Tapkime draugais!

Jaunas verslininkas apgavikams pasipelnyti neleido

Paskelbė:

Paskelbta:


Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ

Prieš porą savaičių savo verslą turintis vilkaviškietis pateko į tarptautinių sukčių pinkles, tačiau laiku susivokė ir teisinėmis priemonėmis iš padėties išsisuko.

Marijampolėje veikianti Audriaus Vaičekausko UAB „Transaudra“ įmonės registravimo adresu Vilkaviškyje gavo laišką su prašymu patikslinti PVM mokėtojo kodą. Kadangi šiuo metu įmonė ruošia dokumentus susigrąžinti PVM už degalus Vokietijoje, Audrius, daug nesigilinęs į laiško esmę, tiesiog įrašė kodą ir išsiuntė jį atgal, galvodamas, kad taip reikalauja įstatymas. Juolab, kad prie laiško patogiai buvo pridėtas ir vokas su atgaliniu adresu bei pašto ženklu.

Tik vėliau, kalbantis su buhaltere, jis suprato, kad buvo apgautas ir ėmėsi aiškintis ką ir kam pasirašė.

– Išsiaiškinau, kad, pasirašius ir išsiuntus atsiųstą dokumentą, reikės mokėti po 771 eurą kasmet trejus metus. Apie tai yra mažytėm raidelėm įrašas kitoje sutarties pusėje, kurį ne visi pastebi. Mainais firma „European Business Number“ (EBN) žada reklamos paslaugas, tačiau tai galima pastebėti tik gerai perskaičius viską, kas parašyta atsiųstuose dokumentuose. Minėta sutartis įpareigoja įmonę per trejus metus sumokėti daugiau nei 2 tūkst. eurų. Štai kaip veikia apgaulės schema, – pasakojo A. Vaičekauskas.

Laiškus verslininkams siunčia EBN firma, registruota Vokietijoje. Laimei vilkaviškietis suskubo pasiprašyti teisininkų konsultacijos ir sužinojo, kad išeitis, visgi yra, jei nuo laiško gavimo dienos nepraėjo 14 dienų. Tuomet, pagal Vokietijos įstatymus, yra galimybė atšaukti sutartį. „Transaudrai“ pasisekė – A. Vaičekauskas laisva forma užpildė prašymą atšaukti sutartį ir nusiuntė EBN elektroniniu paštu bei registruotu laišku. Greitai jis gavo atsakymą, kad sutartis anuliuojama.

– Pasirodo, šita firma apgaudinėja verslininkus ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Ypač nuo jos nukentėję Nyderlandų verslininkai. Paprastai verslą vykdantys asmenys įmonės registracijos adresu gauna laiškus, kurie atrodo kaip blankai. Juose prašoma neva patikslinti informaciją apie savo įmonę ir, panaudojant jau įdėtą voką, grąžinti blanką atgal. Sudaromas įspūdis, kad už tai yra siūlomos reklamos paslaugos, įtraukiant bendrovę į tam tikrą katalogą. Tačiau užpildymas ir išsiuntimas reiškia, kad įmonė iš tiesų pasirašė sutartį su EBN ir dabar jai pradės plaukti sąskaitos, – pasakojo Audrius. – Man pavyko, nes ilgai nedelsiau. Todėl noriu papasakoti ir kitiems, kas dar nežino, kad „nepasimautų“ ant tokio kabliuko ir atidžiai skaitytų, ką pasirašo. Kaip jau dabar žinau, EBN vis dar ieško lengvatikių. Ir neretai randa. O tiems, kas jau užkibo, mielai patarsiu ir pasidalinsiu savo patirtimi.

Kaip rašoma užsienio portaluose, Europoje tai – gerai žinoma apgaulės schema Apie EBN įvairūs užsienio žiniasklaidos portalai yra rašę jau ne kartą. A. Vaičekauskas sakė, kad, sužinoję, jog jam pavyko iš padėties išsisukti, į jį jau kreipėsi ne vienas verslininkas.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content