Karantino metu daugelis įstaigų bijojo dėl savo darbuotojų ar darbo kokybės, ir Vilkaviškio biblioteka buvo viena iš jų. Tačiau, bibliotekininkų nuostabai, karantinas jiems reiškė atgimimą.
Karantino darbai
Sužinoję apie karantino metu besikeičiančias darbo sąlygas, bibliotekos darbuotojai reagavo labai greitai: bibliotekininkai nusprendė pritraukti kuo daugiau žmonių per įvairias platformas, dalijosi įvairiomis garsinėmis ir elektroninėmis knygomis bei pasakojo apie naujausius būdus mokytis.
Taip pat buvo siūloma rezervuoti knygas ir registruotis elektroniniame bibliotekos puslapyje. Šis planas pavyko: karantino metu iš visų rajono bibliotekų, įskaitant 31 filialą, buvo paimta per 16 tūkst. knygų.
Sėkmės receptu Vilkaviškio viešosios bibliotekos direktorė Vilija Gilienė įvardijo kantrų ir ilgą visų bibliotekos darbuotojų darbą. Niekas nesiruošė nuobodžiauti – buvo pasirūpinta, kad darbo užtektų visiems.
V. Gilienė pasakojo, kad pandemijos metu bibliotekininkai dirbo ne tik savo bibliotekai, bet ir pilietiškai atsiliepė į medikų pagalbos šauksmą: darbuotojai savo turimais 3D spausdintuvais gamino apsauginius veido skydus medikams, taip išreikšdami savo solidarumą. Į šią pilietišką akciją įsijungė daugiau kaip 50 šalies bibliotekų.
Direktorė V. Gilienė pasakojo, kad darbas tokiu sudėtingu metu tikrai buvo ypatingas. „Nudirbome daugiau nei įprastai. Taip pat turėjome laiko visai „biurokratijai“ ir visiems užsistovėjusiems darbams, kurių šiaip nespėdavome padaryti“, – šypsojosi vadovė.
Išsiilgę lankytojai
Bibliotekos direktorė pastebėjo, kad per karantiną žmonės labai norėjo bendrauti. Atėję pasiimti knygų, lankytojai pradėdavo kalbėtis, klausinėti apie darbą. Ypač tai buvo aktualu senjorams, nors į biblioteką užsukdavo ir nemažai studentų, grįžusių namo per karantiną.
Direktorės pavaduotoja Irena Staneikienė pridūrė, kad per karantiną bibliotekos „Facebook“ paskyroje sulaukė nemažai žinučių iš žmonių, išsiilgusių knygų ir bendravimo. Taip pat kai kurie lankytojai tiesiog skambindavo ar rašydavo laiškus darbuotojams. „Supratome, kad vyresni žmonės buvo išsiilgę bendravimo su bibliotekininkais, todėl visada stengdavomės išklausyti bei palaikyti pokalbį“, – pasakojo Irena.
Netikėtas antplūdis
Pasibaigus karantinui biblioteka buvo visiškai pasiruošusi grįžti į įprastą darbo ritmą, tačiau tikrai nesitikėjo tokio kiekio lankytojų. Pirmosiomis savaitėmis po karantino bibliotekose lankėsi po 50–60 žmonių per dieną.
Bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėja Gitana Pumerytė-Vosylienė džiaugdamasi pasakojo, kad tokio antplūdžio seniai nebuvę. „Labai smagu, kad sulaukėme tiek žmonių. Supratome, kad žmonės vis dar myli knygas. Ir karantino metu, ir po jo pirmomis dienomis dirbome išsijuosę, visi skubėjome į talką vieni kitiems“, – sakė G. Pumerytė-Vosylienė.
Nuo karantino pabaigos iki liepos 10 dienos iš Vilkaviškio viešosios bibliotekos pas skaitytojus iškeliavo 1786 knygos, o iš filialų – 6636 knygos, taigi per dieną išduodamų knygų vidurkis siekė net apie 400.
Ateities planai
Šiuo metu biblioteka planuoja įvairias veiklas, kurios dėl pandemijos buvo nukeltos vėlesniam laikui. Tačiau vasara tikrai nėra nuobodi – vien per liepos mėnesį įvyks 38 parodos ir renginiai.
Šiuo metu Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje šurmuliuoja robotikos stovykla vaikams, kuri tęsis ir rugpjūčio mėnesį. Taip pat nuolat vyksta išmanieji apmokymai, skirti tiems, kuriems sunkiau sekasi su šiuolaikinėmis technologijomis.
Pačios bibliotekininkės nekantraudamos laukia ir renginių, ir lankytojų. Jos juokauja, kad bibliotekai šiais metais prasidėjo tikras renesansas.
Gerda PAPARTYTĖ
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.