Ar kada susimąstėte, kodėl visame pasaulyje kovo 8-ąją švenčiama Tarptautinė moters diena? Tai ne tik nuo tarybinių laikų išlikusi masinė tulpių dovanojimo šventė. Tai diena, kai pasaulyje pripažįstami moterų pasiekimai nepaisant jų tautybės, rasės, ekonominės padėties ar politinių pažiūrų.
Idėja minėti Tarptautinę moters dieną pirmą kartą kilo 20 a. sandūroje Šiaurės Amerikoje ir Europoje, kai sparti industrializacija bei ekonominė plėtra kėlė masinius protestus prieš sunkias darbo sąlygas. Vienas tokių protestų vyko 1857 m. kovo 8 dieną Niujorko tekstilės fabrike, kur moterys protestavo prieš ypač prastas darbo sąlygas ir mažus atlyginimus.
Dabartinė Tarptautinė moters diena paminėta 1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje (Danija) vykusioje tarptautinėje moterų konferencijoje, kurioje dalyvavo 100 moterų iš 17 šalių.
Vokiečių socialistė Luise Zietz pasiūlė, kad Tarptautinė moters diena turėtų būti minima ir kitąmet, jai pritarė kolegė Klara Cetkin, Vokietijos politikė ir kovotoja už moterų teises. Ji konferencijoje pasiūlė kasmet vieną dieną skirti ypatingą dėmesį moterų kovai už laisvę ir lygias teises. 1911 metų kovo 8-ąją pirmą kartą Tarptautinė moters diena jau buvo minima Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje.
Šiemet kovo 8 d. visame pasaulyje bus rengiamos įvairios diskusijos ir konferencijos, vyks renginiai, siekiant atkreipti dėmesį į moteris ir jų siekius. Kiekvienoje darbovietėje ir namuose vyrai rankose laikys gėles bei dovanėles, taip norėdami pagerbti juos įkvėpusias ir kasdien žavėtis verčiančias moteris.
Pagal pranešimą spaudai
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.