Tapkime draugais!

Giedrius Leškevičius: „Gyvenime viskas nutinka savaime“

Paskelbė:

Paskelbta:


Toma BIRŠTONĖ

Sveikatinimo programa „ANTIvirusas“ padovanojo vilkaviškiečiams dar vieną įdomią popietę. Į susitikimą su jaunuoliais atvyko žinomas žurnalistas, laidų ir renginių vedėjas Giedrius Leškevičius.

Muzikuoja nuo ketverių

Popietę Vilkaviškio kultūros centre G. Leškevičius pradėjo linksmai – paėmęs į rankas gitarą atliko savo kūrybos dainą, o vėliau su jaunimu kalbėjo apie gyvenimą, muziką, televizijos užkulisius, oreivystę ir kitus dalykus.

Giedrius pasakojo, jog nuo vaikystės gyveno apsuptas muzikos. „Abu mano tėvai dirbo mokykloje, bet laisvalaikiu muzikuodavo. Mama giedojo bažnyčios chore, o tėtis armonika grojo Pivašiūnų kapeloje. Būdamas ketverių metų prie kapelos prisijungiau ir aš“, – rodydamas vaikystės nuotrauką kalbėjo G. Leškevičius.

Kai mokėsi mokykloje, Giedriui ne kartą teko dalyvauti „Dainų dainelės“ konkurse, stovėti prie didžėjaus pulto. Vėliau jėgas išbandęs karaokės konkursuose jis tapo Lietuvos, po kurio laiko – Baltijos šalių karaokės čempionu. O beveik prieš dešimtmetį suburta gyvo garso grupė „Joke“, kurioje dainuoja Giedrius, koncertuoja iki šiol.

Pastebėję vyro polinkį dainuoti televizijos laidų prodiuseriai pakvietė žinomą žmogų dalyvauti projekte „Žvaigždžių duetai“, kuriame kartu su atlikėja Mia jiedu užėmė pirmąją vietą. Dabar visą laisvalaikį Giedrius skiria repeticijoms ir ruošia pasirodymus muzikiniam projektui „X faktorius“, kurį galime stebėti sekmadienių vakarais.

Sulaukė pasiūlymo tapti kunigu

Dar besimokydamas mokykloje Giedrius tvirtai žinojo, kad nori studijuoti žurnalistiką ir to kryptingai siekė. Tiesa, aktyvia visuomenine veikla užsiimantis jaunuolis buvo sulaukęs netikėto pasiūlymo. Aukštas dvasininkas jam siūlė gilintis į krikščioniškąjį tikėjimą ir tapti kunigu. Vaikinas tokiu pasiūlymu nesusižavėjo ir baigęs mokyklą išvyko studijuoti į sostinę.

„Jaučiau didelę atsakomybę prieš tėvus, todėl stengiausi mokytis. Matematikos egzaminą išlaikiau geriausiai rajone, o vidurinę mokyklą baigiau su pagyrimu. Mokiausi nedidelėje miestelio mokykloje, dvyliktoje klasėje mūsų buvo tik šeši, todėl mokytojai išnarstė kiekvieną mūsų kaulelį“, – juokaudamas pasakojo G. Leškevičius.

Gražių žodžių žurnalistas negailėjo jį ruošusiems pedagogams ir su šypsena prisiminęs mokyklinius laikus pasakojo, jog ir dabar mielai dalyvauja įvairiuose mokyklos renginiuose.

Televizijoje atsidūrė netikėtai

Studijuodamas žurnalistiką G. Leškevičius pasirinko radijo specializaciją, minčių apie darbą televizijoje neturėjo.

„Dėstytojas Rytis Juozapavičius kviesdavo studentus į savo televizijos laidą „Paskutinė kryžkelė“. Į vieną filmavimą atvykę policijos pareigūnai pasakojo, kad sulaikę narkotikų platintojus sunaikina daug psichotropinių medžiagų. Neseniai buvau rašęs darbą panašia tema ir informacijos ieškojau Vilniaus apygardos teisme. Išnagrinėjęs nemažai šaltinių buvau pastebėjęs, kad situacija yra visai kitokia, nei pasakoja pareigūnai, ir tiesioginiame eteryje išdrįsau jiems paprieštarauti“, – pasakojo G. Leškevičius.

Po šios replikos Giedrius sulaukė netikėto žurnalistės Audrės Kudabienės skambučio su pasiūlymu dirbti televizijoje. Per karjerą televizijoje žurnalistui teko vesti net kelias kriminalinio pobūdžio laidas, bet ryškiausius prisiminimus paliko tos valandos, kai filmavo laidą „Abipus sienos“. Rengiant reportažus žurnalistui ne kartą teko patekti į nemalonias situacijas.

„Atvykome pas vietinį mafiozą į Tauragę. Kai įėjome į kiemą, staiga jis iš narvo paleido kelis didžiulius šunis. Laimei, viskas baigėsi gerai“, – prisiminimais dalijosi G. Leškevičius.

Moko oreivystės

Turbūt ne visi žino, kad garsus vyras turi dar vieną mylimą veiklą – jis yra karšto oro balionų pilotas. Prieš trylika metų Giedrius, įkalbėtas draugų, pakilo link debesų ir jau keletą metų skraidymo subtilybių moko kitus. Šiais metais jis ore praleido daugiau nei 150 valandų.

Pasak G. Leškevičiaus, įgyti piloto licenciją ne taip jau paprasta. Reikia turėti teorinių žinių ir praktinių gebėjimų padangėje suvaldyti balioną, išmokti jį saugiai pakelti ir nutupdyti. Per kursus būsimi oreiviai mokomi bendrų žinių apie meteorologiją, navigaciją, radijo ryšį, aerodinamiką. Baigus teorijos kursą, su instruktoriumi atliekama 16 skrydžių, galiausiai išlaikomas egzaminas.

„Mano, kaip instruktoriaus, tikslas – įvesti būsimus oreivius į kuo sudėtingesnes situacijas ir leisti jiems patiems išsisukti. Džiaugiuosi, jog šiemet du mano mokiniai išlaikė skrydžio egzaminus ir tapo oreiviais“, – pasakojo G. Leškevičius.

Sulaukęs vilkaviškiečių klausimų apie oro balionų varžybas, Giedrius pasakojo, kad oreiviai skrisdami turi kirsti tam tikrus taškus, atlikti kitų užduočių, iš kurių pati svarbiausia – pagavus palankų vėją kuo tiksliau nusileisti ant pažymėto taikinio.

G. Leškevičius linkėjo jaunuoliams naudotis gyvenimo teikiamomis progomis ir akcentavo, jog svarbiausia yra norėti, tada viskam atsiras galimybių.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content