Praeitą šeštadienį vilkaviškiečius bei miesto svečius kvietė ekskursijų karavanas, surengtas Paežerių dvare, Kybartuose ir Vilkaviškyje.
Pastaroji kelionė pavadinta ypač intriguojančiai – „Vilkaviškio pojūčiai – nuo kultūros iki kulinarijos“. Ji prasidėjo Augalų kaime, Gritos ir Kęstučio Vitkauskų alpakų ūkyje, ir vedė į gretimą Žynių kaimą, kur kepami Jolantos Šiugždienės šakočiai, bei į Sūdavos krašto muziejų. Šios ekskursijos autorė yra Milda Viltrakytė.
Po Kybartus susirinkusiuosius vedžiojo gižietė Ona Maksvytienė, o ekskursiją Paežerių dvare surengė Pilviškių bendruomenės pirmininkė Loreta Bieliukienė.
Per Vilkaviškio miesto šventę prasidėję Turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) sumanyti vasaros ekskursijų karavanai kelis savaitgalius džiugino ne tik mūsų rajono, bet ir Marijampolės gyventojus bei kitus svečius. Tai – TVIC surengtų gidų kursų mokinių baigiamieji egzaminai.
Pirmoji nelengvą egzaminą išlaikė Jono Basanavičiaus gimtinės darbuotoja Alma Brazytė. Per savo parengtą kelionę „Kalvotais Suvalkijos kampais“ gidė pristatė Suvalkijos krašto unikalumą – nuostabias Kaupiškių, Pavištyčio ir Vištyčio kalvas. Visus norinčius pasigilinti į jotvingių palikimą ir susipažinti su Pajevonio krašto istorija pakvietė Laimutės Sutkuvienės vedama ekskursija „Pajevonys – žemės vidurys“. Masoniškojo tobulėjimo kelio paslaptys ir jų atspindžiai Sūduvos kultūroje sudomino iš Vokietijos į Paežerių dvarą užsukusius rajono svečius. Šią ekskursiją vedė Vilkaviškio TVIC direktorius Vitas Girdauskas, taip pat lankęs ir vienas iš pirmųjų baigęs gidų kursus.
Nemokamos ekskursijos surengtos ir pas mūsų rajono kaimynus. Marijampoliečiai galėjo prisiminti visai netolimą praeitį, kai jų kraštietis Vladas Greičius pristatė Marijampolę kaip kultūros sostinę.
Vilkaviškyje visų laukė Irmos Maurienės atskleistos vietinių žydų gyvenimo paslaptys bei muziejininkės Aušros Mickevičienės ekskursija „Vilkaviškio veidrodis nuo XVII iki XXI amžiaus“.
Vilkaviškio TVIC suorganizuota ekskursija vyko ir Raudondvaryje. Gidų kursų klausytoja Edita Žilienė susirinkusią prie Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčios turistų grupę supažindino su grafų Tiškevičių klestėjimo laikais šioje vietovėje.
Antrąjį liepos savaitgalį į ekskursiją Marijampolėje vėl kvietė V. Greičius, o kitas jo kraštietis Kęstutis Levickas susirinkusiesiems prie Marijampolės geležinkelio stoties surengė apžvalginę ekskursiją. Vilkaviškyje, Paežerių dvare, vėl pakartota „masoniškoji“ ekskursija, o Vištytyje TVIC darbuotoja Lina Verbylienė pristatė savo baigiamąjį darbą – „Išskirtinė Vištyčio gamta ir istorija“. Ten pat, Vištytyje, vietos gyventojai ir svečiai iš Vilniaus dalyvavo Rasos Vilkaitienės surengtoje netradicinėje kelionėje „Trijų bažnyčių akustinė sielovada“, kuri apėmė Gražiškius, Pajevonį ir Vištytį, gėrėjosi pastarojo miestelio Švč. Trejybės bažnyčios senųjų vargonų skambesiu.
Vakarėjant I. Maurienė pristatė savąjį per kursus parengtą tyrimą „Prarasta, bet nepamiršta – žydiškasis Vilkaviškis“. Renginio dalyviai ne tik daug sužinojo apie miesto žydiškąją praeitį, bet ir turėjo galimybę paskanauti Vilkaviškyje įsikūrusios įmonės „Art Glacio“ eksportui gaminamų košerinių ledų. A. Mickevičienė vėl pakvietė pasivaikščioti po vakarėjantį miestą.
Kaip sakė TVIC direktorius V. Girdauskas, džiugu, kad surengtas vasaros ekskursijų karavanas sudomino ne tik vilkaviškiečius. Suradę informacijos internete, renginiuose apsilankė ir miesto svečiai iš Kauno bei Vilniaus. Savaitgalio ekskursijos sulaukė ne mažiau kaip 15–20 dalyvių. Dalis turistų, norėdami plačiau susipažinti su mūsų kraštu, pasiliko Vilkaviškyje visam savaitgaliui. Toks ne tik lankytojų, bet ir apsinakvojančių turistų skaičiaus augimas, pasak V. Girdausko, skatina Vilkaviškio TVIC ir ateityje planuoti temines savaitgalių ekskursijas. Juolab kad iš 14 intensyvius gidų kursus baigusių žmonių net 10 yra vilkaviškiečiai.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.