Eglė MIČIULIENĖ
Aukštas apdovanojimas pasaulinio lygio piešinių konkurse – tokiu pasiekimu dabar džiaugiasi trylikametė vilkaviškietė Gabija Samušytė.
Septintokė Gabija yra iš tų vaikų, kuriems netrūksta nei veiklos, nei gabumų. Mergaitė labai gerai mokosi, lanko šokių būrelį, puikiai groja kanklėmis, skambina fortepijonu, gražiai piešia. Daug interesų turinti G. Samušytė nuolat užimta, bet ji šypsodamasi tvirtina, jog moka susiplanuoti savo veiklą ir bent jau kol kas viską suspėja.
Neseniai Gabija ir jos vadovė, Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro dailės studijos neformaliojo ugdymo mokytoja Stasė Zelinauskaitė, buvo nudžiugintos geros naujienos: 23-iajame pasauliniame vaikų piešinių konkurse „World children’s picture contest“ Japonijoje G. Samušytės piešinys laimėjo bronzą.
Dalyvauti šiame konkurse mergaitei pasiūlė S. Zelinauskaitė. Nuo 1993 m. Tekančios Saulės šalyje organizuojamas dailės konkursas siekia skatinti vaikų draugystę visame pasaulyje, plėsti žinias apie liaudies kultūrą, gamtą ir žemės ūkį.
– Tai – nuostabus konkursas dėl to, jog vaikui suteikiama daug laisvės. Nenurodoma nei konkreti tema, nei darbo atlikimo technika: gali piešti, tapyti, rinktis grafiką – ką tik nori. Svarbu, kad piešinyje atsispindėtų atstovaujamos šalies kultūrinės, gyvenimo būdo aktualijos, nacionaliniai, etnografiniai bruožai. Be abejo, labai svarbi ir meninė pusė. Aš sakyčiau, jog tai – taiką skelbiantis konkursas. Į jį piešinius siunčia vaikai iš visų pasaulio šalių. Mes gyvename pasaulyje, kuriame vis dar vyksta karai, yra daug negatyvių dalykų. O vaikai, nepaisant to, kokioms tautoms ir šalims atstovauja, yra tarsi taikos ambasadoriai, – kalbėjo S. Zelinauskaitė.
G. Samušytė savo piešiniui pasirinko kaimo vaizdelį su arkliu – šie gyvuliai mergaitei labai patinka. Vilkaviškietės darbas taip ir vadinasi – „An old horse“ (liet. – „Senas arklys“).
Šiame konkurse Vilkaviškio VJC dailininkai dalyvauja jau penktus metus. Nors tarp prizininkų vilkaviškiečiams iki šiol patekti nepavyko, bet vadovė pasidžiaugdavo po konkurso jo organizatorių atsiųstais piešinių katalogais. Juose visuomet sudedami patys geriausi, įdomiausi mokinių darbai. Analizuodama piešinius S. Zelinauskaitė pastebėjo, jog, pavyzdžiui, Azijos šalių vaikai nuo pat mažens mokomi piešimo perspektyvos (kūnų vaizdavimo plokštumoje metodas – red. past.), be to, jų piešiniuose spalvų gama yra išskirtinai ryški, įvairi.
Baltijos šalių jaunųjų menininkų piešiniai, anot S. Zelinauskaitės, santūresnių spalvų, tačiau pasirenkamos sudėtingesnės kompozicijos.
Iš viso konkurse šiemet dalyvavo net apie 26 tūkstančius viso pasaulio vaikų, vien iš Lietuvos – beveik 700!
Lietuviai įvairiose kategorijose gavo aštuonis apdovanojimus, tarp jų, kaip minėta, pateko ir G. Samušytė. Pasibaigus konkursui, jo organizatoriai į Vilkaviškį atsiuntė nugalėtojų piešinių katalogą ir bronzos kategoriją liudijantį sertifikatą su Gabijos Samušytės piešiniu.
Bronzos kategorijai iš viso buvo priskirta 40 piešinių.
– Džiaugiuosi Gabija, su ja atrandame vis naujų dalykų. Ši moksleivė puikiai jaučia spalvas, gerai tapo natiurmortus, piešia. Ir svarbiausia – ji nuoširdžiai dirba ir moka mokytis: visuomet susiplanuoja ir pabaigia tai, ką pradėjusi, – kalbėjo S. Zelinauskaitė.
Nesenai vadovė G. Samušytę kartu su vyresniais studijos mokiniais vežėsi į piešimo olimpiadą Kaune. Dėl jauno amžiaus mergaitė joje dalyvauti dar negalėjo, bet sako sužinojusi naujų, įdomių dalykų. Visos įgytos žinios Gabijai pravers ateityje, mat bent jau šiuo metu moksleivė svajoja studijuoti architektūrą.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.