„Norėčiau gauti konsultaciją teisiniais klausimais, tačiau neturiu finansinių galimybių kreiptis į advokatus. Ar galima teisinę konsultaciją gauti nemokamai?“ – teiraujasi skaitytojas.
Teisingumo ministerija informuoja, kad valstybės garantuojamą pirminę teisinę pagalbą – vienos valandos trukmės teisinę konsultaciją – turi teisę gauti visi mūsų valstybėje teisėtai gyvenantys asmenys.
Pirminė teisinė pagalba reikalinga, jei norite gauti informaciją apie aktualius įstatymus ir kitus teisės aktus, gauti patarimų, kaip išspręsti kilusį ginčą be teismo, parengti taikos sutartį arba užpildyti antrinės teisinės pagalbos prašymą. Taip pat, teikiant šią pagalbą, yra rengiami dokumentai, skirti valstybės ir savivaldybių institucijoms, išskyrus procesinius, t. y. teismui skirtus, dokumentus.
Pirminę teisinę pagalbą gauti paprasta: tereikia kreiptis į savivaldybę pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą. Kreipiantis būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir asmens gyvenamąją vietą įrodantį dokumentą, jei nėra galimybės nustatyti gyvenamąją vietą naudojantis registrais. Pagalbą asmeniškai jums suteiks savivaldybės administracijos tarnautojai, darbuotojai ar advokatai, su kuriais savivaldybė yra pasirašiusi sutartį. Pirminė teisinė pagalba yra nemokama.
Pirminė teisinė pagalba turi būti suteikta iš karto. Jei tokios galimybės nebus, bus pranešta apie kitą priėmimo laiką, ne vėlesnį kaip 5 dienos nuo kreipimosi.
Verta žinoti, kad pirminės teisinės pagalbos teikimui egzistuoja keletas apribojimų. Pirma, teisinės konsultacijos trukmė yra ne ilgesnė kaip viena valanda. Jos trukmė gali būti pratęsta, tik esant savivaldybės arba įgalioto asmens sprendimui. Antra, asmuo dėl pirminės teisinės pagalbos tuo pačiu klausimu gali kreiptis tik vieną kartą.
Taip pat žinokite, jog savivaldybės specialistai gali atsisakyti teikti teisinę pagalbą, jei jūsų reikalavimai bus akivaizdžiai nepagrįsti, jau esate gavę išsamią konsultaciją tuo pačiu klausimu arba yra akivaizdu, kad teisinę konsultaciją galite gauti nesinaudodami valstybės garantuojama teisine pagalba. Be to, pagalba gali būti nesuteikta, jei kreipsitės dėl kito asmens interesų, išskyrus atstovavimo pagal įstatymą atvejus.
Pirminę teisinę pagalbą gauti gali ne tik Lietuvos Respublikos piliečiai, bet ir visi Europos Sąjungos (ES) valstybių narių piliečiai bei kitų valstybių piliečiai, teisėtai gyvenantys Lietuvoje ar kitoje ES valstybėje arba turintys teisę gauti teisinę pagalbą pagal tarptautines sutartis.
Visą Lietuvos savivaldybių ir jų atsakingų asmenų, teikiančių pirminę teisinę pagalbą, informaciją rasti galite adresu http://www.teisinepagalba.lt/lt/pirmine/tm/asarasas/
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.