Šiuo metu Klampučių bendruomenės namuose eksponuojama Lietuvių kino dailininko Algimanto Šiugždos darbai.
Tai – penktoji jo personalinė paroda. Bendruomenės namuose pristatomi trys kūrinių ciklai – „Prūsija“, „Kuršių nerija“ ir „Baltija“. Kelios dešimtys peizažų, artimų žmonių portretų, iš vaikystės įstrigusių gyvenimo vaizdų. Šiuos savo darbus A.Šiugžda eksponuoja pirmą kartą.
Paveiksluose pavaizduota prūsų sukilimo vado Herkaus Manto paskutinė kova, vokiečių kariuomenės motociklininkai pavadinti karo žirgais, o pokario kaimas vaizduojamas per raudonojo slibino simbolį ir klajojančius vaikus bei angelus.
Parodoje eksponuojami dar du dailininko ciklai apie Kuršių neriją ir Baltiją, autorius daug dėmesio skiria ir Tėviškei, iki šiol jį žavi Širvintos upės peizažai.
Iš Klampučių kaimo kilęs Vilniuje gyvenantis dailininkas Algimantas Šiugžda kūrybinius susitikimus su kraštiečiais pradėjo prieš gerą dešimtmetį. Iki tol savo darbų – peizažų, artimų žmonių portretų, iš vaikystės užsifiksavusių gyvenimo vaizdų ir kt. – jis niekur ir nebuvo eksponavęs.
Pirmojoje parodoje, dar 2004 metų vasarą surengtoje Paežerių dvare, A.Šiugžda kalbėjo, jog kiekvieno žmogaus gyvenime ateina laikas suskaičiuoti išbarstytus akmenėlius. Tai jis tęsia ir toliau.
Algimantas Šiugžda niekieno neragintas pagerbė Salomėjos Nėries talentą – nutapė poetei skirtą šešių darbų ciklą. Du jo paveikslai yra Vilkaviškio krašto muziejuje. Kai jo darbuotojai organizavo pirmąją parodą, A.Šiugždą iki ašarų sugraudino susitikimas su tėviškės žmonėmis. Realizuojant šiuos įspūdžius, gimė ne vienas portretas.
Tada A.Šiugžda nutapė susitikime dalyvavusią kybartietę, dabar Floridoje gyvenančią dailininkę Aldoną Biliūnienę. Dailininko teptuko dėmesio susilaukė ir senovines dainas dainavusio „Gražupio“ ansamblio moterys.
Algimantas Šiugžda – neeilinė asmenybė. Jis – vienas žinomiausių Lietuvos kino dailininkų. Per 32 metus, kuriuos atidavė šalies kinui, mūsų kraštietis sukūrė dekoracijas filmams „Herkus Mantas“, „Laimingas laimės neradęs“, „Perskeltas dangus“, „Dulkės saulėje“, „Amerikoniškoji tragedija“ ir daugeliui kitų.
Virtualią parodą A. Šiugždos darbų parodą galite aplankyti čia.
„Santakos“ info
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.