Eglė MIČIULIENĖ
Vilkaviškyje – dar viena naujovė sportuojančiam jaunimui: jis galės lankyti nemokamus kikbokso užsiėmimus tam puikiai pritaikytoje salėje.
Pagerino sąlygas
„Kikboksas nėra muštynės, kaip kažkas įsivaizduoja. Tai – puikus užsiėmimas kūnui ir protui, o mano tikslas – ugdyti šio sporto kultūrą Vilkaviškyje“, – sakė Edgaras Jankauskas, neseniai Taikos gatvėje įrengęs salę kikbokso užsiėmimams.
Vyras nuo šio rugsėjo buvo pakviestas sudalyvauti jaunimui skirtame keleto mėnesių užimtumo projekte ir nemokamai vesti kikbokso užsiėmimus „Kangoo Jumps Vilkaviškis“ patalpose.
„Pamėginau – man pačiam buvo įdomu grįžti prie to, ką išmanau. Jaunimo ateidavo vis daugiau, teko dažninti užsiėmimus iki trijų kartų per savaitę. Atsirado poreikis gerinti sąlygas, įsigyti gerą grindų dangą, kad būtų neslidu ir saugiau sportuoti. Tuomet išgirdau apie galimybę parengti dar vieną projektą. Džiaugiuosi, kad rajono Savivaldybė jį patvirtino ir skyrė pinigų dangai. Iš privačių lėšų, parėmus UAB „Grupinis pirkimas“, nupirkau bokso kriaušių. Rėmėjų dėka jaunimas naudosis pirštinėmis, apsaugomis – taupydamas be viso to gali išsisukti, bet nebus taip gerai.
O jaunų vilkaviškiečių susidomėjimas šiuo sportu vis auga. Jei ir toliau taip bus, netgi galvoju apie galimybę ateityje kikbokso mokyti Vilkaviškio sporto mokykloje“, – pasakojo Edgaras.
Dėl leidimo atidaryti klubą sportininkas kreipėsi į Kikbokso federaciją, ši atsiuntė rekomendacinį raštą. Federacijai E. Jankauskas puikiai žinomas nuo tada, kai dar gyveno Vilniuje. Viename iš stipriausių Lietuvos kovinio sporto klubų vyras dirbo kikbokso ir muaythai (Tailando boksas) treneriu.
Prieš smurtą – griežtai
Šiuo metu dėl karantino treniruotės nevyksta, tačiau jaunimas su treneriu bendrauja internetu ir labai laukia, kada galės sportuoti jau atnaujintoje salėje.
E. Jankauskas neturi tikslo visų treniruotes lankančių jaunuolių padaryti profesionaliais kovotojais.
Jo tikslas – sveika gyvensena ir sportas. Be to, treneris įsitikinęs, kad tikras sportininkas turi būti asmenybė bei dirbti ne tik rankomis ar kojomis, bet ir galva.
Vis dėlto daugelis kikboksą įsivaizduoja kaip muštynes. Edgaras pripažįsta: buvo jaunuolių, kurie atėję tikėjosi išmokti kovos veiksmų, kad galėtų pademonstruoti savo jėgą prieš kitus. Tačiau treneris labai kategoriškai nusiteikęs prieš smurtą ir patyčias.
„Blogiausia, kai kitus treniruoti pradeda specialaus išsilavinimo, diplomo neturintys žmonės. Dėl to klubuose ir nutinka taip, kad atėjusį naujoką „seni vilkai“ pradeda skriausti. Bet aš nuo pat pirmų treniruočių visus išrikiavęs pasakiau, kad nieko panašaus pas mus nebus. Turime būti komanda, vienas kitą palaikyti, padėti. Tokių pačių principų laikiausi ir dirbdamas Vilniuje. Mano tikslas – kad treniruojamas jaunimas būtų pozityvus, draugiškas ir laikytųsi sporto kultūros. Tik tuomet mūsų laukia varžybos, stovyklos ir kiti geri dalykai“, – sakė E. Jankauskas.
