Tapkime draugais!

Mokytojo atminimą įamžino geografijos konkursu

Paskelbė:

Paskelbta:


Prieš gerą savaitę Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijoje organizuotas mokytojo Vytauto Armanavičiaus atminimui skirtas geografijos konkursas „Turėk geografiją savyje“.


Jame dalyvavo devynios 6–8 klasių komandos iš rajono mokyklų. Atvyko geografija besidomintys mokiniai iš Alvito mokyklos-daugiafunkcio centro, pavadinę savo komandą „Viktorija“, Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos „Z Kolumbai“, Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro „Gižai“, Gražiškių gimnazijos komanda „Turėk geografiją savyje“, Paežerių pagrindinės mokyklos „Pakeleiviai“, Pajevonio pagrindinės mokyklos „Beveik gidai“, Pilviškių „Santakos“ gimnazijos komanda, Sūdavos pagrindinės mokyklos „Sūdaviečiai“ bei Vištyčio Petro Kriaučiūno mokyklos-daugiafunkcio centro „Akmenukai“.

Po progimnazijos mokinukų literatūrinės kompozicijos ir kartu su mokytojais atliktos dainos prisistatė komandos. Vėliau buvo pateikti klausimai, kuriuos parengė V. Armanavičiaus šeima. Konkursą laimėjo Gražiškių gimnazijos komanda. Ji buvo apdovanota rajono Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus padėka bei dovanomis, o visi dalyviai ir mokytojai – „Ąžuolo“ progimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui, laikinai ėjusios direktoriaus pareigas, Vilmos Anelauskienės padėkos raštais. V. Armanavičiaus šeima dalyviams ir mokytojams įteikė puodelius.

Kaip sakė šviesaus atminimo mokytojo našlė Virginija Armanavičienė, Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro dailės mokytoja ekspertė, šis konkursas įprasmina ir pratęsia Vilkaviškio krašto šviesuolio, intelektualo, Lietuvos patrioto, nuostabaus mokytojo V. Armanavičiaus darbus. Konkursas skirtas geografija besidomintiems mokiniams. Juo siekiama lavinti vaikų geografinį raštingumą, atrasti ir ugdyti itin gabius moksleivius, skatinti juos domėtis pasaulyje ir Lietuvoje vykstančiais gamtos reiškiniais, socialiniais, demografiniais, ekonominiais ir politiniais procesais.

– Labai smagu, kad organizuodami konkursą sulaukėme Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus bei „Ąžuolo“ progimnazijos pagalbos. Kaip savo mokiniams, taip ir dukroms Vytautas skiepijo meilę, pagarbą ir toleranciją žmogui, supančiai aplinkai, Lietuvai, pasauliui. Tad šiuo konkursu kartu su visa šeima norime ir toliau skatinti kritišką ir atsakingą požiūrį į gamtiniame bei socialiniame pasaulyje vykstančius procesus bei reiškinius, suprasti savo asmeninę atsakomybę, ieškoti argumentuotų sprendimo būdų įveikiant problemas, ugdyti diskusijų kultūrą ir kritinį mąstymą, gebėjimus raiškiai kalbėti, sklandžiai dėstyti mintis, kūrybiškai mąstyti, – kalbėjo V. Armanavičienė.

Daigų geografijos grūdą V. Armanavičius yra „pasėjęs“ ir savo šeimoje. Abi jo dukros yra dalyvavusios respublikinėse jaunųjų geografų olimpiadose. Šio konkurso komisijos pirmininkė Laura Armanavičė žengia tėvelio pėdomis. Ji yra Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, geografijos mokytoja metodininkė. Kita dukra Jurga Minčinauskienė dirba Vilniaus grafikos meno centro direktore. Į konkursą jos atvyko su vaikais.

Apie savo tėtį dukros atsiliepė labai šiltai. Pasak Jurgos, jis buvo puikus esperantininkas, laisvai skaitė, bendravo, vertė straipsnius. Be savo didžiosios meilės – geografijos, dar mėgo kurti darbus iš šiaudelių. Vienas jų buvo eksponuojamas progimnazijoje per šį konkursą.

Dukrų teigimu, V. Armanavičius buvo atsakingas, jautrus žmogui ir aplinkai, mylintis savo kraštą. Visą gyvenimą pasižymėjo smalsumu gerąja prasme: tai pasireiškė atidžiu dėmesiu jį supančiai aplinkai – tiek procesams, tiek žmonėms. Pro šalį nepraslysdavo net menkiausios detalės, kurias skvarbus protas, sukauptos žinios, intelektas ir jautrios įžvalgos leisdavo permatyti kiaurai. Paradoksalu, jog gyvendamas uždaroje terpėje išliko nuolat tobulėjančiu, besidominčiu, progresyviai mąstančiu žmogumi. Smalsumu jis užkrėtė savus vaikus ir anūkus, mokinius. Reikia atkreipti dėmesį, kad mokytojas turėjo fenomenalių savybių: nepaprastai didelį įvairaus pobūdžio žinių bagažą, o tas žinias sugebėjo taikyti ne siaurai, bet jas unikaliai interpretavo, siejo tarpusavyje ir pritaikė įvairiuose kontekstuose. Jo žinojimas driekėsi tiek vertikaliai, tiek ir horizontaliai, gebant aprėpti platų sričių spektrą – nuo kultūros, istorijos, socialinių dalykų iki politikos, gamtos mokslų ir kt. Dėl šių savybių Vytautas buvo nepamainomas pašnekovas, suteikdavęs neįkainojamą bendravimo malonumą tikrąja to žodžio prasme.

Tiek V. Armanavičiaus šeima, tiek progimnazijos bendruomenė tikisi, kad šis renginys taps tradiciniu ir leis neužmiršti žmogaus, kurio trūksta ne tik šeimai…

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content