Prasidėjus vėgėlių nerštui ir neršto metu – nuo gruodžio 15 d. iki sausio 15 d. – jas draudžiama žvejoti visoje šalyje.
Pagrindinėse šių žuvų nerštavietėse – Nemune nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžyje nuo jo žiočių iki Babtų tilto – nakties metu apskritai draudžiama bet kokia žvejyba.
Vėgėlės yra labai vislios – patelė išneršia apie 1 mln. ikrelių, tačiau ešeriai, pūgžliai ir kitos žuvys, žiemą prasidėję potvyniai sunaikina didžiąją dalį ikrelių, todėl šių žuvų ištekliai nėra gausūs. Vykdyti vėgėlių dirbtinio veisimo darbai nedavė teigiamo poveikio šių žuvų ištekliams, todėl natūralių išteklių apsauga yra bene vienintelė alternatyva, norint pagausinti vėgėlių kiekį.
Aplinkos ministerija užsakė mokslinį tyrimą, kurio metu numatoma įvertinti vėgėlių išteklių būklę Kuršių mariose, Nemune ir Jūros upėje. Projekto metu bus nustatytas dabartinis vėgėlių gausumas bei išteklių būklė pagrindinėse vėgėlių buveinėse, migracijos kelyje, nerštavietėse, pateiktos rekomendacijos dėl vėgėlių mėgėjų ir verslinės žvejybos reglamentavimo, jų išteklių gausinimo, kitų apsaugos ir gausinimo priemonių. Mokslinio darbo ataskaita bus pateikta iki 2019 m. gegužės mėn.
Aplinkosaugininkai primena, kad pagal Mėgėjų žvejybos taisykles iki gruodžio 31 d. taip pat draudžiama žvejoti marguosius upėtakius, sykus, lašišas, šlakius. Kadangi 2017 m. gruodžio 31 d. yra sekmadienis, draudimas šią dieną negalioja. Sugautą lašišą arba šlakį leidžiama paimti tik turint žvejo mėgėjo kortelę, o jas bus galima įsigyti tik nuo sausio 1 d., todėl gruodžio 31 d. visas sugautas lašišas ir šlakius privaloma paleisti.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.