Vyras pabrėžė, kad griežtai draudžia jėgą bei įgytas žinias demonstruoti gatvėje. Kovinius veiksmus galima naudoti tik kraštutiniu atveju – savigynai.
Kviesis pasaulio čempioną
Edgaro įkurto klubo „Spartan fight team“ logotipas neatsitiktinai yra toks pat, kaip ir žinomo Lietuvos bušido kovų meistro Henriko Vikšraičio.
Abu vyrai yra kilę iš Gražiškių, ir Henrikas Edgarą vadina pirmuoju savo treneriu. Mat kažkada paauglystėje sunkiai gyvenusį bei klystkeliais pradėjusį eiti šešiolikmetį H. Vikšraitį E. Jankauskas, tada jau studentas, išsivežė į sostinę ir nukreipė tinkama linkme. Vaikinukas nedvejodamas sutiko, o sostinėje ėmė intensyviai sportuoti. Henrikas pasuko vyresnio draugo pėdomis, baigė tuometinio Vilniaus pedagoginio universiteto Sporto ir sveikatos fakultetą. Ir ne tik – jis ėmėsi labai rimtai sportuoti ir dabar jau tapęs ne tik Lietuvos, bet ir Europos bei pasaulio kikbokso kovų čempionu. Be viso to, H. Vikšraitis laikomas vienu techniškiausių Lietuvos kovotojų, dar vadinamas kovų džentelmenu.
„Henriko pradžia buvo tikrai sunki, ir tai – labai rimtas įrodymas jaunimui, kad kiekvienas gali pasiekti daug, jei tik turės noro ir įdės pastangų“, – kalbėjo Edgaras.
Treneris mano, jog Vilkaviškyje kikbokso užsiėmimus pradėjęs lankyti jaunimas savo sportinę veiklą galėtų studijuodamas tęsti Vilniuje, pas tą patį H. Vikšraitį, kuris šiuo metu ne tik užsiima profesionaliomis kovomis, bet dar dirba treneriu ir tuo pat metu studijuoja magistrantūroje. Pats Henrikas žada apsilankyti savo bendraminčio klube Vilkaviškyje, netgi surengti seminarų ciklą jauniesiems kikboksininkams.
Prideda pasitikėjimo
E. Jankauskas teigia, kad kovinės sporto šakos grūdina charakterį, suteikia pasitikėjimo savimi. Vyras pats susidūręs su atvejais, kai kikboksu pradėję užsiiminėti nedrąsūs, bendraamžių skriaudžiami vaikai tapo puikiais sportininkais, kitus įkvepiančiais treneriais.
Pasaulyje kikboksas propaguojamas ir moterų, mat jis ne tik gerina sveikatą, bet ir padeda dailinti kūno linijas. Pats Edgaras anksčiau, dar dirbdamas Vilniuje, treniravo šešiolikos merginų grupę – dvi iš jų netgi tapo Europos čempionėmis.
Šiuo metu treniruoti suaugusiųjų kol kas nėra galimybių, tačiau ateityje vyras tuo užsiimti norėtų.
„Turiu netgi idėją kada nors padaryti grupę, į kurią su vaiku galėtų ateiti pasitreniruoti ir vienas iš tėvų. Treneriui toks darbas yra sudėtingesnis, bet tai skatintų bendravimą su vaiku, padėtų suprasti, kuo jis užsiima, ir gerintų abiejų sveikatą. Bet tai dar – ateities planai“, – pasakojo E. Jankauskas.
Tuo tarpu jaunimo nuo 12 metų nemokamos treniruotės laukia iškart, kai tik baigsis karantinas.
„Tik bijau, kad bus sunku sutalpinti norinčiuosius. Jų vis daugiau, žmonės kreipiasi, klausia, domisi. Aš pats nesitikėjau, kad bus tiek susidomėjimo. Vadinasi, tokios veiklos Vilkaviškyje tikrai reikėjo“, – šypsojosi treneris.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.