Nors iki didžiųjų metų švenčių dar lieka pusantros savaitės, transporto sektoriuje jau kuris laikas pasiektas šventinio nerimo pikas. Įmonės, norinčios šiemet atsisiųsti didesnį siuntinį iš viso pasaulio tiekėja vadinamos Kinijos, jau pavėlavo.
Oro transportu
Kaip tvirtina logistikos specialistai, jau nuo spalio mėnesio, po kinų Auksinės savaitės švenčių, suaktyvėja krovinių srautai iš šios šalies. Tad šiuo metu, norint iki švenčių iš Kinijos parplukdyti krovinį jūra ar atsivežti geležinkeliu, jau būtų per vėlu – prekių atvykimo reikėtų laukti tik kitais metais.
Tikras karštymetis juntamas ir oro vežėjų darbe, kurie vieninteliai dar gali išgelbėti vėluojančiuosius ir dažniausiai yra pasirenkami dėl transportavimo greičio bei saugumo. Tačiau didžioji dalis oru gabenamų krovinių skrenda keleiviniais lėktuvais, kuriuos valdančios oro linijų bendrovės prioritetą teikia savo keleivių ir jų bagažo poreikiams. Todėl užsisakant siuntinius reikia įvertinti padidėjusius krovinių srautus oro uostuose ir galimus vėlavimus.
Didžiausios spūstys
Populiariausi krovinių maršrutai į Lietuvą prieš šventes neišsiskiria iš visų metų srauto: daugiausia jų atvyksta iš Kinijos, Pietų Korėjos, Taivano, JAV. Tačiau ir didžiausios siuntų sangrūdos įvyksta šių valstybių pagrindinių didmiesčių oro uostuose bei oro vežėjų bazėse, ypač Stambule, Londone, Dubajuje, Maskvoje.
Kinijoje kroviniai dažniausiai susigrūda Pekino, Šanchajaus, Šenženio oro uostuose, JAV – Čikagoje, Los Andžele. Stipriai išauga ir didžiųjų Europos oro uostų – Frankfurto, Amsterdamo, Varšuvos, Liuksemburgo – krovinių terminalų apkrova, tad ir juose siuntų paskirstymo procesai gali trukti ilgiau nei įprasta.
Pamoką išmoko
Eksportuojantys savo produkciją Lietuvos verslininkai taip pat turėtų atkreipti dėmesį į transportavimo problemą. Norintiesiems laiku susitvarkyti su Kalėdų karštinės iššūkiais ir nenuvilti savo partnerių užsienyje, patariama iš anksto planuoti ir spręsti, kuris transportavimo būdas ar galbūt keletas būdų yra optimalūs tiek laiko, tiek sąnaudų atžvilgiu.
Dauguma Lietuvos verslininkų jau išmoko šią pamoką ir Kalėdų karštinei pradeda ruoštis vos pasibaigus vasarai. Tokie iš Lietuvos eksportuojami kroviniai kaip kalėdines žvakės ar slidinėjimo lazdos išgabentos jau rudens pradžioje.
Krovinių srautai auga
Lietuvos oro uostų duomenys rodo, kad per pirmus tris šių metų ketvirčius krovinių pervežimas oro linijomis į ir iš mūsų šalies augo apie 10 proc.
Globalizacija, augantis gyvenimo tempas, greita reakcija į verslo dinamiką verčia įmones dažniau rinktis oro transportą, todėl tikėtina, kad Lietuvoje ši tendencija išsilaikys. Bet pasauliniu mastu jau daugiau nei metai krovinių gabenimas oru mažėja dėl JAV ir Kinijos mokesčių konflikto.
Oro transportu į Lietuvą ir iš jos daugiausia gabenama elektronikos, pramonės įrenginių, medicinos ir farmacijos produktų, civilinių orlaivių atsarginių dalių, drabužių, sporto įrangos. Prieš Kalėdas gabenama produkcija šiek tiek pasikeičia: išauga grožiui ir šventėms aktualių prekių, maisto produktų – ypač sūrio ir šokolado srautai.
Muitinės tarpininkai
Reklama: ingstad.lt
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.