Tapkime draugais!

Rajono neformaliojo švietimo įstaigos su iššūkiais susitvarkė

Paskelbė:

Paskelbta:


Andrius GRYGELAITIS

Mūsų rajone veikia trys neformaliojo švietimo įstaigos: Vilkaviškio muzikos ir sporto mokyklos bei vaikų ir jaunimo centras (VVJC). Kaip ir bendrojo ugdymo mokyklose, taip ir šiose įstaigose vaikai dabar mokomi nuotoliniu būdu.

Pagerėjo lankomumas

Vilkaviškio muzikos mokyklos direktorius Artūras Pečkaitis pasakojo, kad nuotoliniu būdu pamokos organizuojamos pagal įprastą grafiką, o vaikai jas lanko net geriau nei anksčiau. Seniau kai kuriems mokiniams pamokos dubliuodavosi su kitomis veiklomis, o dabar to nėra. Be to, pagerėjo ne tik lankomumas, bet ir vaikų pasiekimų rezultatai.

„Gerai, kad ši neįprasta situacija mus užklupo jau įsibėgėjus mokslo metams. Mokiniai gavę nemažai žinių, tad tęsti mokymą yra lengviau nei jį pradėti nuo pradžių“, – svarstė A. Pečkaitis.

Jo teigimu, individualios grojimo, solfedžio bei muzikos istorijos pamokos vyksta sklandžiai. Kiek sunkiau yra kolektyvų – orkestrų, chorų, ansamblių – nariams, tačiau ir jie stengiasi suktis iš padėties, ieško naujų ugdymo formų. Pavyzdžiui, Sauliaus Mickevičiaus vadovaujamas Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras bei Liucijos Bindokienės kuruojamas muzikos mokyklos akordeonininkų orkestras nuotoliniu būdu įrašė keletą kūrinių. Vaikai namuose turėjo nusifilmuoti, kaip atlieka savo partijos dalį, ir įrašą nusiųsti mokytojams. Šie, savo ruožtu, gautą medžiagą sumontavo ir parengė vaizdo klipus. Panašiai pasielgė ir muzikos mokyklos dainų bei šokių ansamblio „Siaustinis“ (meno vadovas A. Pečkaitis) kapelos nariai. Jie mobiliaisiais telefonais įrašė „Gegužinės polką“. Šis garso režisieriaus Arūno Lekešiaus sumontuotas kūrinys bus patalpintas internetiniame Lietuvos dainų šventės tinklalapyje.

Nuotoliniu būdu garso ar vaizdo įrašus su savo mokiniais daro ir kai kurie kiti muzikos mokyklos pedagogai.

Komisijos sudėtyje – tėvai

Kiekvieno pusmečio pabaigoje muzikos mokykloje vyksta akademiniai atsiskaitymai. Vaikų atliekamus kūrinius įprastai vertina iš įstaigos pedagogų sudaryta komisija. Pasikeitus ugdymo situacijai, keitėsi ir komisijos sudėtis. Dabar į jos sudėtį įtraukiamas bent vienas iš mokinio tėvų.

Mokykloje keitėsi ir baigiamųjų egzaminų tvarka. Baigiamieji solfedžio egzaminai vyks per „Zoom“ platformą, tačiau grojimo dalį mokiniai privalės atsiskaityti kitokiu principu. Jiems iki gegužės pabaigos reikia nusifilmuoti, kaip atlieka privalomus kūrinius ir vaizdo įrašus nusiųsti savo mokytojams. Įvertinti įrašai privalės būti sunaikinti.

Keisis ir naujų mokinių priėmimo į muzikos mokyklą tvarka. Įvairaus formato prašymus jau dabar galima pateikti įstaigos internetiniame tinklalapyje.

„Panašu, kad jokių atrankų šiemet negalėsime vykdyti, todėl greičiausiai priimsime visus norinčiuosius, o mokslų metų eigoje paaiškės, kaip kam kas sekasi“, – teigė muzikos mokyklos direktorius.

Vasaros stovyklos

VVJC direktorė Elena Savickienė pripažino, kad mokantis nuotoliniu būdu labiausiai nukenčia kolektyvai.

Vis dėlto ji tikino, kad visi įstaigos darbuotojai stengiasi šioje situacijoje įžvelgti tik teigiamus dalykus, tą daryti skatina ir savo ugdytinius.

