Andrius GRYGELAITIS
Marijampolėje duris oficialiai atvėrė septintasis Lietuvoje bendradarbystės centras „Spiečius“, kuriam vadovauja kybartietė Edita Naidaitė.
Partnerystės svarba
„Spiečius“ – tai VšĮ „Versli Lietuva“ sukurta netradicinio tipo verslo vystymosi erdvė, skirta smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams. Šio centro nariai turės galimybę nemokamai naudotis moderniomis darbo vietomis, verslo konsultacijomis, jie bus kviečiami į praktines mentorių sesijas, įvairius mokymus.
Nukirpti simbolinę įstaigos patalpų atidarymo juostelę „Spiečiaus“ vadovė E. Naidaitė pakvietė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ministro patarėją Tomą Urban, VšĮ „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktorę Ingą Juozapavičienę, Marijampolės savivaldybės merą Povilą Isodą bei vicemerą Paulių Marozą.
Centrui oficialiai pradėjus savo veiklą, gausiai susirinkę svečiai buvo pakviesti pasiklausyti vilkaviškietės mokytojos Raimondos Kurauskienės vadovaujamų kanklininkių atliekamos muzikos. Beje, Raimonda – viena iš pirmųjų Marijampolės „Spiečiaus“ narių.
Vėliau susirinkusieji turėjo galimybę susipažinti su „Spiečiaus“ erdvėmis, čia teikiamomis paslaugomis ir pirmaisiais nariais. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo ne tik Marijampolės savivaldybės vadovai, bet ir Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka, administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Vitas Girdauskas, keletas mūsų rajono verslininkų.
E. Naidaitė dėkodama visiems susirinkusiems vylėsi, kad šis centras bus puiki paspirtis kurtis smulkiems verslams, plėtoti savo idėjas ir paversti jas realybe. Jo vadovės teigimu, suburta mentorių komanda visada yra pasiruošusi pasidalyti patirtimis ir nukreipti tinkama kryptimi sėkmės link.
Šventiniame renginyje sveikinimo žodį taręs ekonomikos ir inovacijų ministro patarėjas T. Urban linkėjo centrui klestėti, žengti inovacijų ir modernių sprendimų keliu. Svečias vylėsi, kad Marijampolės „Spiečius“ prisidės prie verslo aplinkos gerinimo ne tik Suvalkijoje, bet ir visoje Lietuvoje. Ministerijos atstovo teigimu, pasaulį keičiantys sprendimai turi tiek pat šansų gimti Londone, San Franciske ar Marijampolėje.
Vilkaviškio rajono meras A. Neiberka sveikinimo kalboje akcentavo glaudų Marijampolės ir Vilkaviškio savivaldybių bendradarbiavimą.
„Ne paslaptis, kad dažnai imame pavyzdį iš savo kaimynų marijampoliečių. Tarkime, šiemet įkūrėme Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Vilkaviškio filialą, taip pat – Verslo tarybą. Šalies savivaldybėms, kaip ir verslo atstovams, labiausiai nerimą kelia ilgi terminai, su kuriais dažnai tenka susidurti. Neseniai teko lankytis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, kuriuose mes, kaip savivaldos atstovai, išreiškėme norą laisvai disponuoti savo žeme. Tikiuosi, jog būsime išgirsti. Verslo atstovams tai irgi būtų labai svarbu. Jie nori, kad sprendimai būtų priimami nedelsiant. Tai, kas verslininkams aktualu šiandien, nebūtinai bus aktualu rytoj“, – kalbėjo A. Neiberka.
Jis išreiškė viltį, jog vilkaviškiečiai verslininkai bus aktyvūs Marijampolės „Spiečiaus“ nariai, nes kartu yra daugiau šansų sėkmingai dirbti didesnėse rinkose.
Prie sveikinimų prisidėjusi administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Riklienė akcentavo viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės svarbą.
Nemokamos galimybės
Neseniai duris atvėręs Marijampolės „Spiečius“ – septintoji tokio tipo įstaiga Lietuvoje. Tokie centrai jau veikia Alytuje, Šiauliuose, Tauragėje, Panevėžyje, Klaipėdoje bei Kėdainiuose. Skaičiuojama, kad pernai „Spiečiuose“ buvo įsteigta 413 naujų verslų, šiemet – jau 335.
Dar net nepradėjus veikti Marijampolės „Spiečiui“, į jį užsiregistravo 12 narių, tarp kurių – ir keletas mūsų rajono verslininkų. Bendradarbystės centro paslaugomis panoro pasinaudoti įvairių sričių atstovai – nuo rankų darbo drabužių gamintojų iki internetinės paieškų platformos kūrėjų. Visi jie siekia diegti inovatyvius sprendimus savo veikloje, augti ir tobulėti.
Verslininkai, pasirašiusieji sutartį su kuriuo nors vienu bendradarbystės centru, gali naudotis visų Lietuvos „Spiečių“ paslaugomis.
Bendradarbystės centro nariais gali tapti visi asmenys, turintys smulkaus bei vidutinio verslo statusą ir vykdantys verslą ne ilgiau kaip 5 metus. Būti „Spiečiaus“ nariais – itin naudinga. Visi jie gali nemokamai naudotis kompiuterizuotomis darbo vietomis, jiems gali būti teikiamos skaitmeninio, kūrybinių industrijų vystymo bei socialinio verslo konsultacijos. „Spiečiuose“ nuolat organizuojami verslo ugdymo mokymai ir įgyvendinamos įvairios verslo skatinimo bei plėtros iniciatyvos.
Taip pat nariai gali dalyvauti „Verslo mentorių tinklo“ programoje. Tai – šešių mėnesių programa, kurios metu patyrę, sėkmingai dirbantys verslininkai dalijasi savo žiniomis bei patirtimis su pradedančiaisiais. Jai pasibaigus, dalyviai neretai padidina savo apyvartą, išaugina klientų ratą, užmezga naujas partnerystes ir patobulina paslaugų bei prekių krepšelį.
E. Naidaitė teigė, jog konsultacijų ir pagalbos į ją gali kreiptis ne tik savo verslą jau sukūrę asmenys, bet ir ketinantieji tai daryti. Ir visai nebūtina vykti į Marijampolę. Viena iš VšĮ „Versli Lietuva“ veiklų – bendravimas su klientais ir jų konsultavimas internetu.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.