„Kokią kartą mes užauginsime, nuo to ir priklausys mūsų krašto ateitis“, – tokiais žodžiais vaikų vasaros stovyklą atidarė Karklinių kaimo bendruomenės pirmininkė Jolita Tekorienė. Liepos 15–20 dienomis buvo įgyvendintas Karklinių kaimo bendruomenės kartu su Karklinių filialo biblioteka rengtas projektas „Kitokia vasara 2019“.
Savaitės dieninė užimtumo stovykla buvo skirta kaimo vaikams nuo 9 iki 15 amžiaus. Džiaugiamės, kad šiemet ji dosnesnė ir finansiškai (Vilkaviškio rajono savivaldybė vaikų socializacijos programai skyrė 794 Eur), tad stovyklautojų laukė daug smagių ir įdomių veiklų. O kur dar rėmėjų UAB „Mantinga“, UAB „Art Glacio“ gardumynai, „Maisto banko“ parama produktais. Tiek finansiškai, tiek gamindami vaikams pietus prisidėjo ir jų tėveliai.
Stovyklos veiklos buvo gerai apgalvotos, apėmė ne tik fizinį aktyvumą, emocinį poilsį, bet ir asmeninį tobulėjimą. Vaikai susikūrė stovyklos taisykles, labiau pažino vienas kitą, atliko komandines ir asmenines užduotis. Lavinti saviraišką ir kūrybiškumą, padėti atskleisti individualius talentus padėjo šokio mokytoja karklinietė Martyna Tekoriūtė.
Stovyklautojai neslėpė emocijų išvydę mini cirko pasirodymą. Kiek smagumo turėjo liesdami smauglį Sneiką, stebėdami kačiuko ir šuniukų diskoteką! Vėliau vaikai dar stojo į tikrą dažasvydžio kovą.
Visi lankėmės Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos multicentre, kur susipažinome su jo veikla, išbandėme garso įrašų studiją ir kitas naujoves. Įveiktas 5 km žygis per Marijampolę dar paliko stovyklautojams jėgų paplaukioti ir baidarėmis.
Vaikai turi labai daug energijos, todėl bet kokie sportiniai užsiėmimai jiems yra smagiausia pramoga. Savo jėgų išbandyti vykome į nuotykių parką „Tarzanija“ netoli Alytaus. Nugalėtos baimės, įveiktos trasos, skrydis per Nemuną daugeliui dar ilgai išliks kaip nepaprastas vasaros nuotykis.
Stovyklautojai susipažino ir su Kyumeikan Kendo mokyklos vadovu Ričardu Žilaičiu bei karkliniete instruktore Raimonda Sandaite-Strazdiene. Kendo – tai tradicinis japonų kovos menas su kardais. Jo istorija siekia XII amžių, kada Japonijos kariai savo pergales grindė trimis sąvokomis: garbė, ištikimybė, drąsa. Tikėtina, jog tokių savybių nestigs ir mūsų stovyklautojams.
Po vakarinės programos vaikai dar surengė diskoteką, žiūrėjo filmą „Bulius Ferdinandas“. Naktis stovykloje greitai prabėgo, o rytinė mankšta-žygis, maudynės ežere nuplovė vakarykštį nuovargį. Padedami vadovės Martynos, stovyklautojai paruošė kiekvienos dienos pristatymą, veiklų apibendrinimą, kur dažnas žodis buvo AČIŪ! Vaikai dėkojo stovyklos projekto vadovei Jolitai Tekorienei, pietus gaminusioms Jolitai Matukaitienei ir Jolantai Žukauskienei bei visiems, prisidėjusiems prie kitokios vasaros.
Ne mažiau įspūdžių paliko ir kelionė po Molėtų kraštą. Stebino buvusios Radvilų valdos, gamtos ir ežerų grožis, ilgiausio Lietuvoje Asvejos ežero paslaptys, sužinojome daug įdomių dalykų apie kosmoso platybes. Tokia užburianti kelionė ir lengvas atokvėpis – puiki šeimos buvimo kartu diena.
Neringa JANKAUSKIENĖ
Karklinių filialo bibliotekininkė
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.