Projektą „Vasaros muzikos parkas“ Klausučiuose pradėjo Kosto Smorigino, Martyno Kuliavo ir Audriaus Balsio trio. Šiandien, 20 val., klausytojų laukia romantiškas vakaras su talentinga aktore, dainininke Inga Jankauskaite, o rugpjūčio 21 d. savo 5-mečio koncertą dovanos vilkaviškiečių grupė „Projektas“.
Romantiškus vasaros vakarus su kokybiška gyvai atliekama muzika Klausučių parke, ant Šeimenos upės kranto, sumanė Vilkaviškio kultūros centro darbuotojai. Pirmajame koncerte savo geriausių dainų programą klausytojams ir gerbėjams pristatė legendinis aktorius ir atlikėjas K. Smoriginas.
Koncertas buvo tarsi K. Smorigino kūrybinio kelio retrospektyva: nuo dar jaunystėje sukurtų dainų, „Aktorių trio” laikotarpio iki naujų, išskirtinai tik pagal aktoriaus vaidmenis poeto Rimvydo Stankevičiaus parašytų dainų tekstų.
Pasirodymo metu kūrėjas daug mąstė apie gyvenimą ir tarnystę, menininko poziciją ir jo vietą visuomenėje. K. Smoriginas tik jam būdingu stiliumi – veržliai, įtaigiai, išmintingai, ironiškai ir viltingai – kalbėjo apie tai, kas svarbu, skaudina, džiugina ar priverčia liūdėti.
Scenoje jam pritarė ištikimas bendražygis, jo dainų aranžuotojas, kompozitorius A. Balsys. Talentingas ir jautrus muzikantas yra aranžavęs keletą bardo kompaktinių plokštelių bei kūrė muziką spektakliams.
Prie jų prisijungė ir ilgametę sceninę patirtį turintis gitaristas M. Kuliavas, kurio virtuoziškai valdoma gitara publikos pamėgtoms K. Smorigino dainoms suteikė naujų atspalvių.
Visi trys kūrėjai teigia, kad kartu jaučiasi komfortiškai, papildo vienas kitą, o repeticijų ir koncertų laikas visada yra įdomus ir turiningas. Deja, dėl karantino atlikėjams teko sustabdyti savo repeticijas ir koncertinę veiklą. Pasak K. Smorigino, tai buvo sudėtingas laikotarpis, kurį kartu su žmona aktore Dalia Brenciūte jis praleido Palangoje. Garsus aktorius labai myli gamtą, todėl pajūris buvo puiki vieta pasivaikščioti ir pailsėti.
Pasibaigus karantinui, menininkų trio pirmąjį savo koncertą surengė „Vandenio“ muzikos klube Palangoje. Puiki salė ir publika atlikėjus įkvėpė vėl grįžti į sceną ir parodyti savo koncertinę programą išsiilgusiems gerbėjams. Antrasis koncertas buvo skirtas Suvalkijos žmonėms.
Atlikėjas negailėjo gražių žodžių Klausučių parkui ir puikiai publikai. Anot bardo, labai smagu matyti, kai žmonės niūniuoja tavo dainas ir atlieka jas kartu. Koncerte K. Smoriginas pristatė ir naujas savo dainas, kurios iš karto pasiekė klausytojų širdis.
Pasak aktoriaus, jam svarbiausia yra dainos tekstas. Tad jei perskaičius poeto eiles, suvirpa širdis, jis kuria joms muziką. Savo kūryba K. Smoriginas iš pradžių pasidalija su žmona, vėliau parodo sūnui, garsiam operos solistui Kostui Smoriginui. Galiausiai dainai aranžuotę parašo kompozitorius A. Balsys ir ji jau suskamba koncertuose.
Bardas pripažino, kad kūrybinis procesas yra labai sudėtingas. Kad tave gerbtų ir mylėtų, reikia ilgai ir kantriai dirbti. Jis teigė: „Beveik 30 metų reikia dirbti dėl vardo, o tik vėliau vardas dirba tau.“
Talentingam aktoriui labiau patinka koncertai uždarose erdvėse. Koncertų salėje lengviau dainuoti ir „pajausti“ publiką. Tačiau jis nevengia pasirodymų ir arenose: „Arenose koncertai vyksta su orkestru, todėl atlikėjas gali girdėti, kaip jo muzika skambėtų pasauliniame kontekste ir tai negali nedžiuginti, tai labai įdomu.“
Aktorius savo gerbėjams ir klausytojams palinkėjo kantrybės, sveikatos ir bendražmogiškos laimės, o sau ir savo kolegoms – gerų ir sėkmingų koncertų.
Ieva ANDRIULIONYTĖ
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.