galimybių. „Jei pratimas iš šalies atrodo sudėtingas, tai dar nereiškia, jog turi jį daryti sudėtingai. Pritaikyk jį sau ir pajausk malonumą. Juk mankšta ir yra malonumas, o rūpinimasis savo kūnu – ne kažkoks varginantis ir sudėtingas darbas, o meilė sau pačiam“, – pasakojo V. Markūnas.
Saugo nuo ligų
Vyresnio amžiaus žmogaus kūnas, kai jį ima pulti ligos, reikalauja dar daugiau priežiūros, todėl mankšta gali tapti ir vaistu nuo ligų, slopinti šių simptomus, išgelbėti nuo daugybės negalavimų. Kasdien bent valandą skirdamas mankštai žmogus sutaupo ir laiko, ir pinigų, kuriuos reikėtų išleisti vaistams ir gydymui, nesirūpinant savo kūnu.
Dažniausiai į vakarinę mankštą prie ežero atvyksta žmonės, kuriems tai rekomendavo jų gydytojai. V. Markūnas siūlo nelaukti, kol mankštintis lieps gydytojas, ir pradėti rūpintis savimi dabar pat.
Mankštintis nori visi
Kartu su V. Markūnu mankštinasi jaunos šeimos, tėveliai atsiveda savo vaikus, atsiranda ir daug mankšta susidomėjusių jaunuolių. Pirmą kartą apsilankę žmonės atvyksta ir antrą kartą, o kai kurie nuo pat vasaros pradžios atvyksta kasdien ir džiaugiasi galėdami smagiai ir sveikai praleisti laiką.
Prie ežero kartu pasimankštinti susirenka vis daugiau įvairaus amžiaus ir sudėjimo žmonių, nes juos čia pritraukia visiems tinkami užsiėmimai.
Brigita RAGICKAITĖ
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.