Spėjama, kad Nida – labai sena, net XV amžių siekianti gyvenvietė…
Pasak kalbininkų, Nida iš sanskrito kalbos ( nedati ) išvertus reiškia „teka, srūva“. Neabejojama, kad ir keltų kalbose būta panašaus (ar netgi identiško) skambesio žodžių: Nidda (Maino intakas), Nied (Saro intakas), Neyde (upėvardis). Be to, jau yra aptikta ryškių senųjų gyventojų pėdsakų Nidos gyvenvietėje, kuri buvo įsikūrusi protakoje tarp marių ir jūros. Tad tokie įvairūs tyrimai ir istoriniai faktai tik dar stipriau įrodo ir neleidžia suabejoti, kad Nida savo dabartinius turtus kaupė kelis šimtus metų.
Kuo išskirtinė Nida?
Drąsu teigti, kad Nida kiekviename amžiuje su savo istorija tapdavo vis turtingesnė… Poilsis Nidoje ir dabar kiekvieną gali nustebinti bei priminti autentiškus senuosius laikus, nes joje iki šiol galima aplankyti labai seną etnografinę senųjų žvejų sodybą (su autentiškais baldais), Kurėnų vėtrungių galeriją, kuri mena, kad senųjų Kuršių marių žvejų valtys turėjo skiriamuosius ženklu (medinius, įvairiaspalvius pjaustinius: stilizuotus geometrinius ornamentus, jūreivystės motyvus, meilės ženklus, valstybingumo simbolius ir pan.). Galima užklysti į garsiojo Tomo Mano vasarnamį, kuriame garsus rašytojas buvo įkvėptas didiesiems savo kūriniams…
O kur dar autentiška Nidos gamta… šimtmečius skaičiuojančios kopos, kurios sužavėjo net pasaulinio lygmens garsenybes (apie tai byloja Nidoje joms pastatytos skulptūros, pavyzdžiui, Žanui Poliui Sartrui). Kur didinga Baltijos jūra, kur spindintys balto smėlio paplūdimiai ir visuomet žaliuojantys pušynai…
Poilsis Nidoje – tai, kas atveria akis grožiui ir autentiško krašto pažinčiai. Čia ne tik žymūs Nidos lankytini objektai, bet ir nuostabi gamta, įdomūs kultūriniai renginiai. Išsamesnį renginių sąrašą visuomet galima gauti Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre.
Neužmirškite nuomos Nidoje
Komfortas, jaukumas, malonus interjeras, nepriekaištinga tvarka ir švara, patogūs baldai (ypač poilsiui skirtos lovos), šiltą namų atmosferą kurianti aplinka, šeimininkų svetingumas ir ideali vieta, iš kurios greitai pasiekiamos lankytinos Nidos vietos, gražiausi miestelio kampeliai. Tokias nuomos Nidoje sąlygas užtikrina svečių namai „Nidos gaiva“, laukiantys ir svečius priimantys bet kuriuo metų laiku.
Maistas Nidoje – skanus pasirinkimas
Maisto gidą Nidoje kiekvienas turėtų susidaryti pats, atsižvelgdamas į savo poreikius, į mėgstamą aplinką (Nida gali pasiūlyti tiek standartinių kavinių, tiek jaukių restoranėlių, tiek ant marių kranto, valtyje įsikūrusių maisto įstaigų).
Patiekalų čia gausu, tačiau vienas populiariausių pasirinkimų – žuvis, žuvienė ir įvairiausi (įprasti ir nepaprasti) žuvies patiekalai. Arba mėsos kepsniai, salotos, lengvesni užkandžiai ir kt. Ko ieškosite, tą neabejotinai čia atrasite. Ir pasieksite labai nesunkiai, jei būsite įsikūrę miestelio centre esančiuose apartamentuose „Nidos gaiva“.
Kaip nukeliauti iki Nidos?
Pasak poilsio namų savininko Ričardo Petrikausko, be abejo, patogiausia keliauti automobiliu, o vėliau persikelti keltu į Nidą (sezono metu keltas plaukia kas 30 minučių, o ne sezono metu – pagal tvarkaraštį). Kitas būdas keliauti – autobusas, vežantis į Nidą iš didžiųjų Lietuvos miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir pan.). Viena naujesnių galimybių nuvykti į Nidą – traukinys, vykstantis į Klaipėdą (apie 50 km nuo Nidos).
Beje, pagyrų vertas ir Nidos siekis žengti darnaus judumo keliu – iš Nidos (per Kuršių neriją) nutiestas 50 kilometrų dviračių takas, besidriekiantis iki pat Smiltynės perkėlos. Šis dviračių takas jungia Nidą su Klaipėda. Patogūs ir įvairūs būdai keliauti į Nidą tik patvirtina mintį, kad „poilsis Nidoje – visada, poilsis Nidoje – bet kada“.
Kelionės planas – nurodytas, nuoma Nidoje aptarta, lankytini objektai Nidoje pristatyti, ką suvalgyti Nidoje patarta. Belieka tik keliauti. Poilsis Nidoje mėgstamas ne tik lietuvių, bet ir kitataučių, nes čia nesunku atrasti tai, ko reikia kiekvienam – tikrą poilsį, ramybės oazę, įkvėpimo šaltinį ar tiesiog neužmirštamas atostogas.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.