Tapkime draugais!

Dėl Vilkaviškio rajone užfiksuoto kiaulių maro – griežtesni reikalavimai

Paskelbė:

Paskelbta:


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kaip elgtis rajone aptikus afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejį.

„Santakoje“ jau buvome rašę, kad gruodį Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas mūsų rajone sumedžiotai šerno patelei nustatė afrikinį kiaulių marą. Ją Gražiškių seniūnijoje, Aistiškių miške, sumedžiojo „Svirkalnio“ klubo medžiotojai.

Dėl šios situacijos Vilkaviškio savivaldybės teritorija įtraukta į II AKM zoną – ši teritorija laikoma afrikiniu kiaulių maru užkrėsta zona. VMVT Marijampolės departamento Vilkaviškio skyriaus vedėjas-valstybinis veterinarijos inspektorius Kastytis Stankus informavo, kad medžioklės ploto vienete, kur nustatytas AKM, ne mažiau kaip vieną mėnesį ir ne rečiau kaip kartą per savaitę medžiotojai privalo atlikti medžioklės ploto vieneto apžiūrą, kad būtų surastos ir surinktos šernų gaišenos.

Pirmiausia turi būti apžiūrimos šernų maitinimosi ir poilsio vietos, guoliavietės. Apie suplanuotų patikrų laiką iš anksto privalu informuoti VMVT Marijampolės departamento Vilkaviškio skyriaus pareigūnus, kurie surastiems nugaišusiems šernams turi vietoje paimti mėginius AKM tyrimams. Gaišenas medžiotojai privalo sutvarkyti medžioklės ploto vienete.

„Atkreipiame dėmesį, kad sumedžioti šernai turi būti vežami į medžiojamų gyvūnų pirminio apdorojimo aikšteles ar patalpas ir jose apdorojami laikantis Veterinarinės priežiūros medžioklėje reikalavimų. Iš kiekvieno sumedžioto šerno paimama po du kraujo mėginius AKM tyrimui IFA ir PGR metodais bei papildomai paimamas ir atskirai supakuojamas diafragmos mėginys trichineliozės tyrimui. Už tyrimus apmoka medžioklės plotų naudotojai.

Gyvūnų medžioklės metu dezinfekcijai naudojami autorizuoti veterinariniai biocidiniai produktai, veikiantys AKM sukėlėjus. Medžioklės metu privaloma laikytis asmens higienos ir biosaugos reikalavimų“, – teigė K. Stankus.

Sumedžiotam šernui nustatytas AKM rodo, kad virusas aktyviai cirkuliuoja gamtoje ir šernų populiacijoje, dėl to yra grėsmė, kad užkratas gali būti perneštas ir į kiaulių ūkius. Virusą iš miškų ar pievų galima pernešti ant rūbų, batų, įrankių ar padargų, drauge su augaliniais produktais (pavyzdžiui, šienu). Todėl VMVT inspektoriai visus rajono kiaulių laikytojus prašo savo ūkiuose griežtai laikytis biosaugos reikalavimų.

„Santakos“ inf.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

Įvykiai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content