Dėl galimybės susikomplektuoti įrangą pagal savo poreikius ir puikaus kainos bei našumo santykio, žaidėjai nepamirštamai patirčiai renkasi būtent stacionarius kompiuterius. Visgi, tikrai ne kiekvienas toks įrenginys leis mėgautis kokybiškais žaidimais – jei būtent toks yra pagrindinis Jūsų tikslas, pirmiausia turėtumėte atsižvelgti į kelis svarbiausius akcentus. Kurie komponentai ir išoriniai aksesuarai žaidėjams turėtų būti aktualiausi?
Pagrindiniai kompiuterio komponentai
Kalbant apie paties kompiuterio komponentus, Jums turėtų būti aktualiausi šie parametrai:
Procesorius. Nuo šio komponento priklauso, kaip efektyviai bus apdorojami duomenys – kitaip tariant, jie atsakingi už sklandžią žaidimų patirtį. Šiuo atveju pravartu atsižvelgti į branduolių skaičių. Dėl kainos ir kokybės santykio dažniausiai patariama rinktis 4 branduolių modelius, tačiau jei atliekate ir kitas specifines užduotis ir galite sau leisti, verta pagalvoti ir apie didesnį jų kiekį. Taip pat reikėtų atsižvelgti į taktinį dažnį – kokybiškiems žaidimams prireiks ne mažiau nei 3GHz.
Vaizdo plokštė. Šis komponentas užtikrina sklandų vaizdų apdorojimą, todėl apie jo svarbą tikriausiai net neverta išsiplėsti. Geriausia rinktis kompiuterius su dedikuotomis vaizdo plokštėmis, o jų galingumas priklausys nuo to, kokius žaidimus ketinate žaisti. Įspūdingai patirčiai reikėtų rinktis aukštesnės klasės modelius. Taip pat reikėtų atsižvelgti į maksimalią raišką, taktinį dažnį ir nepamiršti aušinimo.
RAM kiekis. Nuo šio parametro iš esmės priklauso žaidimų našumas, kadangi jų metu valdomi kelių skirtingų tipų duomenys, o didesnis RAM kiekis padeda kompiuteriui vienu metu atlikti daugiau užduočių. Žaidimams rekomenduojama rinktis maždaug 8GB operatyviosios atminties , tačiau dažnu atveju padidinus ją iki 12GB ar dar daugiau, galima pasiekti dar įspūdingesnių rezultatų. Atkreipkite dėmesį, kad RAM gali būti kelių skirtingų tipų, tad turėtumėte patikrinti jų suderinamumą su pagrindine plokšte.
Vidinė atmintis. Šiuo atveju svarbus ne tik jos kiekis, bet ir tipas. Nors kol kas vis dar brangesni, SSD kietieji diskai yra ženkliai efektyvesni ir netgi tylesni, taigi žaidimų komfortas neabejotinai taip pat bus didesnis. Žinoma, jeigu planuojate kompiuteryje kaupti visą žaidimų kolekciją, toks sprendimas pareikalaus didesnių išlaidų, tačiau jeigu norite mėgautis efektyvumu, labai greitai įsitikinsite, jog šios investicijos netruks atsipirkti.
Išoriniai aksesuarai
Nepamirštamai patirčiai taip pat bus svarbūs ir šie išoriniai kompiuterių priedai:
Monitoriai. Svarbiausia šiuo atveju pasirinkti tinkamą dydį ir atkreipti dėmesį į vaizdo raišką, kuri bus labai ženkliai susijusi su tolimesnėmis Jūsų patirtimis. Siekiant, kad visi vaizdai ekrane judėtų sklandžiai, reikėtų atsižvelgti ir į atsinaujinimo dažnį (jis turėtų būti ne mažesnis nei 60Hz, tačiau kuo daugiau, tuo geriau) ir į atsako laiką – jis turėtų būti kuo trumpesnis. Spauskite čia , jei norite apžiūrėti monitorių pasirinkimą.
Ausinės. Kompiuteriniai žaidimai dažnai žaidžiami su ausinėmis, tad šis aksesuaras taip pat yra itin svarbus. Pirmiausia jos turėtų būti lengvos ir patogios – dėl to dažniausiai pasirenkami ant galvos uždedami, puikią garso izoliaciją užtikrinantys modeliai. Nesuklysite, jei pirmenybę teiksite ir tokiems privalumams kaip erdvinis garsas, integruotas mikrofonas ir galimybė reguliuoti garsą žaidimo metu, taip jo nesustabdant.
Klaviatūros. Žaidėjams rekomenduojama rinktis tvirtas mechanines klaviatūras. Nors jos neretai yra šiek tiek brangesnės, tokiuose modeliuose kiekvienas klavišas veikia atskirai, taigi galima sumažinti klaidų skaičių ir padidinti šansus laimėti. Juk kartais vos vienas paspaudimas nulemia pergalę! Papildomą komfortą garantuos RGB apšvietimas, makrokomandos, papildomi klavišai ir „Anti-ghosting“ technologija , tačiau tikėtina, kad naudingų ypatybių surasite ir daugiau. Su žaidimams pritaikytomis klaviatūromis galite susipažinti spustelėję čia .
Pelės. Pirmiausia pelė turi būti pakankamai lengva ir patogiai laikoma delne – jei žaisdami praleisite ilgas valandas, tikrai įvertinsite tokią ergonomiką. Taip pat reikėtų atsižvelgti į jos jautrumą, kuris išreiškiamas DPI – kuo jis aukštesnis, tuo pelė bus jautresnė ir tikslesnė. Kai kurie modeliai suteikia galimybę priklausomai nuo žaidimo pobūdžio šį rodiklį reguliuoti. Jums taip pat pravers ir papildomi mygtukai, o visapusiškam komfortui bus reikalingas patogus, neslystantis pelės kilimėlis.
Apgalvoję visus niuansus, susikomplektuosite tokį stacionarų žaidimų kompiuterį, kuris užtikrins dažnas pergales ir nepamirštamas patirtis. Platų šios kompiuterinės technikos pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.