Planuojantys atlikti statybų darbus gali rinktis iš įvairių pamatų tipų: tai gali būti juostiniai, plokštuminiai, poliniai ar kitų tipų pamatai, tad visada yra galimybė atrasti labiausiai tinkančius sprendimus. Vis dėlto, paskutiniu metu polinių pamatų įrengimas sulaukia vis didesnio susidomėjimo, ir tą lemia labai įvairios priežastys. Taigi, kodėl ši pasirinkimo galimybė galėtų būti viena palankiausių?
Sprendimas esant nepalankioms geologinėms sąlygoms
Sklypas, kuriame yra planuojamos statybos, ne visuomet yra tinkamas tam tikro tipo pamatų įrengimui, tiksliau, kai kurių tipų pamatai paprasčiausiai negali būti įrengiami dėl pernelyg aukštai esančio gruntinio vandens ir pan. Kas kita, jei nusprendžiama įrengti polinius pamatus – ši galimybė gali pasiteisinti ir tada, jei gruntas yra šlapias ar pernelyg nestabilus. Naudojant šią pamatų įrengimo technologiją visuomet galima tikėtis iš tiesų puikaus rezultato, tad pagalvokite apie tokį sprendimą.
Statybinių medžiagų tausojimas
Poliniai pamatai yra įrengiami sunaudojant kur kas mažiau statybinių medžiagų – teigiama, kad nusprendus rinktis būtent šią galimybę armatūros ir betono sunaudojama net iki 40 procentų mažiau. Tai, žinoma, turi teigiamą poveikį atliekamų darbų kainai bei prisideda prie aplinkos tausojimo – juk niekam ne paslaptis, kad tam tikros statybinės medžiagos gali išskirti įvairias toksines medžiagas, tad mažesnis medžiagų kiekis visuomet turi teigiamą poveikį aplinkai.
Nedidelė pamatų įrengimo kaina
Kai sužinoma, kad vietovės geologinės sąlygos nėra palankios įrengti tam tikrų tipų pamatus, neretai nusiteikiama, kad darbų atlikimas bus labai sudėtingas ir reikalaujantis ypatingai didelių išlaidų. Vis dėlto, jei statybose bus naudojami gręžtiniai pamatai, darbų atlikimas tikrai nebus pernelyg brangus. Be to, polinių pamatų projektavimas yra atliekamas ganėtinai greitai, tad ši galimybė pasiteisins net ir tais atvejais, jei yra siekiama, kad darbai būtų atliekami kiek įmanoma greičiau.
Paprasta pamatų įrengimo technologija
Gręžtiniai poliai yra įrengiami keliais etapais: pirmiausia į žemę įsriegiamas plieninis vamzdis, kurio galas yra uždaras. Antrajame polinių pamatų įrengimo etape į vamzdį yra patalpinamas armatūros karkasas, kuris užpildomas betonu. Galiausiai vamzdis yra ištraukiamas ir tuomet sutankinamas betonas. Kadangi gręžtinių pamatų montavimo procesas yra ganėtinai paprastas, darbų atlikimas yra atliekamas tikrai greitai ir sklandžiai, taigi, netrukus bus galima planuoti kitus statybų darbų etapus.
Kada rekomenduojama rinktis polinių pamatų įrengimą?
Polinių pamatų projektavimas rekomenduojamas tais atvejais, kada gruntas nėra pakankamai tvirtas (pavyzdžiui, jei jis buvo supiltas dirbtinai, jei yra durpių sluoksnis, ir t.t.). Taip pat tokia galimybė pasiteisina tais atvejais, jei gruntinio vandens lygis yra labai aukštas, ar kito tipo pamatų įrengimą riboja kitos nepalankios sąlygos. Kreipdamiesi į specialistus visuomet galite sulaukti atsakymų į jums rūpimus klausimus, tad tuomet, jei dvejojate, ar verta rinktis būtent šią galimybę, pasikonsultuokite su projektuotojais. Ddetalesnį informaciją rasite čia .
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.