Tapkime draugais!

Tarptautiniai projektai padeda išvengti rutinos

Paskelbė:

Paskelbta:


Balandžio 23-iąją minime Tarptautinę anglų kalbos dieną. Šia proga kalbėjomės su Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja Andžela Grikietiene.

Pedagogė jau ne vienus metus su mokiniais rengia įvairius projektus, kuriuose tobulinamos anglų kalbos žinios, skatinamas kosmopolitinis požiūris.

A. Grikietienė sakė, jog tokie projektai geriausiai padeda išvengti monotonijos mokytojo darbe.

„Kai stebiu savo mokinių susidomėjimą ir nuoširdžias emocijas, tai – pats didžiausias įkvėpimas: ieškodami naujų veiklų kartu su mokiniais atsiplėšiame nuo rutinos“, – pasakojo A. Grikietienė.

Mokytojos teigimu, projektai suteikia daugiau galimybių kiekvienam mokiniui atskleisti savo potencialą. Jei gali, A. Grikietienė dažniausiai renkasi temas, susijusias su menu. Anot jos, kiekvienas iš mūsų turi neišsenkamus vaizduotės klodus, tik juos reikia atverti.

Vienas iš puikiai pavykusių projektų šiais metais – „Paveikslų interpretacijos: kopija ar originalas“. Tai – integruotas anglų kalbos ir dailės projektas, kurio tikslas – atkurti žymių dailininkų paveikslus ir skulptūras.

Tarp labiausiai įsiminusių – tris kartus vykęs virtualus meno ir muzikos projektas, kurio metu šešios šalys (Lietuva, Prancūzija, Kinija, Graikija, Kolumbija ir Rusija) susijungė virtualioje erdvėje. Prancūzijos mieste Limože vyko koncertas, grojo muzikantai Richard Comte ir Vincent Mondy, o dailininkai iš kiekvienos šalies improvizavo pagal jų muziką.

Žinoma, ne visada lengva įkvėpti mokinius dalyvauti papildomose veiklose, ypač dabar, kai buvimas prie kompiuterio tapo nebe toks patrauklus.

„Vis dėlto būna smagu išgirsti gražius žodžius iš savo mokinių apie veiklas, kuriose jie yra dalyvavę. Pavyzdžiui, praėjusią savaitę vykusioje bendroje virtualioje pamokoje su Slovėnijos gimnazistais mokiniai patyrė daug malonių įspūdžių ir susirado naujų draugų kitoje šalyje“, – džiaugėsi mokytoja.

Šiais metais pradėtas išskirtinis projektas: bendradarbiaujama su mokiniais iš Katovicų licėjaus ir jų anglų kalbos mokytoja Lucyna Pavlovska. Tai „eTwinning “ ptogramos projektas „Debatai virtualioje erdvėje“. Dviejų šalių mokiniai susitinka kartą per savaitę „Microsoft Teams“ platformoje ir debatuoja iš anksto susitarta tema. Debatus stebi ir juos komentuoja komisija, kurią sudaro mokiniai iš abiejų mokyklų.

„Planuojame į šį projektą įtraukti ir mokinius iš privačios mokyklos Slovėnijoje. Šis projektas yra skirtas ugdyti mokinių gebėjimą diskutuoti ir argumentuoti tiek linksmai, tiek konkurencingai ir bendradarbiauti komandose. Tai suteikia jiems galimybę įgyti žinių ir įgūdžių bendradarbiaujant su savo partneriais, tapti aktyvesniais ir kritiškai mąstančiais piliečiais“, – pasakojo A. Grikietienė.

Apie savo patirtį dalyvaujant projekte „Debatai virtualioje erdvėje“ pasakojo viena iš jame dalyvaujančių Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokinių, dešimtokė Miglena Petraitytė: „Visada mėgau diskutuoti su žmonėmis aktualiomis temomis, bet „Debatai virtualioje erdvėje“ mane supažindino su nauju diskutavimo būdu. Išmokau, kaip geriau pabrėžti ir paaiškinti savo argumentą, gerinau anglų kalbos žinias, išmokau išklausyti kalbantįjį, o iš pradžių tai buvo labai didelis iššūkis. Taip pat šis būrelis padėjo man lavinti savo greito galvojimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, kadangi turėjome bendrauti su lietuvių kalba nekalbančiais žmonėmis.“

Morta INKRATAITĖ

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content