Renata VITKAUSKIENĖ
Praeitą savaitę VšĮ Lazdijų turizmo informacinis centras priėmė būrį svečių, laukė ir vilkaviškiečių.
Atvykusiesiems įstaiga surengė nemokamą pažintinį turą po Lazdijų kraštą. Į jį leidosi kelionių organizatoriai, gidai, turizmo specialistai iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Alytaus ir Druskininkų. Į kolegų kvietimą mūsų rajono turizmo sektoriaus atstovai šįkart neatsiliepė, tad Lazdijų turizmo informacinio centro renginiu ir jo atnešama nauda tam kraštui domėjosi „Santaka“. Prieš turistinio sezono pradžią dzūkai kelionių organizatoriams kaskart primena apie lankytinus objektus, supažindina su naujienomis. Ir šį pavasarį prisiminta Lazdijų miesto istorija, krašto muziejaus edukacinės programos, domėtasi, kaip sukasi turizmo reikalų „variklis“ – VšĮ Lazdijų turizmo informacinis centras. Dzūkai turi maršrutą „Neatrastas pasienis“, Rudaminos piliakalnį su gyvenviete ir tradicinių amatų centrą šitame miestelyje, kelis lankytinus objektus: bažnyčią, dvaro flygelį, skulptūrų parką Veisiejuose (senoji miestelio dalis – urbanistikos paminklas), porą įdomių vietų Meteliuose, Aštriosios Kirsnos dvaro žirgyną, Švč. Mergelės Marijos Rožinio Karalienės diecezinę kryžių šventovę prie Dusios ežero ir kt.
Savo svečius šeimininkai vaišino sertifikuotais tautinio kulinarinio paveldo produktais: dzūkiškomis bandomis ir grybų sriuba, o kolegas išlydėdami į namus atsisveikino tik laikinai, kvietė bendradarbiauti dėl informacijos pateikimo, maršrutų sudarymo ir maitinimo paslaugų užsakymo.
„Informacinio turo dalyvius sužavėjo Lazdijų kraštas. Įkvėpti jo grožio, renginio svečiai pažadėjo grįžti su savo klientais, – teigė VšĮ Lazdijų turizmo informacinio centro vadovas Žydrūnas Vasiliauskas. – Iš tokių pažintinių turų po Lazdijų kraštą naudą gauname ne tik mes, bet ir juose dalyvaujantys turizmo srities atstovai. Jie, susipažinę su mūsų kraštu, čia organizuoja ekskursijas. Taigi kelionių organizatoriai išplečia ekskursijų pasiūlą, o pas mus atkeliavę turistai naudojasi apgyvendinimo, maitinimo paslaugomis, vyksta į lankytinas vietas, paskui garsina mūsų rajoną, didina jo žinomumą.“
Galbūt šita dzūkų patirtis praverstų Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centrui (TVIC), kurio veikla 2016-aisiais atnešė nuostolių Savivaldybės biudžetui? Juolab kad šiuo metu TVIC atlieka tik turizmo funkciją. Lankytinų vietų mieste bei rajone kiekvienas išvardytume tikrai ne vieną ir ne dvi, muziejininkai, Gižų kaimo, „Virbalio vartų“ bendruomenės siūlo visokiausių edukacinių programų. Gidų Vilkaviškyje taip pat esama, o pavaišinti svečius tikrai rastume kuo. Negi Karalkrėslio kaimo bendruomenė neišvirtų tautinio paveldo sertifikatą gavusių „Duonkleckių“, neiškeptų „Dvaro“ duonos ir „Ponaičio baronkų“?! „Jolantos kepyklėlėje“ Žynių kaime turistus ne tik pavaišintų sertifikuotu gardumynu – šakočiu, bet dar ir parodytų, kaip jis kepamas.
Turime visko nemažai, galbūt tereikia tik pasireklamuoti. Turistus po įvairias šalies vietoves lydinti gidė, turizmo projektų vadovė vilkaviškietė Jurgita Pazniokaitė-Bubnienė įsitikinusi: „Tokie pažintiniai turai kelionių sezono pradžioje būtų reikalingi ir mūsų rajone, nes tai puikus lankytinų vietų viešinimas ir pristatymas turizmo agentūroms, gidams.“
Turbūt ne vien iš svetimų klaidų protinga mokytis – dėmesio verta ir geroji patirtis.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.