Vilkaviškiečiams kaip buvęs Seimo narys pažįstamas Kęstutis Smirnovas sporto bendruomenėje buvo įvertintas aukščiausiu apdovanojimu – DAN 5 sertifikatu. Vaikus mūsų rajone imtynių meno paslapčių mokantis treneris džiaugiasi sugrįžęs į sportą.
Nuo pernai K. Smirnovas dirba Vilkaviškyje – imtynių meno paslapčių moko vaikus. Dukart per savaitę profesinio rengimo centro sporto salėje vykstančiuose dziudo ir graplingo imtynių užsiėmimuose treneriui talkina buvęs auklėtinis, daugkartinis čempionas, gausiai tituluotas dziudo ir braziliško džiudžitsu (Jiu-Jitsu) sportininkas Rolandas Janavičius.
K. Smirnovo profesionali sportinė veikla dar kartą buvo įvertinta vasario 2 dieną Kaune vykusiame Lietuvos dziudo federacijos ataskaitiniame (LDF) susirinkime. LDF Dan-Kyu komisijos pirmininkė Danguolė Novikienė ir LDF prezidentas Vigmantas Sinkevičius už dziudo sporto šakos populiarinimą, aukšto meistriškumo sportininkų rengimą ir bendrus nuopelnus sportui K. Smirnovui įteikė DAN 5 sertifikatą (šioje veikloje tai lyg profesoriaus laipsnio atitikmuo).
Šakietis K. Smirnovas džiaugiasi iš politikos grįžęs į profesionalųjį sportą.
„Sporto iš tiesų niekada nebuvau apleidęs. Ir būdamas parlamentaru sportavau. Be to, Seime buvau sporto reikalų komiteto pirmininkas, prisidėjau ruošiant naująjį Sporto įstatymą, tvarkant sporto finansavimo reikalus, populiarinant sportą ir fizinį tiek vaikų, tiek suaugusiųjų aktyvumą, aiškinant fizinio aktyvumo svarbą visuomenei. Pasiekėme, kad bendro fizinio ugdymo pamokų mokyklose per savaitę būtų ne dvi, o trys“, – kalbėjo buvęs parlamentaras.
Remdamasis ilgamete pedagogine patirtimi jis teigė, jog fizinė vaikų būklė ir pajėgumas yra labai suprastėję. Prieš dvidešimtmetį, kai treniruodavo vaikus, retai pasitaikydavo, kad kuris nepajėgtų padaryti keleto prisitraukimų. Dabar, anot K. Smirnovo, reikia stebėtis, jei atsiranda bent vienas kitas, kuris sugeba tai atlikti.
Trenerio įsitikinimu, taip nutiko dėl to, kad anksčiau vaikai turėjo daugiau fizinės veiklos – padėdavo tėvams nudirbti ūkio darbus, žaisdavo lauke, pėsčiomis eidavo į mokyklas ir užklasines veiklas, o dabar didžiąją dalį dienos praleidžia susikūprinę prie kompiuterių, telefonų.
K. Smirnovas teigė, kad dėl to labai išaugo fizinio ugdymo reikšmė, trenerių darbo svarba ir atsakomybė. Jei norime, kad vaikai užaugtų sveiki, privalome užtikrinti, kad jie kasdien bent po valandėlę būtų fiziškai aktyvūs.
„Džiaugiuosi, jog vėl daugiau laiko galiu skirti asmeninėms treniruotėms, dalyvauti meistrų kategorijos varžybose. Iš patirties liudiju, kad sportuojant gerėja savijauta, nuotaika, formuojasi pozityvus požiūris į aplinką ir šalia esančius žmones. Fizinis aktyvumas, sportuojant išugdyta ištvermė ir disciplina padeda bet kurioje kitoje veikloje pasiekti gerų rezultatų“, – sakė K. Smirnovas.
Rita MITKUTĖ-MADDOCK
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.