Tapkime draugais!

Diskusijų popietė KPPAR Vilkaviškio atstovybėje

Paskelbė:

Paskelbta:


Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Vilkaviškio atstovybės iniciatyva antradienį buvo surengta diskusijų popietė apie rajono smulkaus ir vidutinio verslo konkurencingumo, investicijų pritraukimo bei žmogiškųjų išteklių situaciją ir galimybes.

Diskusijoje dalyvavo kandidatai į Vilkaviškio rajono savivaldybės merus Saulenas Aželskas, Žilvinas Gelgota, Valentinas Gražulis, Algirdas Neiberka bei 30 rajono verslo bendruomenės atstovų. Diskusijos moderatorius Vilkaviškio atstovybės vadovas Linas Dubickas paragino nesižvalgyti į praeitį, nuveiktus ar nepadarytus darbus, bet diskutuoti apie ateities perspektyvas, o kandidatus kvietė pristatyti savo požiūrį į verslą, pasidalyti savo įžvalgomis apie rajono verslo ateities perspektyvas ir galimybes.

Diskusijų metu kandidatai ir rajono verslininkai iškėlė tokias svarbiausias mintis: Savivaldybės biudžete būtina skirti lėšų ir koreguoti Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijos bendrąjį planą, suformuoti investuotojams sklypus, sukurti tų sklypų bei nenaudojamų viešų bei privačių pastatų, tinkamų verslui, duomenų bazę, skatinant verslą taikyti žemės, valstybinės žemės nuomos bei nekilnojamo turto mokesčių lengvatas, peržiūrėti kitus Savivaldybės taikomus mokesčių tarifus, daugiau dėmesio skirti ne tik į rajoną ateinantiems naujiems, bet ir esamiems verslams, reformuoti Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyrių.

Visi kandidatai į merus pristatė savo biografijas, santykį su verslu ir požiūrį į verslo problemas rajone.

Pirmasis kalbėjęs A. Neiberka pabrėžė, jog jau dabar yra paruošta 10 sklypų (po penkis Kybartuose ir Vilkaviškyje), į kuriuos galima investuoti, yra municipalinis būstas, kuriame galima apgyvendinti rajonui svarbius specialistus, plėtojama viešo ir privataus sektoriaus partnerystė atliekant konkrečius darbus. Jis akcentavo socialinio verslo (pvz., savarankiško gyvenimo namų Gudkaimyje) svarbą, verslo plėtros kartu su partneriais galimybes formuojant Lenkijos – Lietuvos tarptautinę pasienio funkcinę zoną, perspektyvas. Pasak A. Neiberkos, dalis verslo aplinkos gerinimo klausimų gali būti sprendžiama vykdant miesto VVG projektus, didinant lėšas rajono Smulkaus ir vidutinio verslo programai, pristatant investavimo galimybes per Vilkaviškio TVIC, investuotojų forumuose, parodose bei misijose. Investuotojai, anot mero, bus pritraukiami ir aktyviai komunikuojant su kitur, Lietuvoje ar užsienyje, gyvenančiais vilkaviškiečiais.

Antrasis prisistatęs Ž. Gelgota pabrėžė paties smulkiausio rajono verslo ir vietinės ekonomikos svarbą. Jo nuomone, būtina pirkti prekes ir paslaugas, pavyzdžiui, suvenyrus ar produktus vaikų maitinimui švietimo įstaigose, iš vietos verslininkų, taip atveriant svarbią nišą ir vietos bendruomenių centrams. Aptarta bendruomeninio verslo patirtis ir perspektyva, jaunimo mokomųjų bendrovių svarba verslumo ugdymui, kultūrinio turizmo plėtros bei mentorystės galimybės, panaudojant rajono verslo bendruomenės sukauptą verslo patirtį. Kandidatas pabrėžė verslo ir valdžios tarpusavio komunikavimo, gyventojų įtraukimo į sprendimų priėmimą, verslo informacijos sklaidos, profesinio perkvalifikavimo greičio svarbą bei privačios iniciatyvos ir globalaus Vilkaviškio bendruomenės formavimo galimybes.

V. Gražulis kalbėjo apie žemą rajono verslumo indeksą, pabrėždamas, jog būtina didinti atlyginimus verslo įmonėse, pristatyti verslo pasiekimus parodose ir renginiuose, perkelti LEZ neužimtus plotus į rajono investuotojams siūlomus sklypus ir išnaudoti pasienio galimybes. Siūlyta išnaudoti ir rekreacinį Vištyčio regioninio parko potencialą įkuriant reabilitacijos centrą, orientuotą ir į Lenkijos bei Rusijos klientus. taip pat jis akcentavo miesto vizijos kūrimo svarbą, būtinybę neskubėti priimant svarbius sprendimus, galimybę iki 50 proc. žemės mokesčio grąžinti į kaimą jo infrastruktūrai gerinti, pavyzdžiui, kaimo keliams tvarkyti. Kandidatas siūlė skirti prioritetą į rajoną grįžtančių gyventojų poreikiams bei atsinaujinančių šaltinių panaudojimo perspektyvoms.

Diskusijų popietę užbaigęs S. Aželskas pristatė savo verslo ir ūkio kūrimo bei vadybinio darbo patirtį ir pritarė kitų pretendentų išsakytoms mintims. Jis pabrėžė švietimo vietos bendruomenėse svarbą, būtinumą padrąsinti gyventojus imtis verslų, juos skatinti legalizuoti esamus ne visada legalius užsiėmimus, išsilaikyti pačiam, mokyti prekiauti.

Diskusijos dalyvius pasveikino renginyje dalyvavęs Kauno PPAR tarybos narys verslininkas iš Šakių rajono Arūnas Tarnauskas, teigęs, jog nors jo, kaip investuotojo, pateiktos verslo sąlygų gerinimo mintys dar neįtikina investuoti (būtinas konkretus tokių veiksmų planas), tačiau džiugina bendra vietos verslo ir politikų diskusija, vykstantis visų verslo plėtra suinteresuotų pusių kalbėjimasis.

Vitas GIRDAUSKAS

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Vilkaviškio atstovybės koordinatorius

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

Įvykiai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content