Ligoniai vis dar lankomi tik su leidimais
Į redakciją paskambinusi moteris graudinosi, kad naujoji ligonių lankymo tvarka atėmė galimybę su vyru praleisti paskutines jo gyvenimo akimirkas. Į Marijampolės ligoninę prieš savaitę patekęs žmogus sekmadienį taip ir užgeso negalėjęs prieš tai pasimatyti su artimaisiais, mat ligonių lankymas karantino metu uždraustas. Senjora negalėjo patikėti, kad nėra jokių galimybių aplankyti sunkiai sergantį savo artimąjį ir bent prieš mirtį su juo atsisveikinti.
Marijampolės ligoninės ryšių su visuomene specialistė Virginija Tulevičiūtė paaiškino, kad per karantiną lankytojai laisvai į ligonines neįleidžiami. Marijampolės ligoninėje patvirtinta tvarka, kad išskirtiniais atvejais, kai ligonio būklė labai sunki, artimiesiems išduodami leidimai. Juos gali išduoti gydantis gydytojas arba skyriaus, kuriame guli pacientas, vedėjas.
– Leidimai yra vardiniai, tad gali ateiti tik juose nurodyti asmenys. Net ir su leidimu kasdien lankyti paciento negalima – tik porą kartų per savaitę, – aiškino V. Tulevičiūtė. – Reikėtų pabrėžti, kad leidimai išduodami ne visiems ligoniams lankyti, o tik tiems, kurių būklė yra labai sunki, terminalinė.
Mūsų rajono ligoninėje ligonių lankymo tvarka taip pat labai panaši, tik leidimus išduoda įstaigos vadovas arba jo pavaduotojas, suderinę su gydančiu gydytoju. Kadangi savaitgaliais administracija nedirba, įstaigos vadovo funkcijas automatiškai perima budintis terapeutas. Taigi net ir susiklosčius situacijai, kai ligonio būklė pablogėja savaitgalį, artimiesiems leidimas išduodamas. Tačiau lankytojai turi imtis visų atsargumo priemonių, kad į gydymo įstaigą nepatektų COVID-19 užkratas. Privalu užsidėti apsaugines kaukes, mūvėti pirštines. Ligoninė lankytoją aprengia vienkartiniu chalatu, kepurėle ir antbačiais.
– Aš esu už tai, kad lankyti ligonius jau reikėtų leisti, nes kritiškose situacijose žmonėms būtinas bendravimas. Vis dėlto tokią tvarką, kai reikia rengtis visas apsaugos priemones, būčiau linkęs išlaikyti ilgam. Žmonės patys galėtų įsigyti vienkartinių apsaugos priemonių paketą ar jį įgyti pas mus ir tik tada būtų įleidžiami lankyti, – svarstė ligoninės vadovas Linas Blažaitis. – Žmonės tikrai pakankamai sąmoningi, saugo save ir kitus.
Tiesa, yra galimybė ir dabar aplankyti lengvesnius ligonius, bet reikia atlikti tyrimą dėl COVID-19. Lankytojas turėtų kreiptis į tyrimą atliekančią laboratoriją ir eidamas lankyti ligonio pateikti testo atsakymą. Problema ta, kad testo rezultatu galima pasikliauti tik 48 valandas. Norint aplankyti ligonį po poros dienų tektų atlikti testą pakartotinai. O testų kainos tikrai nemažos – apie 80 eurų, pati artimiausia vieta, kur jis atliekamas privačiai, – „Antėjos“ laboratorija Marijampolėje.
Velomobilininką reikia įspėti
Į redakciją paskambinusi skaitytoja nerimavo dėl eismo saugumo kelyje Vilkaviškis–Pilviškiai.
„Dažnai tenka važiuoti Pilviškių link ir ne kartą šiame kelyje sutikau velomobilį, – pasakojo į redakciją paskambinusi vilkaviškietė. – Kelkraščiu važiuojantis velomobilis – gan egzotiška transporto priemonė ir traukia akį, tačiau blogai tai, kad jos vairuotojas nedėvi šviesą atspindinčios liemenės, transporto priemonė be atšvaitų ar žibintų.“
Moteris pasakojo, kad pirmą kartą pamačiusi velomobilį net krūptelėjo, nes iš toli jo nepastebėjo. Pasidžiaugė, kad važiavo dar šviesiu paros metu, tad pamatė laiku.Sunku prognozuoti, kas gali nutikti, jei velomobilį kelyje sutiktų naktį.
„Esu senjorė, puikiai pažįstu šį kelią ir visada laikausi saugaus greičio, tačiau puikiai žinome, kad kai kurie vairuotojai šiame plačiame, lygiame kelyje tikrai spusteli akceleratoriaus pedalą. Jie tikrai gali laiku nepastebėti nesaugiai važinėjančio velomobilio“, – svarstė eismo saugumu susirūpinusi moteris. Ji prašė pareigūnų atkreipti dėmesį ir įspėti vairuotoją, kad jis laikytųsi Kelių eismo taisyklių ir nekeltų grėsmės .
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.