Europos Parlamento (EP) ir ES Tarybos atstovai pasiekė kompromisą dėl interneto turinio paslaugų perkėlimo į kitas ES šalis.
Naujosios taisyklės įpareigoja leisti naudotis muzikos, žaidimų, filmų ir interneto televizijos prenumerata keliaujantiems ar trumpą laiką gyvenantiems kitoje Sąjungos šalyje.
Šiandien vartotojai, lankydamiesi ar laikinai apsigyvenę kitoje ES šalyje, dažnai negali naudotis interneto turinio paslaugomis, kaip antai klausytis muzikos, žaisti žaidimus, žiūrėti filmus, pramogines programas ar sporto renginius, nors jie šias paslaugas užsiprenumeravę savo šalyje. To priežastis – šių paslaugų perkėlimą į kitą valstybę riboja teritorinė ir išimtinė licencijavimo praktika.
Naujosios ES taisyklės pašalins šiuos apribojimus ir suteiks galimybę naudotis minėtu mokamu interneto turiniu laikinai esantiems kitoje ES šalyje dėl atostogų, studijų ar verslo. Jos bus taikomos tik mokamoms interneto paslaugoms. Nemokamoms paslaugoms perkėlimo prievolės nebus, tačiau jų teikėjai turės lengvesnę galimybę paversti jas prieinamas visoje ES.
Naujasis teisės aktas leis interneto turinio paslaugų teikėjams imtis „tinkamų ir proporcingų priemonių“ patikrinti savo abonento nuolatinę gyvenamąją vietą, pavyzdžiui, remtis elektroniniu identifikavimu, mokėjimo informacija, viešomis mokesčių deklaracijomis, pašto adresu ar IP adresu. Paslaugų teikėjai privalės informuoti klientus apie jų naudojamą nuolatinės gyvenamosios vietos tikrinimo metodą, taip pat imtis priemonių apsaugoti šiuos duomenis.
Naujosioms taisyklėms, dėl kurių jau neformaliai sutarta su ES Taryba, dar turės pritarti EP Teisės reikalų komitetas, visas Europos Parlamentas bei ES Taryba.
Tikimasi, kad šių metų birželio 15 d. visoje ES panaikinus tarptinklinio ryšio mokesčius, gerokai padaugės interneto vartotojų, kurie užsienyje norės klausytis muzikos, žiūrėti vaizdo įrašus ir žaisti žaidimus. EP pranešėjas Jean-Marie Cavada (Liberalai ir demokratai, Prancūzija) pasidžiaugė, jog pasiektas susitarimas „bus naudingas ne tik visiems ES piliečiams, bet ir paslaugų teikėjams, teisių turėtojams bei kūrėjams“.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.