Eglė KVIESULAITIENĖ
Praturtėti panoręs vilkaviškietis pateko į sukčių pinkles.
Socialiniame tinkle radęs patrauklų aprašymą, kaip praturtėjo ne vienas žymus Lietuvos žmogus, ir pasiūlymą pasekti jų pavyzdžiu – atidaryti sąskaitą investicinėje firmoje „Trust FX“, 67-erių vilkaviškietis negalėjo atsispirti pagundai. Paspaudęs atitinkamas internetines nuorodas vyras sąžiningai vykdė nurodymus ir suvedė reikiamus duomenis.
Žmogus daugiau nei porą savaičių nesuprato, kad yra apgaudinėjamas sukčių. Jis atitoko tik tuomet, kai suskaičiavo, jog nuo rugpjūčio 8 iki 26 dienos dviejose savo sąskaitose prarado 25 tūkst. eurų. Pirmadienio rytą vilkaviškietis kreipėsi į policiją.
Ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo pradėję rajono pareigūnai bylą perdavė tirti Marijampolės AVPK Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriui.
Pareigūnai perspėja žmones nebūti patiklius ir itin atsargiai elgtis su pinigais bei banko sąskaitomis. Mat šiuolaikinės technologijos suteikia plačias galimybes ne tik tobulėti mokslui, bet ir sukčiauti.
Tie, kurie naudojasi socialiniais tinklais, kone kasdien pastebi paskyras, kur tokie žymūs žmonės, kaip, pavyzdžiui, Arvydas Sabonis, Jazzu, Nerijus Numavičius, Andrius Tapinas, Rūta Mikelkevičiūtė ar kiti, neva dalijasi patirtimi, kaip praturtėjo investavę į kriptovaliutas. Dažnai falsifikuojamos ne tik įžymybių paskyros, bet ir nuorodos į garsių tinklaraščių, tokių kaip „Delfi“, „Lrytas“, „LNK“ ir kt., puslapius, jų logotipai.
Garsūs žmonės kreipėsi į teisėsaugos institucijas, ne kartą patys įspėjo, kad jų vardu sukčiai sukuria fiktyvias paskyras, tačiau vis dar atsiranda naivuolių, kurie patiki greito praturtėjimo galimybe. Deja, ši lygi nuliui, o tikimybė atgauti prarastus pinigus – minimali.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.