Tapkime draugais!

Apšvietimas parduotuvėse – mažai pastebimas, bet labai svarbus

Paskelbė:

Paskelbta:


Apsilankę parduotuvėse dažnai žmonės net nesusimąsto apie jos interjerą, apšvietimą ar muziką. Tačiau parduotuvių įrengimo ekspertai sako, kad visi šie veiksniai padeda atskleisti daikto pridėtinę vertę ir sukurti pirkėjams patrauklią parduotuvės aplinką. Todėl „ITAB Novena“ dizaineris Mantas Baranauskas plačiau pasakoja kokį apšvietimą derėtų rinktis skirtingoms prekių kategorijoms, norint sukurti teigiamą aplinką ir tinkamai pateikti prekes vartotojams.

Mūsų dienomis, kuomet parduotuvių, siūlančių tas pačias ar panašias prekes, gausa išaugo, vartotojai turi galimybę rinktis. Todėl pardavėjai stengiasi ne tik pasiūlyti kokybiškiausią produktą už mažiausią kainą, bet ir sukurti unikalią aplinką, atitinkančią pirkėjo lūkesčius. Apšvietimas – yra vienas iš svarbiausių veiksnių padedančių sukurti jaukią atmosferą, suteikti prekėms išskirtinumą bei padėti klientams kryptingai orientuotis prekybos erdvėse.

Skirtingoms prekėms – skirtingas apšvietimas

Anot „ITAB Novena“ dizainerio Manto Baranausko apšvietimas daro didelę įtaką pardavimo erdvei, todėl įrenginėjant parduotuves tam yra skiriamas didelis dėmesys.

„Įprastai renkantis apšvietimą parduotuvėms didžiausias dėmesys yra kreipiamas į prekių grupę, šviesos intensyvumą, spalvą ir spalvos atkūrimo indeksą. Vienose parduotuvėse, kuriose pardavinėjamų prekių spalva ir apdirbimas nėra toks svarbus, dažniausiai naudojamas pagrindinis fluoracensinis – liuminescencinis, ir LED apšvietimas. Kitais atvejais, šviestuvai renkami pagal parduotuvėje siūlomų prekių grupę. Tai iliustruoti gali paprastas pavyzdys. Perkant plaktuką ir perkant juvelyrikos dirbinius, prekių spalva, jų apdirbimas ir kitos savybės, akivaizdu, pirkėjams rūpi ne vienodai. Todėl ir apšvietimas vietose, kur pardavinėjami šie produktai, bus skirtingas“, – sako specialistas.

Drabužių ir avalynės parduotuvių apšvietimas

AB „ITAB Novena“ dizaineris M. Baranauskas teigia, kad drabužių ir avalynės parduotuvėse labai svarbu šviesos akcentai ir šviesų išdėstymas, kurį nulemia parduotuvės koncepcija. Tinkama apšvietimas gali paskatinti pardavimus bei pritraukti tikslinę auditoriją.

„Drabužių ir avalynės parduotuvėje naudojamas specifinis apšvietimas, nuo 850 iki 2200 Lux, kad būtų lengviau suprasti apie kokio intensyvumo šviesą kalbame, galima jį lyginant su namų erdve, kur intensyviausia darbo zona, siekia iki 650 Lux. Drabužių parduotuvėse natūralių medžiagų apšvietimui naudojamas laisvai skleidžiamas apšvietimas, o jaunimo drabužiams – ryškus ir spalvotas. Vaikų rūbų parduotuvėse apšvietimo lygis turi būti ne mažesnis nei 800 Lux. Šiose pardavimo zonose naudojamos šiltos spalvos lempos su aukštu perdavimo koeficientu, nes jos padeda sukurti žaismingą atmosferą.

„Kalbant apie apšvietimą juvelyrinių prekių parduotuvėse, net ir specialistams tai yra viena iš sunkiausių užduočių. Kartais, siekiant tinkamai pateikti prekę, tenka vienam brangakmeniui naudoti atskirą vitriną, kuri būti apšviesta net kelių šviesos šaltinių. Nors universalų patarimą, kaip apšviesti juvelyrikos dirbinius, išskirti būtų sudėtinga, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, jog platinos gaminiams reikalinga minkšta šviesa, sidabro – šalta, auksui derėtų rinktis šiltą apšvietimą, o deimantams – šviesų apšvietimą iš kelių šviesos šaltinių teigia Mantas Baranauskas .

Apšvietimas maisto prekių parduotuvėse

Dizaineris sako, jog maisto prekių parduotuvėse nėra vieno universalaus, visiems skyriams tinkamo apšvietimo, todėl skirtingiems produktams naudojamas specifinis apšvietimas.

„Kalbant apie maisto produktų apšvietimą ryškiausiai išsiskiria daržovių ir vaisių apšvietimas. Šiame skyriuje dažniausiai naudojami halogeniniai šviestuvai su keraminiu degikliu, kurie turi puikų spalvos perdavimą ir yra artimi saulės spektrui arba spalvų atkūrimo indeksui. Naudojant tokį apšvietimą vaisiai ir daržovės atrodo ryškiai, šviežiai, sveikai. Tokios lempos tai pat naudojamos gėlių parduotuvėse, nes jos palaiko vegetacijos galimybę bei padeda augimo, nokimo procesams. Užšaldytų produktų skyriuje dažniausiai yra naudojami šviesos šaltiniai su žema temperatūros spalva, tokie kaip kaitinamosios ar halogeninės lempos, suteikiantys gaminiams auksinį atspalvį. Mėsos gaminiai dažniausiai yra apšviesti specialiomis LED arba metalo halogeninėmis lempomis, kurios padeda išryškinti produkto spalvą ir patraukliai jį pateikti klientams“, – žiniomis apie maisto produktų apšvietimą dalinasi ekspertas.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content