Iš viso VVJC organizuojamos net 23 skirtingos veiklos, kurios vyksta ir per karantiną. Pavyzdžiui, pynimo iš vytelių būrelio nariams skiriamos užduotys per tam tikrą laiką pagaminti konkretų gaminį, skautai internetinėse platformose žaidžia „Bingo“ ir kambariuose stato būklus (būstines), jaunieji gamtos tyrinėtojai tiria aplinką, esančią netoli namų, ir t. t.

„Sunkiausia tiems, kurių užsiėmimai buvo susiję su fizine veikla, – jauniesiems pasieniečiams, šokėjams ir kt. Bet ir jie ieško įvairių ugdymo formų – daro mankštas, tam tikrus pratimus. Visi suprantame, kad turime kartu pragyventi šį sunkų laikotarpį. Labiausiai mums trūksta bendravimo, tiesioginio kontakto. Anksčiau tai buvo pagrindinė mūsų stiprybė“, – teigė E. Savickienė.

Ji apgailestavo, kad šiemet greičiausiai neįvyks tradicinė VVJC vasaros poilsio stovykla „Draugystė“, kuriai jau buvo pradėta ruoštis. Ant plauko pakibo ir įprastai vasaros pabaigoje Sonatos Jankienės iniciatyva rengiama šokių stovykla „Svaja“.

Sportininkų iššūkiai

Prie pasikeitusio ugdymo buvo priversti prisitaikyti ir sporto mokyklos treneriai. Šios įstaigos direktoriaus Algido Karaliaus teigimu, tą jie padarė puikiai. Štai imtynių treneriai Jonas ir Mindaugas Jurkynai bei Vaida Puidaitė savo auklėtiniams iškelia tam tikrus iššūkius, kuriuos jie privalo įvykdyti. Pavyzdžiui, vaikams, stovintiems ant rankų, reikia apsirengti marškinėlius. Tuo tarpu lengvaatlečių trenerė Ina Dubickienė savo mokiniams surengė konkursą, kurio nugalėtojams atiteks medaliai. Norint juos laimėti, reikia naudojant tam tikrą programėlę nueiti arba nubėgti kuo daugiau kilometrų.

Buriavimo pamokas sporto mokykloje lankantys vaikai taip pat nesėdi vietoje. Jie mokosi rišti jūrinius mazgus, o kas turi galimybę, su tėvais savarankiškai buriuoja ežere.

„Pamažu apribojimai švelnėja, tad manome, kad jau netrukus buriavimo pamokas vykdysime įprastu ritmu. Taip pat jau pradėjome į stadionus leisti lengvaatlečius bei komandinių sporto šakų atstovus. Aišku, ne visus iš karto, ir būtinų atstumų griežtai laikomės. Labiausiai nukentėjo būtent komandinės sporto šakos. Vaikai iki šiol treniravosi individualiai, tačiau tai ne tas pats“, – sakė A. Karalius.

Dviratininkų rūpesčiai

Bene daugiausiai keblumų šiuo laikotarpiu iškilo kai kuriems sporto mokyklos dviračių sporto klubą „Aira“ lankantiems vaikams. Dar vasario pabaigoje išvykę į tradicinę treniruočių stovyklą Ispanijoje penki įstaigos ugdytiniai ir du treneriai buvo priversti ją baigti anksčiau laiko. Vietoje planuotų penkių savaičių, jiems sportuoti pavyko tik dvi. Dar savaitę jie buvo priversti likti užsidarę Ispanijoje namuose, kol pavyko gauti į tėvynę skrendančio lėktuvo bilietus. Negana to, grįžę į Lietuvą dviratininkai dvi savaites izoliavosi namuose.

„Prisipažinsiu, tuo metu buvome tarsi „ant adatų“. Ispanai koronavirusą jau sunkiai valdė, tad bijojome, kad ir mūsų sportininkai nebūtų juo užsikrėtę. Laimei, inkubacinis periodas praėjo gerai ir dabar dviratininkai jau pradeda sportuoti lauke“, – džiaugėsi A. Karalius.

Anot jo, šis laikotarpis parodė, kad sporto mokyklos trenerių kolektyvas yra pakankamai lankstus ir sugebantis prisitaikyti prie įvairių iššūkių.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content