Tapkime draugais!

Keturi vilkaviškiečiai įsivėlė į vogtos technikos skandalą

Paskelbė:

Paskelbta:


Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Giedrius Šalaševičius surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje keturi vilkaviškiečiai ir marijampolietis kaltinami nusikalstamu būdu legalizavę įgytą turtą bei disponavę suklastotais dokumentais.

Keturis Vilkaviškio gyventojus ir marijampolietį į teisiamųjų suolą atvedė vogti 7 traktoriai bei krautuvai. Suklastoję dokumentus įtariamieji techniką pardavė nieko neįtariantiems pirkėjams.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atlikę Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai nustatė, kad nusikalstamos veikos, kuriomis kaltinami minėti asmenys, buvo įvykdytos 2015–2019 metais.

Atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad krautuvas „Manitou“ buvo neteisėtai pasisavintas iš vienos Lietuvos bendrovės, o dar 2 krautuvai ir 4 traktoriai – pavogti užsienio šalyse: Vokietijoje bei Danijoje. Minėtose šalyse pradėti tyrimai dėl vagysčių, bet kas vogė techniką, kol kas neatskleista. Tiesa, ikiteisminį tyrimą Lietuvoje atlikę pareigūnai turi duomenų, kad technikos legalizavimu nusikalstamu būdu kaltinami mūsų rajono gyventojai patys prisidėjo prie vagysčių.

Įtariama, kad kaltinamieji veikė pagal atidirbtą schemą – parvarydavo vogtą žemės ūkio techniką, suklastodavo jai dokumentus, perkaldavo VIN numerius, įregistruodavo Vilkaviškio rajono ir Marijampolės savivaldybių administracijų Žemės ūkio skyriuose, o vėliau dėdavo skelbimus apie parduodamą žemės ūkio techniką. Nieko blogo neįtariantys ūkininkai perskaitę skelbimus vykdavo apžiūrėti traktorių bei krautuvų ir pamatę, jog technika registruota Lietuvoje, ramiai ją įsigydavo.

Tiesa, tyrėjai bando įrodyti, jog toli gražu ne visi nukentėję ūkininkai buvo tokie „šventi“. Tarp žemės ūkio techniką įsigijusių ūkininkų yra artimų kaltinamųjų draugų. Tad naivu tikėtis, jog jie nežinojo perką vogtą techniką. Juolab kad šie ūkininkai ir anksčiau buvo įsipainioję į reikalus, susijusius su teisėsauga.

Tarp kaltinamųjų legalizavus suklastotą techniką – taip pat pareigūnams puikiai pažįstami asmenys, teisti už panašius nusikaltimus. Tiesa, jų bylos vis dar įstrigusios aukštesnės instancijos teismų labirintuose.

Primename, kad 2019 metais už neteisėtai registruotą vogtą techniką buvo nuteisti du mūsų rajono Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus specialistai, su nusikaltėliais bendrininkavę 2011–2013 metais. Jiems skirtos lygtinės bausmės. Reikia pripažinti, kad tuo metu, kai buvo legalizuoti dabartinėje byloje figūruojantys 7 traktoriai ir krautuvai, rajono Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriuje taip pat dirbo minėti specialistai. Visgi prokuratūra patvirtino, kad šįkart jie baudžiamojon atsakomybėn nebus patraukti.

Baudžiamasis kodeksas už nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimą numato baudą arba laisvės atėmimą iki septynerių metų. Tas, kas pagamino netikrą dokumentą, suklastojo tikrą dokumentą arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą dokumentą laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

„Santakos“ inf.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content