Beveik kas antras atostogų išvykęs Lietuvos gyventojas baiminasi dėl transporto problemų, kas trečias nerimauja dėl sveikatos problemų svetur, o kas šeštą kamuoja baimė dėl namų turto saugumo. Tačiau draudikų statistika atskleidžia, kad daugelio poilsiautojų nerimas perdėtas – atostogų metu draudžiamuosius įvykius patiria tik kas 35 keliautojas.
Tarp didžiausių baimių – automobiliai ir lėktuvai
Kovą apklausus daugiau kaip 1 tūkst. Lietuvos gyventojų, paaiškėjo, kad beveik 44 proc. vykstančiųjų atostogauti nerimauja dėl transporto trikdžių kelionės metu.
Transporto problemos ir su tuo susiję galimi nesklandumai verčia keliautojus galvoti ne tik apie savo sveikatą, bet ir apie sujauktus atostogų planus. Turizmo statistika rodo, kad automobilis yra populiariausia Lietuvos poilsiautojų transporto priemonė. Jis neretai išsinuomojamas ir pakeliauti po svečią šalį. Reiktų atkreipti dėmesį į ekspresyvią vairavimo manierą Pietų šalyse, taip pat į šalis, kuriose eismas vyksta kairiąja kelio puse – visa tai reikalauja ypatingo atidumo. Be to, išpopuliarėjus savarankiškam kelionių planavimui, turistams tenka pasinaudoti ir vietinių taksi ar privačių vairuotojų paslaugomis, kurie kartais nemaloniai nustebina pavojingais manevrais ir neįprastu vairavimo stiliumi.
Į automobilio avariją bijo pakliūti 23, 7 proc., o patirti lėktuvo gedimą arba sudužimą – 20 proc. šalies poilsiautojų.
Lėktuvai statistiškai katastrofas patiria retai, tačiau užtektų dėl jo gedimo pavėluoti į jungiamąjį skrydį ir dalis atostogų būna prarasta.
Traumos labiau tikėtinos negu ligos?
Beveik trečdalis apklausos respondentų teigia nerimaujantys dėl galimų problemų, susijusių su jų sveikata. Pirmiausiai dėl traumų, po to – dėl ligų.
RAIT apklausos duomenimis, galimos traumos baugina 20, 3 proc. keliaujančių poilsiautojų, o galimybė užsikrėsti mūsų kraštui nebūdinga liga – 10, 5 proc. turistų.
Turistai žalų dėl traumų ar ligų patiria praktiškai po lygiai. Itin žavinčios ir šiuo metu sparčiai populiarėjančios yra kulinarinės kelionės. Neretai tokiose kelionėse susiviliojama neįprastu maistu ir galbūt ne visuomet įprastas skonis ar higienos reikalavimų nepaisymas sutrikdo savijautą. Didesnis nerimas dėl susižalojimo gali būti susijęs su netikėtumo faktoriumi, kadangi savos ligos, negalavimai yra tarsi ir žinomi, tuo tarpu traumos yra sunkiau prognozuojamos.
Namų apiplėšimas ar gaisras tolygus teroro akto baimei
Lietuvos poilsiautojai beveik vienodai nerimauja ir dėl namų saugumo, ir dėl terorizmo akto kelionėje. Tikimybę, kad į namus gali įsisukti vagys, kilti gaisras ar nutikti kitos buitinės avarijos, realia laiko 16, 5 proc. poilsiautojų, o 14, 9 proc. jaučia nerimą dėl teroristų atakos kelionėje.
Vis daugiau žmonių supranta nekilnojamojo turto saugumo svarbą, nes net ir kasdienybėje tenka susidurti su finansiniais nuostoliais trūkus vamzdžiui, sugedus elektros instaliacijai, vagišiams išplėšus sandėliuką ar sodo namelį. Taigi, natūralu, kad paliekant namus ilgesniam laikui be priežiūros baimė dėl namų saugumo išauga. Kalbant apie sąlyginai nedidelę teroro akto baimę, nors pastaruoju metu teroristai nusitaikė į gausiai turistų lankomus miestus, tačiau institucijos reaguoja gana greitai bei sugriežtėję saugumo reikalavimai leidžia žmonėms jaustis užtikrinčiau.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.