Eglė KVIESULAITIENĖ
Su naujais elektros tiekėjais pasirašyta sutartis virbalietei kainavo daug nervų ir pinigų. Moteris įsitikinusi, kad elektrą tiekianti bendrovė sukčiauja ir svarsto savo teises ginti teisme.
Grasino antstoliais
Virbalio Miesto Laukuose gyvenančios Danutės Savickienės bėdos su UAB „Elektrum Lietuva“ prasidėjo dar praėjusių metų pabaigoje, kai su šia bendrove pasirašė sutartį, paskatinta pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją.
Didžiules sąskaitas pradėjusi gauti moteris bandė susisiekti su jas siunčiančia bendrove ir paaiškinti, kad iki metų pabaigos už elektrą moka visuomeniniam tiekėjui „Ignitis“, o sutartis su „Elektrum Lietuva“ įsigalios tik nuo 2021 m. Tačiau tada susisiekti su naujaisiais elektros tiekėjais jai niekaip nepavyko. Situaciją bandę aiškintis „Santakos“ žurnalistai taip pat gavo lakonišką bendrovės atsakymą, kad klientės sutartis įsigalioja nuo 2021 m. sausio 1 d., todėl jokių sąskaitų už elektros energijos tiekimą virbalietė gauti negalėjo.
Tą sužinojusi Danutė kiek nusiramino ir į gaunamas sąskaitas, kurios iš viso siekė 235 Eur, nebereagavo.
Tačiau netrukus moteris gavo elektroninį laišką su grasinimu kuo greičiau apmokėti sąskaitas, nes kitaip bus perduota antstoliams. O metų pradžioje jos laukė dar vienas akibrokštas – D. Savickienė sužinojo, kad su UAB „Elektrum Lietuva“ yra pasirašiusi dar vieną sutartį, nors apie tokią net nenumanė.
– Mūsų namo sklype yra vandens gręžinys, kuris tiekia vandenį visai gyvenvietei – 120 vartotojų. Aš nuo 1995 metų paskirta jį administruoti, tad rūpinuosi priežiūra, dokumentais. Surenku iš gyventojų mokesčius už gręžinyje sunaudojamą elektros energiją ir pervedu pinigus tiekėjams, – pasakojo D. Savickienė.
Moteris prisimena, kad tuo metu, kai virbaliečius susiradę nepriklausomi elektros tiekėjai siūlė sudaryti sutartis, buvo kalbama ir apie gręžinį. Tačiau tuomet, anot D. Savickienės, UAB „Elektrum Lietuva“ atstovai sakė, kad gręžinys – komercinės paskirties objektas, todėl tokio perimti negalį.
Mokėjo ESO
Tad praėjusių metų spalio 22 d. sutartis buvo pasirašyta tik dėl elektros tiekimo į privatų D. Savickienės namą. Už gręžinyje sunaudojamą elektros energiją administratorė mokesčius ir toliau mokėjo energijos skirstymo operatoriui ESO. Jos banko sąskaitų išrašuose puikiai matyti, kad spalio mėnesį ESO sumokėta 5, 75 Eur, lapkričio – 45, 19 Eur, o gruodžio – 81 Eur.
Už gręžinyje sunaudotą energiją D. Savickienė ir šiemet ketino mokėti senajam tiekėjui, bet kai praėjusią savaitę bandė deklaruoti skaitiklių rodmenis, iš ESO darbuotojų išgirdo, kad to padaryti negalinti, nes gręžiniui elektrą jau nuo rugsėjo tiekia „Elektrum Lietuva“.
Tik tada moteris suprato, kad į jos namus keliavusios sąskaitos yra ne už namuose suvartotą elektrą, bet už gręžinio. Tačiau virbalietė niekaip negalėjo suprasti, kaip nepasirašius sutarties objektą galėjo savavališkai perimti „Elektrum Lietuva“. Moteris pagalbos vėl kreipėsi į „Santaką“, nes susisiekti su elektros tiekėjais vieninteliu bendruoju telefonu niekaip nepavyko.
Kopija neįskaitoma
Gavusi žurnalistų laišką „Elektrum Lietuva“ pagaliau ėmėsi aiškintis situaciją ir susisiekė su D. Savickiene. Moteriai pareiškus, kad ji dėl gręžinio jokios sutarties niekada nebuvo sudariusi, elektros tiekėjai paaiškino, kad tokią sutartį neva pasirašęs jos… sūnus, gyvenantis tuo pačiu adresu.
– Niekaip negaliu suprasti, kokiais būdais sūnus galėtų pasirašyti sutartį dėl objekto, su kuriuo jis niekaip nėra susijęs, – svarstė D. Savickienė. – Juk pasirašant sutartį reikalingi objekto identifikacijos numeriai, kiti dokumentai. Ir koks tikslas būtų sūnui apskritai pasirašinėti sutartį?
