Karantinas neišvengiamai palietė ir mūsų Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos Paežerių skyriaus mokinius, sukeldamas mokymosi ir socializacijos problemų. Apribotas tiesioginis ryšys su mokytojais, mokinių bendravimo ir socialinio gyvenimo galimybės bei nuotolinis mokymasis pateikė daug iššūkių.
Mes, mokytojai, supratome, kad reikia stiprinti bendrą vaikų, pedagogų ir tėvų veiklą. Stengėmės sumažinti emocinę įtampą kurdami virtualius sveikinimus – atvirukus švenčių, gimtadienių proga. Surengėme mokyklos bendruomenės Sniego akciją, kurios metu vaikai, tėvai, seneliai ir pedagogai kūrė sniego skulptūras. Puikiais kūrybiniais darbais pasidžiaugėme virtualioje galerijoje. Vasario 16-ąją istorijos žinias pasitikrinome nuotolinėje viktorinoje, origamio meną skyrėme Lietuvai: lankstėme trijų vėliavos spalvų darbelius, jais papuošėme savo namus, patyrėme gerų emocijų, idėjomis pasidalijome su draugais.
Bendrystės jausmą stiprinome nuotolinių klasių valandėlių metu visi kartu gerdami vaistažolių arbatą, aptardami džiaugsmus ir sunkumus bei lankydamiesi virtualiuose muziejų turuose. Taikėme bendravimo palaikymo priemones – virtualius iššūkius klasių kolektyvams. Rūpinomės vieni kitais išbandydami pagalbos draugui metodą „Pagirk, paklausk, patark“. Šeimas įtraukėme į elektroninių knygų kūrimą, dalijimąsi jomis su kitais, taip skatinome skaitymo kultūrą šeimose. Daug džiaugsmo sukėlė pirštukinių lėlių teatras „Zoom“ platformoje pagal pasirinktą šeimos sukurtą nuotykių ar pamokančią istoriją. Kūrybinius gebėjimus mokiniai išbandė kurdami sinkveiną (penkiaeilį): kiekvienas nors akimirką galėjo pasijusti ir filosofu, ir poetu.
Vyresnių klasių mokiniams buvo suorganizuota virtuali karjeros ugdymo paskaita apie pasieniečio profesiją. Paskaitą vedė Kybartų pasienio užkardos pareigūnė Neringa Grigutienė.
Siekdami motyvuoti mokinius, vaizdo pamokose vykdėme STEAM eksperimentus-tyrinėjimus, greito atsakymo varžytuves, naudojome mąstymo žemėlapius, o žinias ir įgūdžius įtvirtindavome virtualiose viktorinose. Tarptautiniai projektai stiprino partnerystę su kitų šalių mokiniais, buvo semiamasi naujų veiklų idėjų, stiprinami anglų kalbos įgūdžiai.
Išbandėme jėgas respublikiniuose konkursuose ir projektuose: sveikos gyvensenos „Sportuok linksmai su augintiniu“, tėvų, vaikų ir mokytojų skaičiuočių kūrimo varžytuvėse „Drum drum drumbacele“, virtualioje poezijos šventėje „Tėvyne, tau gražiausi žodžiai“.
Pradžia buvo sunki: buvo daug klaidžiojimo, ieškojimo, kaip dirbti. Siekėme, kad ugdymo kokybė nesuprastėtų, kad veiklos vyktų. Tikime, kad susitelkusi mokyklos bendruomenė įveiks karantino bei nuotolinio mokymosi iššūkius.
Rimvydas ŠUMSKIS
Direktoriaus pavaduotojas ugdymui
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.