Praeitais metais buvo toliau teikiamos Kultūros paso paslaugos. Pernai bent kartą jomis pasinaudojo 93 proc. šalies mokyklų, suteikta beveik 20, 5 tūkst. paslaugų.
2021 m. į Kultūros paso paslaugų rinkinį įtrauktos 1 372 naujos paslaugos, iš jų – per 400 nuotolinių. Šiuo metu Kultūros paso paslaugų rinkinį sudaro 3 200 paslaugų, iš jų beveik 600 yra nuotolinės.
Naudojimasis Kultūros paso paslaugomis ypač suaktyvėjo praėjusių metų pavasarį, kai po karantino šalyje palaipsniui atsigavo kultūrinis gyvenimas ir atsinaujino galimybės dalyvauti kultūrinėse veiklose ne tik nuotoliniu būdu, bet ir gyvai. Kultūros paso veiklos prisidėjo prie to, kad po karantino mokyklų gyvenimas greičiau grįžtų į įprastą ritmą, gerėtų mokinių savijauta, motyvacija, plėstųsi jų akiratis.
Kultūros pasas vertinamas kaip priemonė, kurianti tvarų ryšį tarp kultūros ir švietimo, nuo mažų dienų ugdanti vaikų bei jaunuolių kultūros suvokimą, meninį skonį, skatinanti juos įsitraukti į kultūrines veiklas.
Siekiant pamatuoti pasitenkinimą paslaugų kokybe parengtos ir įdiegtos Kultūros paso paslaugų vertinimo anketos. Spalio – gruodžio mėn. užpildytų anketų duomenimis, Kultūros paso paslaugų kokybę puikiai vertino 67 proc. mokinių ir juos lydėjusių mokytojų. Mokinių dalyvavimą paslaugų teikėjai dešimtbalėje sistemoje vidutiniškai įvertino 9, 54 balo.
Pernai plėtotas Kultūros paso lituanistinėms mokykloms užsienyje bandomasis projektas, spalio – gruodžio mėn. finansavimą skiriant lietuvių mokyklų Baltarusijoje, Lenkijoje ir Latvijoje mokiniams (maždaug tūkstančiui vaikų bei jaunuolių). Projektas įgyvendintas sėkmingai – 72 proc. mokyklų pasinaudojo Kultūros paso siūlomomis paslaugomis. Šiai iniciatyvai pasiteisinus, nutarta 2022 m. sudaryti galimybes Kultūros pasu naudotis lietuviškų bendrojo ugdymo mokyklų užsienyje mokiniams, besimokantiems pagal užsienio valstybės formaliojo švietimo programas, bei Europos mokyklų mokiniams, besimokantiems pagal lietuvių kalbos programas.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ir šiemet finansuos Kultūros pasą, kad jo galimybėmis pasinaudotų kuo daugiau mokyklų ir kuo daugiau mokinių. 2022 m. Kultūros paso paslaugoms ŠMSM skyrė 4, 03 mln. eurų.
Kultūros pasas – priemonė, leidžianti kartu su klase ar grupėmis valstybės lėšomis lankytis įvairiausiuose kultūros ir meno renginiuose.
Pagal pranešimą spaudai
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.