Gižų Kazimiero Baršausko pagrindinėje mokykloje iki sausio 10 d. eksponuojamoje parodoje „Akcentai“ pristatomi šešių buvusių mokyklos mokinių kūrybiniai darbai. Darbai atlikti įvairiomis technikomis – piešiniai, popieriaus karpiniai, tapyba bei eksterjero ir interjero skaitmeninės vizualizacijos.
Parodos autoriai – tik dalelytė įvairiuose šalies ir tarptautiniuose konkursuose, dailės olimpiadose dalyvavusių ir vizualinę raišką pamilusių mokinių: Virginija Balaikaitė, Vilma Jaseliūnaitė, Odeta Luišytė, Rūta Natkevičiūtė, Viktorija Plečkaitytė, Rasa Stasiulevičiūtė.
Virginija Balaikaitė – kultūrinės veiklos vadybininkė. Mokykloje pamilusi dailę, atkakliai siekė ją giliau perprasti, susiformuoti įgūdžius, labai atkakliai dirbo papildomai. Būdama mokinė Virginija nuolat dalyvaudavo įvairiose parodose ir konkursuose. Šiuo metu ji gyvena Gižuose, laisvalaikiu piešia, tapo, fotografuoja. Kolektyvinėje parodoje pristato nutapytus spalvingus portretus ir abstrakčią kompoziciją.
Vilma Jaseliūnaitė mokyklos suole išsiskyrė grožio ir harmonijos pajauta, kruopštumu. Jos rankoms pakluso pieštukas ir adata, popierius ir žirklės, akrilas ir teptukas. Ji nuolat dalyvavo įvairiose parodose ir konkursuose. Dabar ji gyvena Didžiojoje Britanijoje, bet kūrybiniai ryšiai nenutrūko. Būdama Vilkaviškio krašto popieriaus karpytojų grupės „Sėjinis“ narė, ji kuria ir nuolat dalyvauja po Lietuvą keliaujančiose grupės parodose.
Odeta Luišytė – floristė. Mokyklos suole išlavino ranką, ištobulino linijos kalbą, dalyvaudavo įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, parodose. Odetos ir mokytojos kūrybiniai ryšiai nenutrūko, o stiprėjo. Ji yra Vilkaviškio krašto popieriaus karpytojų grupės „Sėjinis“ narė, nuolat kuria ir dalyvauja po Lietuvą keliaujančiose grupės parodose. Odetos popieriaus karpiniai dalyvavo regioninėje atrankoje ir vertinimo komisijos buvo atrinkti eksponuoti respublikinėje Liaudies meno parodoje, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui „Gyvos jungtys“.
Rūta Natkevičiūtė – dailės ir technologijų mokytoja (Šiaulių universitetas). Pristato aštuonių piešinių ciklą „Žmogaus kelias“ ir keturis aliejine technika tapytus kūrinius-peizažus. Būdama mokine ji taip pat sėkmingai atstovavo mokyklą įvairiausiuose šalies ir tarptautiniuose vizualaus meno konkursuose, parodose. 1997 m. Rūta labai sėkmingai dalyvavo Lietuvos mokinių dailės olimpiados šalies ture, kuris vyko Kaune. Čia ji pristatė kūrybinius ir dailėtyrinius darbus skirtus mūsų krašto skulptoriui Petrui Rimšai. Olimpiados vertinimo komisija vienodai aukštais balais įvertino ir jos dailėtyrinį ir kūrybinį darbą. Mokytojos ir Rūtos kūrybinė draugystė nenutrūko. Nors R. Natkevičiūtė dabar gyvena Danijoje, ji yra mokytojos Virginijos Armanavičienės suburtos popieriaus karpytojų grupės „Sėjinis“ narė, nuolat kuria ir dalyvauja po Lietuvą keliaujančiose grupės parodose.
Viktorija Plečkaitytė – kirpėja, stilistė. Parodoje pristato piešinį, skirtą mūsų krašto skulptoriui Vladui Pleškūnui. Viktorija mokykloje išsiskyrė rankos jautrumu, išraiškinga linijos ir formos kalba. Ji atkakliai lavino savo gebėjimus, dalyvavo įvairiuose konkursuose, o vasarą – kartu su mokytoja – respublikiniuose šalies mokinių pleneruose, svajojo apie studijas LDA. 2001 m. laimėjusi atrankinį dailės olimpiados turą rajone, taip pat dalyvavo respublikinėje jaunųjų dailininkų olimpiadoje Klaipėdoje. Jos kūryba – piešiniai ir skulptūra-objektai buvo aukštai vertinami tiek balais, tiek žodžiais. Kurį laiką ji dalyvavo ir popieriaus karpytojų grupės „Sėjinis“ veikloje.
Rasa Stasiulevičiūtė – interjero dizainerė, į parodą atvežė savo diplominio darbo „Vilkaviškio miesto autobusų stoties interjero projekto rekonstrukcija" vizualizacinę projekto dalį.Mokykloje pamilusi vizualinę raišką, siekė aukštumų ir gilino žinias, nuolat tobulinosi. Rasai vienodai sėkmingai sekėsi prakalbinti linijas, formas ir spalvą, jos rankoms pasidavė pieštukas ir plunksna, teptukas ir gipsas. 2005 m., būdama dešimtoje klasėje, ji tapo pirmos vietos laimėtoja rajoninėje dailės olimpiadoje – jai pristatė grafikos kompozicijas ir juvelyriką, kuriai panaudojo tradicines medžiagas: vielą, odą, kriaukles ir kt. Šiuo metu ji turi savo verslą ir užsiima veikla pagal specialybę, kuria interjerus ir gilina žinias meno, architektūros, dizaino srityse.
Virginija ARMANAVIČIENĖ
Dailės mokytoja ekspertė
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.