Paprašiusi atsiųsti sutarties kopiją, D. Savickienė gavo telefonu nufotografuotą dokumentą, kuris apskritai neįskaitomas. Su Danute susisiekusi bendrovės atstovė ir toliau atkakliai įrodinėjo, kad sutartis egzistuoja, nors ir pasirašyta įgaliojimų tam neturinčio asmens. Tiesa, paprašiusi atsiųsti nuskenuotą dokumento kopiją, kurią būtų galima įskaityti, moteris jos taip ir negavo.
Įrodė laiškai
Tačiau atkakli virbalietė tikrai neketino nusileisti. Ji pateikė įrodymus, kad sutartis tikrai negalėjo būti pasirašyta, juolab rugsėjo mėnesį. Mat turi išsaugojusi UAB „Elektrum Lietuva“ spalio 6 d. siųstus elektroninius laiškus, kuriuose bendrovė dar tik siūlo savo paslaugas tiekti elektrą tiek privačiam namui, tiek gręžiniui. Tačiau tuomet susirašinėjimas nutrūkęs, nes virbaliečių šeimai įgrisę nuolatiniai bendrovės laiškai, juolab kad jie dar nebuvo apsisprendę, kurį elektros tiekėją rinktis.
Bendrovės elektroniniame pašte radusi Danutės Savickienės minimą susirašinėjimą, „Elektrum Lietuva“ atstovė atsiprašė už įvykusį nesusipratimą ir pasiūlė sąskaitą sumažinti, nes buvo sutartis, ar nebuvo, elektrą bendrovė visgi tiekė. Taigi paskutinė sąskaita, kurią šiomis dienomis gavo Danutė, – 118, 14 Eur. Sąskaitoje pažymėta, kad tai suma už visą praėjusiais metais sunaudotą elektros energiją.
Bendrovė apgailestauja
„Santaka“ gavo „Elektrum Lietuva“ komunikacijos vadovės Neringos Petrauskienės komentarą. „Apgailestaudami dėl susidariusios situacijos ir nepatogumų, kuriuos teko patirti mūsų klientei, norime informuoti, kad dėl šio atvejo atlikome vidinį tyrimą. Individualūs sprendimai, maksimalus įsiklausymas į klientą ir draugiškas bendravimas yra didžiausios mūsų vertybės, todėl mums buvo be galo svarbu išsiaiškinti galimas nesusipratimų priežastis.
Patikiname, kad kaip fizinis asmuo ir buitinis elektros vartotojas klientė iš mūsų pačią pirmąją elektros sąskaitą gaus tik vasario mėnesio pradžioje. Nesusipratimas įvyko dėl kito, komercinės paskirties elektros skaitiklio, kurio „migravimu“ pas kitą elektros tiekėją pasirūpino ne pati klientė, o jos artimasis. Nuoširdžiai apgailestaujame, kad klientei nepatogumų sukėlė mūsų žmogiškoji klaida, kuri leido įsigalioti ne pačios objekto savininkės, o jos artimojo pasirašytai sutarčiai. Saugodami savo klientų privatumą negalime detaliai atskleisti visų niuansų, tačiau patikiname, kad situacija su kliente buvo išsiaiškinta ir bendras sprendimas rastas.
Savo ruožu papildomai peržiūrėjome vidinius savo klientų aptarnavimo procesus, kad panašūs nesusipratimai nepasikartotų, konsultavimo metu būtų atsižvelgta į kiekvieno kliento individualius niuansus, o vartotojams būtų visiškai aišku, už ką ir kaip jie moka. Be abejo, pasikalbėjome ir su savo darbuotojais bei atkreipėme jų dėmesį į būtinybę taikyti dvigubo patikrinimo taisyklę, prieš prijungiant klientą prie sistemos. Norime padėkoti ir Jūsų redakcijai, kad padedate mums tobulėti“, – rašė N. Petrauskienė.
Gręžinį perims
D. Savickienė vis dar svarsto, kas iš tiesų įvyko ir kaip gręžinys galėjo pats „pereiti“ pas kitą tiekėją. Ar tiesiog įvyko žmogiškoji klaida ir didžiulė bendrovė neatkreipė dėmesio, kad tuo pačiu adresu registruoti du objektai turi skirtingą priklausomybę, tad reikalingos atskiros sutartys, ar objektas buvo perimtas sąmoningai, manant, kad kaimo žmonės nieko nesupras.
– Man, pensininkei, 118 eurų – dideli pinigai, todėl dar svarstau, kaip pasielgti – susimokėti ir viską pamiršti, ar kreiptis į teismą. Laimė, mūsų gręžinį netrukus perims UAB „Vilkaviškio vandenys“ ir man nebereikės juo rūpintis. Su Savivaldybės įmone tikrai niekas taip nesielgs, kaip su mažu žmogumi, – apmaudo neslėpė virbalietė.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.