Tapkime draugais!

Taisyklėse dėl paramos smulkiesiems ūkininkams – svarbūs pakeitimai

Paskelbė:

Paskelbta:


Nuo kovo 1 d. smulkieji ūkininkai jau galės teikti paraiškas gauti paramą savo ūkiams plėsti ir modernizuoti, tad pats laikas būsimiems pareiškėjams imti gilintis ir į Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklą , , Parama smulkiesiems ūkiams“ įgyvendinimo taisykles – jas Žemės ūkio ministerija patvirtino praeitą savaitę.

Pagrindiniai reikalavimai gauti paramą

Taisyklėse pagrindiniai reikalavimai paramos gavėjui išliko tie patys, kaip ankstesniais paraiškų surinkimo laikotarpiais – paramos pagal priemonę gali kreiptis žemės ūkio veikla užsiimantys fiziniai asmenys, savo vardu iki paramos paraiškos pateikimo dienos įregistravę valdą (kaip valdos valdytojai) ir ūkininko ūkį. Paraiškas galės teikti ūkininkai, užsiimantys žemės ūkio produktų gamyba, pagamintų ar išaugintų valdoje žemės ūkio produktų perdirbimu ir realizavimu. Pažymėtina, kad į paramą gali pretenduoti tik tie smulkūs ūkiai, kurių valdos ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, yra nuo 4 000 iki 7 999 Eur. Tačiau naujai patvirtintose taisyklėse numatyta itin svarbi nuostata – parama pagal šią veiklos sritį pareiškėjui gali būti teikiama tik vieną kartą per Programos įgyvendinimo laikotarpį , t. y. parama pagal veiklą , , Parama smulkiesiems ūkiams“ šiuo paraiškų surinkimo laikotarpiu galės būti skirta tik tiems smulkiesiems ūkininkams, kurie šiuo – 2014–2020 metų – programiniu laikotarpiu pagal priemonę dar nėra gavę paramos.

Didžiausia išmokos suma vienam verslo planui įgyvendinti – 15 000 Eur. Paramos gavėjas turi įsipareigoti tinkamai įgyvendinti verslo planą, t. y. atlikti visas verslo plane numatytas investicijas, produkcijos standartine verte išreikštą valdos ekonominį dydį padidinti ne mažiau kaip 20 proc., pasiekti verslo plane numatytus veiklos plėtros tikslus bei vykdyti pelningą veiklą.

Parama skiriama ir išmoka mokama, jeigu verslo plane suplanuotos išlaidos yra būtinos verslo planui įgyvendinti ir numatytai veiklai vykdyti, tiesiogiai susijusios su remiama veikla ir yra ne mažesnės negu prašoma paramos suma.

Kaip ir anksčiau, paramą numatyta mokėti 2 dalinėmis išmokomis: pirmoji išmokos dalis (80 proc.) bus išmokama po sprendimo skirti paramą (be mokėjimo prašymo pateikimo), o likusioji dalis (20 proc.) bus mokama kitais metais po verslo plano tinkamo įgyvendinimo ir tik tuo atveju, jeigu verslo planas įgyvendinamas tinkamai. Išliko ir reikalavimas pradėti įgyvendinti verslo planą per 9 mėn. nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos.

Svarbiausi naujai patvirtintų taisyklių pakeitimai

Naujai patvirtintose įgyvendinimo taisyklėse numatyta ir nemažai būsimiems pareiškėjams svarbių naujovių, viena jų – supaprastintos paramos paraiškos ir verslo plano formos. Taip pat atkreipiame dėmesį į kitus svarbiausius taisyklių pakeitimus.

Paraiškas planuojantiems teikti smulkiesiems ūkininkams svarbu žinoti, jog paramą numatyta skirti tik jei suplanuotos išlaidos yra būtinos verslo planui įgyvendinti ir numatytai veiklai vykdyti, jos susijusios su remiama veikla ir yra ne mažesnės negu prašomos išmokos dydis.

Vienas palengvinimų teikiantiems paraiškas – šiuo paraiškų teikimo laikotarpiu nebebus reikalaujama teikti komercinių pasiūlymų tinkamoms finansuoti išlaidoms pagrįsti. Taip pat neliko reikalavimo su paraiška pateikti finansinės atskaitomybės dokumentų, tačiau būtina atkreipti dėmesį, jog į paramą pretenduojančio smulkaus ūkio buhalterinė apskaita turės būti tvarkoma nuo pat paraiškos pateikimo dienos.

Naujose įgyvendinimo taisyklėse taip pat numatyta, kad nereikės kaip anksčiau pagrįsti kiekvienos investicijos finansavimo šaltinio, taigi pareiškėjui paliekama laisvė ir atsakomybė projektui reikalingų lėšų skolintis iš bet kurio jam priimtino finansavimo šaltinio.

Svarbūs ir su projekto įgyvendinimu susiję pakeitimai – nuo šiol paskutiniais verslo plano įgyvendinimo metais paramos gavėjas nebeprivalės pasiekti 2 proc. grynojo pelningumo, tačiau svarbu, kad veikla būtų pelninga. Atsisakyta reikalavimo apdrausti paramos lėšomis įgytą turtą, tačiau įvykus įvykiui, kurio metu būtų sugadintas ar sunaikintas paramos lėšomis įsigytas ar sukurtas turtas, paramos gavėjas įsipareigoja atstatyti turtą ne mažesne negu atkuriamąja verte ir ne mažesnių techninių parametrų. Taip pat atsisakyta projektų kontrolės laikotarpio, tačiau pažymėtina, jog prisiimtų įsipareigojimų bus privalu laikytis iki bus išmokėtos visos lėšos.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content