Tapkime draugais!

Kurti išskirtinę parodą menininką pastūmėjo pandemija

Paskelbė:

Paskelbta:


Eglė KVIESULAITIENĖ

Vilkaviškio autobusų stoties erdvė pasipuošė nauja ekspozicija – garsaus kauniečio fotomenininko Algimanto Barzdžiaus fotografijų paroda „IšŠok“, skirta Kauno choreografijos mokyklos 20-mečiui. Už ją mūsų žmonės ir rajono svečiai turėtų būti dėkingi… koronavirusui.

Šventė neįvyko

Į Vilkaviškį savo fotografijų parodą drauge su Kauno choreografijos mokyklos direktore Lina Navardauskiene atvežęs fotomenininkas A. Barzdžius neslepia, kad jei koronavirusas nebūtų uždaręs visų kultūrinių erdvių, ko gero, „IšŠok“ šiuo metu puikuotųsi ne Vilkaviškio autobusų stotyje, o kurio didžiojo miesto parodų salėje.

Visgi reikėtų pripažinti, kad jei ne užklupusi pandemija, ko gero, ir pati paroda nebūtų išvydusi pasaulio. Mat ji – karantininis projektas. Visgi autorius džiaugiasi galėdamas savo parodą vilkaviškiečiams parodyti puikioje erdvėje – išskirtine architektūra išgarsėjusioje autobusų stotyje.

Kauno choreografijos mokyklą pandemija užklupo kaip tik tuo metu, kai pedagogai ir mokiniai buvo surepetavę visus savo įstaigos 20 metų jubiliejui skirtus renginius. Kauno muzikiniame teatre turėjo vykti įspūdingas jubiliejinis koncertas, į kurį visi bilietai jau buvo parduoti. Tikėję, kad karantinas pagaliau baigsis ir šventė įvyks, pedagogai galop buvo priversti susitaikyti su realybe. Tačiau su tuo nesusitaikė garsus fotomenininkas.

Idėją jaukinosi

Fotografą A. Barzdžių su Kauno choreografijos mokykla sieja sena draugystė, mat didžioji menininko aistra – judesys, o plastiška choreografija – ypač palanki fotografijos menui. Ruošęsis fotografuoti šventinius mokyklos renginius ir negalėjęs to padaryti, A. Barzdžius L. Navardauskienei pasiūlė surengti fotosesiją ir taip įamžinti jubiliejų.

Mokyklos vadovei tokia idėja patiko, mat ji fotomenininką pažįsta dar nuo tų laikų, kai pati buvo „Auros“ šokio teatro primabalerina. Skoningais menininko A. Barzdžiaus darbais jai niekada neteko nusivilti, todėl idėja apie fotosesiją, kurioje pozuotų mokyklos pedagogai, ją sudomino.

L. Navardauskienė pripažino, kad iš pradžių dalis choreografijos mokyklos mokytojų nerimavo dėl rezultato. Nors daugelis jų – profesionalūs šokėjai, šokę Kauno muzikiniame, „Auros“, Andželikos Cholinos teatruose, visgi scenoje jau nestovėję ne vienus metus. Tad daugelis idėją jaukinosi po žingsnelį, net nesitikėdami, kad jubiliejinė fotosesija virs viešai eksponuojama fotografijų paroda. Tai buvo tarsi provokacija, paskatinusi veikti net ir tokiomis sąlygomis, kai pandemija menininkus uždarė namuose.

Neįprastos erdvės

Įsitraukę į kūrybinį procesą pedagogai fotografui padėjo išrinkti vietas, kuriose norėtų pozuoti. Kai kurios vietos daug metų Kauną fotografuojančiam menininkui pačios pasufleravo meninį sprendimą. Taip 12 choreografijos ir vaidybos mokytojų pozavo įvairiose erdvėse – prekybos centruose, traukiniuose, automobilių remonto dirbtuvėse ir net gana pavojingose vietose – ant stogų ar statybų aikštelėse.

Žvelgiant į parodos fotografijas pasakyti „pozavo“ būtų per daug paprasta, nes daugeliui net sunku įsivaizduoti, kaip galima padaryti špagatą ant judančio eskalatoriaus turėklų ar šokti ant siauros briaunos, rizikuojant kristi iš kelių metrų aukščio.

A. Barzdžius pasakojo, kad daugelis įstaigų, kurias pasirinko fotosesijai, noriai įsileido fotografą bei modelius į savo erdves ir jų darbuotojai net sutiko kartu pozuoti. Kai kurie sumanymai reikalavo aukštesnių institucijų leidimo ar net uždaryti eismą gatvėje. Džiugino gatvėse fotosesijas stebėjusių žmonių reakcijos, mat kai kurie jų bandė atkartoti choreografinius judesius.

Rezultatas nudžiugino

Po fotosesijos menininkui bei mokyklos direktorei tinkamus kadrus teko atrinkti iš tūkstančių. Rezultatu liko patenkinti ir nuotraukoms pozavę pedagogai bei jų šeimų nariai, tad sutiko, kad fotosesija virstų viešai eksponuojama paroda. Ekspozicijai buvo atrinktos 36 meninės fotografijos. Akylesni parodos lankytojai pastebės, kad kiekvienam iš 12 modelių skirta po 3 nuotraukas. Projektas buvo puikiai įvertintas ir Kaune – pateko tarp penkių įsimintiniausių 2020 metų Kauno kultūros iniciatyvų.

Fotosesija buvo įamžinta ne tik fotografijose, bet ir filmuke, kurį galima pamatyti internete https://www.youtube.com/watch?v=k1y6uRaJZaY .

Paroda „IšŠok“ Vilkaviškio autobusų stotyje veiks iki balandžio 20 d.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

Įvykiai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content